Jump to content

oznake na vratima - mogućnost ozljede


Robi77

Preporučene objave

Ne znam pod koju vrsta prava bih ovu temu stavio pa sam stavio u ovdje.

U ustanovi kojoj radim nema nema navratima natpis gura/vuci za vrata koja se tako otvaraju, isto tako i klizna vrata koja se otvaraju na senzor nemaju oznake za takvu vrstu vrata. Pitam zato jer ako nema oznake netko može zaletjeti se u staklo npr. na ova na senzor vrata i ozlijediti se pretpostavljam da bi isto tako stranka kojoj se to dogodi mogla tužiti ustanovu.  Moje pitanje je je li negdje  zakonom popisno da vrata to moraju to imati ili neki pravilnik o tome, ako ima molim vas da mi citirate i gdje se to piše ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledajte Pravilnik o zaštiti na radu za mjesta rada (NN 105/20), članak 12. stavak 6. koji glasi:

(6) Na mjestima rada te u blizini mjesta rada i prometnih putova, prozirni zidovi ili zidovi koji propuštaju svjetlost, a posebno staklene pregrade, moraju biti jasno označene i napravljene od sigurnosnog materijala i na primjeren način osigurane da ne dođe do ozljeđivanja radnika i drugih osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija