Jump to content

preostali godišnji


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas odgovor na ovo pitanje, jako mi je važno.

Iz 2006.godine ostalo mi je 9 dana godišnjeg, kako se od mjeseca ožujka nalazim na bolovanju,a kako stavi stoje vjerojatno ću završiti kroz neko vrijeme u invalidskoj mirovini (Hrvi) šta će biti s mojim ostatkom godišnjeg, dali ga poslodavac mora platiti ili jednostavno to propada, isto tako što je sa godišnjim iz 2007 godine, unaprijed hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platiti ti zasigurno neće.

 

Godišnji odmor za 2006. godinu možeš koristiti do kraja lipnja ove godine.

Prenošenje godišnjeg odmora u sljedeću kalendarsku godinu, regulirano je tu:

 

Izvadak iz pročišćenog teksta Zakona o radu

 

Članak 55.

 

(1) Godišnji odmor, odnosno prvi dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog bolesti ili rodiljnog dopusta, radnik ima pravo iskoristiti do 30. lipnja iduće godine, pod uvjetom da je radio najmanje šest mjeseci u godini koja prethodi godini u kojoj se vratio na rad.

 

(2) Član posade broda, radnik na radu u inozemstvu ili radnik koji je bio u vojnoj službi, može godišnji odmor u cijelosti koristiti u sljedećoj kalendarskoj godini.

 

Isto tako, prije odlaska u mirovinu imaš pravo na puni godišnji odmor za tu kalendarsku godinu u kojoj ideš u mirovinu, bez obzira na datum odlaska (čak i ako je to prije 1. srpnja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija