Jump to content

Policijski zapisnik - netocan i nedorecen


maajstor

Preporučene objave

Nedavno sam dozivio prometnu nesrecu koju nisam skrivio. Imao sam auto star ni 3 mjeseca koji je pritom totalno unisten. Nesrecu je skrivio traktorist koji je dok sam ga obilazio skrenuo ulijevo, bez prehodne najave signalizacijom.

Utvrdjeno je na licu mjesta da su mu zmigavci potpuno neispravni.

Moj auto je razbijen ISKLJUCIVO s prednje strane (pogedajte slike http://www.autogodine.hr/vijesti/2007/04/14/uzorna_deformacija_mazde_3_u_neugodnom_sudaru/ )

Policijsko izvjesce koje slijedi 3 tjedna nakon toga je potpuno konfuzno i moze mi nanijeti veliku stetu.

Naime u zapisniku je izneseno da mi je razbijen zadnji branik, zadnji vezni lim, zadnji lijevi i desni signalni skop.. itd. kao da mi je auto skrsen potpuno odozada (pogledajte slike, prethodni link). Dalje, navode u zapisniku ono sto jest stvarno osteceno, prednji branik, maska itd.

Drugo, navode da mi je trag kocenja bio 30 m, sto ne prihvacam i ne priznajem. Jedini tragovi koji su bili jasno vidljivi tada su bili tragovi njihovih kreda. Imao sam ABS i zimske gume, a na cesti je bilo puno vise tragova koji su jace izrazeni nego kao onaj koji je oznacen kao moj.

I trece, na kraju zapisnika stoji da je na licu mjesta izvrsena kontrola pokazivaca smjera i utvrdjeno je da upoce ne rade. ALI NIGDJE NE PISE KOME!!!

Treba mi biti isplacena odsteta i jos cekam sporu birokraciju da donese odluke, procjene... ali bojim se da zbog ovako traljavog izvjestaja ne izvisim. Osiguranje moze reci zbog "traga" kocenja da je podijeljena odgovornost jer zbog moje brzine. Sudac koji procita izvjesta moze reci k tome jos da mi nisu radili zmigavci prilikom obilazenja... ne znam..

Na zalost nemam nikakvog iskustva sa sudovima i pravom, i jako se bojim i brinem da ce netko nesto izvuci preko neke veze i to preko mojih ledja, a da cu ja izvisiti.

Kome se mogu zaliti i kako na zapisnik? Samo zelim valjanu odstetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prometni vještak bez obzira da li je bio na licu mjesta vještači predmet tj.na osnovu nastalih oštećenja gdje može utvrditi kako je nastala šteta a njegov nalaz ti je dokaz na sudu.To ti znači ako ne budeš zadovoljan ishodom kreni sudski gdje možeš zatražiti vještačenje cijelog predmeta tj.narečenog dogadjaja. SRITNO. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U tvom slučaju postoji više problema, Vještak prema kavliteti i upotrebljivosti podataka iz dokumentacije policije ako je sadržaj točan može potpuno ili djelimično odgovoritina na pitanja dinamike nezgode, ukoliko je sadržaj upitan može se provesti rekostrukcija, sve troškove snosiš sam a kasnije se mogu regresirati, moj savjet ti je potraži pomoć odvjetnika jer posljedice mogu biti loše. Vještak tel. xxxxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ako ti može pomoći ! naime ako u zapisniku o prometnoj nesreći nije konstatirano sve u svezi činjeničnog stanja ,ako je očevid obavljen traljavi i nepotpuno što prometni vještak može utvrditi postoji ti i mogučnost tužbe mup-a,jer policijski službenik koji obavlja očevid mora očevid obaviti stručno jer za to je i osposobljen od strane mup-a tj.mora imati završen prometni tečaj,ako se vi smatrate oštečeni a uzork je loše obavljen očevid ( nisu izuzete recimo sijalice radi vještačenja kojim se lako utvrdi jel u trenutku prometne nesreće bio uključen pokazivać smjera) mup će snositi troškove nastale na vašem automobilu. odnosno vi teretite djelatnika koji je obavljao očevid ---dole je potpisan na zapisniku,a mup je dalje nadležan za odštetu jer ga je on i ovlastio za obavljanje očevida...

-------- sretno------- :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Sve je trenutno kod odvjetnika.

Sukladno mojim strahovanjima, osiguranje mi pripisuje cak 50% odgovornosti za nesrecu (kao, zbog moje brzine kriv sam 50% sto je traktor skrenuo pred mene).

Hvala svima koji su mi pokusali ovdje pomoci savjetom.

Javit cu vam kad bude kakvih konkretnih rezultata.

Pozdrav..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija