Jump to content

ovrha


anonimno

Preporučene objave

Članak 131.

....

(2) Popisati se mogu pokretnine koje se nalaze u posjedu ovršenika te njegove pokretnine koje se nalaze u posjedu ovrhovoditelja.

(3) Smatra se da ovršeniku pripadaju pokretnine koje ima na sebi odnosno koje se nalaze na ili u njegovoj nekretnini, u stanu u kojemu stanuje odnosno u poslovnoj prostoriji koju je zakupio. (4) Smatra se da su bračni drugovi suvlasnici u jednakim dijelovima svih pokretnina koje se zateknu u njihovoj kući, stanu, poslovnoj prostoriji ili drugoj nekretnini.

(5) Ovršenikove pokretnine koje se nalaze u posjedu treće osobe mogu se popisati samo ako ona na to pristane.

(6) Ako treća osoba ne pristane na popis, sud će na ovrhovoditelja, na njegov prijedlog, prenijeti ovršenikovo pravo na predaju stvari.

 

Hvala, našao. Iz ovoga ne vidim obavezu roditelja nego samo bračnog druga. Roditelji su treća osoba.

 

Što se tiče stvari u stanu u kojem stanuje, ako stanuje kao podstanar (makar i kod roditelja) onda meni Vaše tumačenje ne izgleda nedvojbeno. Naime,mogao bi stanovati i kod prijatelja itd. i opet bi se plijenile stvari prijatelja?

 

Ne znam ništa o praksi u ovakvim slučajevima, ali poznato mi je iz osobnog iskustva (nažalost) da naši sudovi čuvenu uputu da se ne drže "zakona ko pijan plota" počesto vrlo kreativno primjenjuju. Na prvu loptu to ponekad ima smisla, ali na drugu rezultira bezakonjem i pravnom nesigurnošću.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija