Jump to content

Prisilni godišnji odmor


anonimno

Preporučene objave

...u pregovorima sam za otkaz (da, glupo zvuči).

htio bih iskoristiti godišnji odmor. u firmi radim nekoliko godina.

ako odem na godišnji odmor, koliko maksimalno dana mogu uzeti? inače, puni mi je godišnji 24 radna dana. godišnji bih zatražio 15.05.

eh, da li i jedan razlog na ovom svijetu postoji zašto mi se ne bi dozvolio godišnji odmor?

nisam potreban na poslu i tako to...

što je sa regresom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo iskoristiti eventualne zaostatke za 2006. godinu, te godišnji za 2007. godinu. Što se razloga tiče provjerite dali u vašj tvrtci postoji raspored korištenja godišnjih odmora. To što v ikažete da ste nepotrebni,možda netko drugi ne dijeli vaše mišljenje, ukoliko imate pravilnik o radu vjerovatno je njime uređeno i ovo pitanje, primjerice, da se godišnji treba najaviti, da se koristi u dva dijela, ja bih vam savjetovala da se jednostavno dogovorite s poslodavcem, tako je ponekad zista najlakše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, upravo tako bi mi i pravnica odgovorila, no s obzirom na specifikum moje situacije, interesira me ukakvom mogu biti položaju kada

a)deklarirano ne trebam

b)nitko ne koristi godišnji odmor u ta doba

c)firma želi mi NEPLATITI godišnji odmor na koji imam pravo forsirajući me da odem iz nje prije no što ga službeno zatražim/dobijem,

a

što je sa regresom? imam li pravo na njega ako ne iskoristim niti jedan dan godišnjeg dok npr ne dam otkaz?

mislim na proporcionalni udio?

koliko maksimalno dana godišnjeg mogu iskamčiti?

pretpostavka je da neću više raditi u firmi kad se vratim sa godišnjeg (sporazumni i sl).

hvala

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija