Jump to content

bruto-plaće i minimalne osnovice


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

Zanimalo bi me sta to znaci bruto placa. Naime, znam da se na neto placu placaju doprimosi i od toga je bruto placa za odredeni postotak veca. Dal je u ovom slucaju obrnuto?

Ako je moja bruto-placa 3298kn, znaci li da ce meni poslodavac isplatiti 2,450? Primjer sam uzeo za najnizu SSS osnovicu.

 

Ako ja dobivam placu od 6000kn da li bi to znacilo da ce mi na ruke poslodavac isplacivati cca3500 ili 2500?

 

Pitam zbog kreditne sposobnosti koju gleda banka kroz liste placa a ovakva situacija mi ne ide u korist.

 

Hvala

(frisko zaposleni)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bruto plaća je ukupna plaća koja se određuje zaposleniku s tim da jedan dio tj. 15% se uplaćuje na račun HZMO-I stup a 5% se uplaćuje u II stup. Ostatak je neto plaća.

Da biste vidjeli točan redosljed izračuna plaće logirajte se na stranicu www.rrif.hr gdje imate primjere izračuna. Napominjem da je za isplatu neto plaće bitno koliki vam je osobni odbitak za porez te da li živite u gradu ili općini koji imaju prirez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija