Jump to content

pričuva


anonimno

Preporučene objave

zajednička pričuva nije režija već dužnost suvlasnika.

ako nije ugovoreno onda se ne mora plaćati.

 

ugovor treba biti u pisanom obliku, a ako nije u pisanom a obje su ga strane izvršile (dakle predan je prostor i plaća se najamnina) smatra se da je sklopljen i isti je valjan.

što se tiče sadržaja takvog usmenog ugovora onda se gleda što je ugovoreno a to je predmet dokazivanja na sudu (saslušanjem ugovornih strana i svih koji znaju sadržaj ako je pred njima rečeno).

i to bi bilo to.

dakle, niste bespravno u prostoru već samo nije sklopljen pisani ugovor.

najmodavac čini i prekršaj po zakonu o najmu stanova a i može kazneno odgovarati jer se radi o utaji poreza obzirom da mora plaćati porez na dohodak od imovinskog prava-najamnine.

 

dakle, ako bude nešto tražio što vi niste dogovorili onda ne platite a ako vam prijeti da vas izbaci samo recite da ćete ga prijaviti inspekciji pa će se možda smiriti.

vi samo plaćajte ono što je dogovoreno i ne brinite.

ako odbije primitak možete na sudski polog plaćati najamninu, a ako plaćate režije (osim pričuve koja to nije) uvijek na svoje ime plaćajte da se vidi da ste to upravo vi platili jer to može kasnije biti dokaz da ste u tom stanu temeljem ugovora o najmu.

svakako tražite da se taj ugovor stavi na papir ako je moguće.

najmoprimci su stvarno dobro zaštićeni zakonom a svoja prava treba koristiti.

angažirajte i odvjetnika to je preporuka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam pitanje u vezi pričuve.

Kako je moja kuča sagrađena davne 42. i plačam pričuvu, prošle godine sam obnovila komplet krovište, crijepove, žljebove, novu fasadu, novi vodovod i odvod.

Na računu pričuve imam iznad 6.000kn ali imam i 1000kn duga.

sad, kako ja imam sve račune o potrošenom materijalu za kuču mogu li ja tražiti povrat makar za tih 6000kn pa nek mi odmah odbiju tih 1000 kn ili moram neke elaborate davati o tom poslu na kuči?

Ja imam u kompjuteru snimljeno kako su se radovi odvijali..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Skywalker puno Vam hvala.

 

Režije nisam plaćala na svoje ime jer nisam ni znala da se to može. Upotrijebit ću to pravo. Jedini je dokaz za plaćanje stanarine su uplatnice (preko PBZ-a plaćam stanarinu) na kojima jasno stoji Svrha uplate: plaćanje najamnine, Uplatitelj: moje ime i prezime.

 

Hvala, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija