Jump to content

Godišnji odmor


Zak

Preporučene objave

Dragi moji,

zanima me nešto u vezi godišnjeg odmora i nadam se da ćete mi pomoći.

Naime , prije 10 mjeseci sam prešla raditi u drugu firmu, godišnji iz predhodne firme nisam iskoristila i za to su mi oni dali potvrdu o broju neiskorištenih dana (18).

Sada mene zanima da li ja imam pravo i na godišnji iz te firme i na godišnji u ovoj firmi i koliko dana i kada to mogu iskoristiti?

 

Nadam se da ćete mi pomoći.

Hvala

Zak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Godišnji odmor iz prethodne godine obvezni ste početi koristiti do 30.6. tekuće godine. Potvrdu o neiskorištenom godišnjem odmoru trebali ste dostaviti novoj firmi koja je trebala organizirati vaše korištenje tog godišnjeg odmora i sukladno tome izdati vam rješenje.

Pitanje je da li ste to napravili i kako ste to regulirali.? U svakom slučaju za prethodnu godinu imate pravo na neiskorišteni dio godišnjeg odmora. A za ovu godinu trebate dobiti novo rješenje o korištenju godišnjeg odmora.

Bitno je da li vam firma ima kolektivni ugovor i kako je to u njemu regulirano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, potvrdu sam predala novom poslodavcu i on je upoznat sa time. 5 dana g.o. po tome sam već iskoristila ali razliku ne.

Prema ovome kako mi vi tu pišete ispada da ja mogu tj.imam pravo iskoristiti mojih preostalih 13 dana g.o. od prije do 30.06.ove godine i da nakon toga imam pravo koristiti g.o. iz ove firme isto tako 18 dana.

Firma nema kolektivni ugovor jer se radi o privatnoj firmi sa 16 zaposlenih.

Ali u ugovoru koji smo skopili stoji da imam pravo na g.o. prema zakonu o radu. a u zakonu je to minimalno 18 dana. Ako sam u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

--------------------

Prema ovome kako mi vi tu pišete ispada da ja mogu tj.imam pravo iskoristiti mojih preostalih 13 dana g.o. od prije do 30.06.ove godine i da nakon toga imam pravo koristiti g.o. iz ove firme isto tako 18 dana.

--------------------------

Da, upravo tako, imate pravo iskoristiti preostali godišnji iz prošle godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija