Jump to content

POSTUPAK UKNJIŽBE PRAVA VLASNIŠTVA DOSJELOŠĆU

eugen6

Preporučene objave

Poštovani, slobodan sam zamoliti pravni savjet;

Na jednoj većoj kat.čestici postoji poljoprivredna parcela koju moji pretci i nastavno ja uživamo i obrađujemo nesmetano više od 75 godina. Čestica je u ZK vlasništvu jedne gradske komunalne firme. Sve okolne čestice su također bile u vlasništvu te firme ali su ih korisnici - privatne osobe u proteklom razdoblju uspjele uknjižiti na svoje ime. Molim savjet; da li se obratiti sudu putem odvjetnika ili da geometar-mjernik formira novu kat.česticu na površini koju koristim i stvarno posjedujem te se tada obratim sa mjerničkim elaboratom odvjetniku i sudu?

Hvala lijepo

Eugen

Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivan Orgulje je napisao:

Tko je upisan u ZK, a tko u katastru?

Ako ste bar u katastru, imate šanse i pokrenite Pojedinačni ispravni postupak. Naravno, ako imate valjane dokaze da ste pošteni posjednik i da koristite to zemljište.

Poštovani, i u katastru i u ZK upisan je isti vlasnik tj. gradska firma Vodovod i kanalizacija. Cijeli taj skup parcela je bio svojevremeno nakon 1945.g. nacionaliziran. Uspostavom samostalne RH, građani su bili pozvani da traže povrat nekretnina gdje je to moguče. U to vrijeme bio sam maloljetan i propustio taj rok. Naknadno su pojedini susjedi podnašali zahtjev putem mjerničkog elaborata i grad im je vratio to zemljište a to je bilo pred desetak godina. Znači slična situacija, drugo vrijeme?

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija