Jump to content

Životna osiguranja i nasljeđivanje

VlatkaL22

Preporučene objave

Pozdrav, 

Molim Vas savjet što učiniti po pitanju životnog osiguranja. 

Suprug i ja imamo životno osiguranje, a korisnici osiguranja smo mi međusobno. Prva ideja je bila da korisnici budu djeca, ali pošto su maloljetna, u slučaju smrti jednog od nas, djeca ne mogu jednostavno raspolagati svojim novcem do svoje punoljetnosti. Čitava ideja naših osiguranja jest osigurati njih za slučaj da se nama nešto dogodi. 

Sad dolazim do problema. Što u slučaju da se nama istovremeno nešto dogodi. Sve ide na ostavinsku raspravu, djeca su nasljednici, ne mogu raspolagati novcem do punoljetnosti ili im CZSS određuje što će, kada i koliko dobiti. 

Ideja je bila staviti treću osobu kao korisnika (netko tko bi uzeo djecu u slučaju da se nama nešto dogodi), ali nam je preporučeno da to ne radimo. 

Može li se ta situacija nekako "izregulirati" oporukom ili nečim? Da mi budemo korisnici osiguranja međusobno, ali u slučaju smrti nas oboje, korisnik osiguranja postaje netko, imenom i prezimenom, tko će i preuzeti brigu o djeci..?

Hvala i srdačan pozdrav! 

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija