Jump to content

Potraživanja od osiguranja!!


anonimno

Preporučene objave

Prije 3 god. tata je vozio moj auto i napravio prom. nezgodu za koju je kriv (napuhao je 0,7).

Euroherc od njega traži naknadu koju je isplatio vlasniku oštećenog vozila. (cca 15 tis. kn).

On to njima nije platio i sada oni pozivaju mene da im platim pošto sam ja bila vlasnica auta u trenutku kad je on njime upravljao.

Imaju oni na to pravo? Jel se mogu ja kak izvuči iz toga? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osiguranje je u pravu što traži regres jer postoji zakonska osnova za to potraživanje obzirom da vam je otac bio u alkoholizirano stanju.

Izvući se možete na način da vam plati otac.

Ako on to neće pokušajte pogodbu sa osiguranjem na način da im predložite ugovaranje police života ili neke druge u vrijednosti regresa. Ako ne platite (ili se nagodite) slijedi vam tužba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali vi ste kao vlasnik vozila dozvolili ocu da ga vozi. Prema tome ne možete reći da nemate pojma. Pokušajte s ocem dogovor da na sebe preuzme ovu odgovornost.

Što se tiče tužbe to još uvijek nije gotova stvar. Postoji mogućnost za povlačenje tužbe ako s osiguranjem sklopite nagodbu.

Savjet: Čim prije do navedenog osiguravajućeg društva na dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija