Jump to content

Kazneno pravo


LILI50

Preporučene objave

 Suprug je nadamnom izvršio kazneno djelo prijetnje smrću čl 139.st3. KZ.(za to ga se tuži i gušio me razbio mobitel da ne mogu zvati policiju.Jedva sam se spasila,naravno da sam prevezena  na hitnu pomoć gdje su "povrijede ne mogu okarakterizirati kao teže"Općinsko državno odvjetništvo podiže optužnicu,trazi se vještačenje sudskog vjestaka psihijatra.On ustanovljava da je alkoholičar i još neke stvari oko karaktera,osoba koja ne poštiva društvene i zakonske norme....i preporuča kao siguronosnu mjeru obaveznog liječenja po čl.69.KZ. u stacioniranim ustanovama Vrapče ili Rab.Odmah na početku mu se određuje 1mj.istražnog zatvora,zatim mu se produžuje zbog opasnosti ponavljana kaznenog djela.Ja sam se u ogromnom strahu za sebe i članove obitelji evo razboljela.Optuzno vijeće potvrđuje Optužnicu..pazite sad:s obzirom da postoji osnovana sumnja da bi okrivljenik počinio kazneno djelo koje mu se stavlja na teret.Znači činjenica spomonjana vise od 3-4puta u spisima.Prije 3dana okrivljenik javlja preko kontakta da dolazi za par dana kući.Danas zovem Drzavno odvjetništvo (odvjetniku nitko ništa nije javio,meni nije javljeno it.dobijem pisarnicu da bi doznala da će biti sud,i saznajem ide u smijeru puštanja na uvjetnu od godine dana a od mjera opreza ništa zasada jer su Stacionirane ustanove  prepune(izgleda i istrazni zatvori).,Pitam se zar i groblja moraju biti puna nas žena žrtava. Mjera opreza nepribližabanja,ovaj sud ne može odobriti nego Drzavnoo odvjetništvo,a oni svi na godisnjem.Malo mi sve to izgleda kao namjestenio.Imam dakle 4sata za poduzeti nešta.Jel da zovem Dtzavno odvjetništvo.Ako nema mjesta sto ga ne zadrže još ili ne stvore mjesta.Dakle vrlo moguće da ce nas sve tu pobiti.Što mi je sad činiti.I jel to moguće spriječiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav i hvala na odgovoru.Odvjetnik je provjerio ,ročište je sutra i planovi su pustiti na uvjetnu a mjere opreza su obavezno liječenje stacionirano ali...tamo sad nema mjesta pa do tada je slobodan i odvjetnik kaze da ce zatraziti mjeru zabrane prilaska ali  da nju vjerojatno nećemo dobiti jer da svako ima pravo na dom.Ja bi hitno htijela zabranu prilaska premda kad se napije ništa to neće promjeniti.Kivan je na sina jer je svjedočio čak i na unučad jer si je umislio da smo mu svi to smjestili.Tvrdi da me nije napao.Uglavnom ostajemo svi bez zaštite,a njemu je u glavi svi elementi kroničnoh alkoholizma od manjka empatije do iskrivljene slike stvarnosti i ostalo što je konstatirao sudski vještak psihijatar.Zar je moguće da ostajemo svi bez zaštite.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija