Jump to content

Hrvi , inkluzivni dodatak, Iskaznice, RIO


Robert Hasija

Preporučene objave

Pozz

Zna li netko, kako je riješen kroz novi Zakon o inkluzivnom dodatku i Zakonu o invalidnim osobama...kako je riješeno..ako je išta, pitanje inkluzivnog dodatka-imamo li pravo...da li HRVI dobijaju nove iskaznice HZMO o stupnju i statusu invalidne osobe...i kako se vodimo u Registru invalidnih osoba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Robert Hasija je napisao:

Pozz

Zna li netko, kako je riješen kroz novi Zakon o inkluzivnom dodatku i Zakonu o invalidnim osobama...kako je riješeno..ako je išta, pitanje inkluzivnog dodatka-imamo li pravo...da li HRVI dobijaju nove iskaznice HZMO o stupnju i statusu invalidne osobe...i kako se vodimo u Registru invalidnih osoba?

U registru se vodimo kao invalidne osobe.ako smatraš da bi trebao dobiti ID trebaš u Socijalnom podnijeti zahtjev za komisiju koja određuje da li imaš pravo na ID  kojoj skupini pripadaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Robert Hasija je napisao:

Pozz

...da li HRVI dobijaju nove iskaznice HZMO o stupnju i statusu invalidne osobe...i kako se vodimo u Registru invalidnih osoba?

Putem stranice e-građani možeš skinuti Potvrdu od HZJZ, a ovo prvo ti je napisao @buda2

Potvrda napr. izgleda ovako:

HZJZ

 HRVATSKI ZAVOD

ZA JAVNO ZDRAVSTVO

Rockefellerova 7

HR-10000 Zagreb

T: +385 1 4863 222

F: +385 1 4863 366

p.p. 161

www.hzjz.hr

Odjel za zaštitu vulnerabilnih skupina

Registar osoba s invaliditetom

KLASA: XXX-XX/XX-XX/X

URBROJ: XXX-XX-XX-XX-XXXX

U Zagrebu, 17.09.2024.

Na temelju članka 18. Zakona o registru osoba s invaliditetom ("Narodne novine", broj 63/2022.) donosi se

sljedeća

                                                           POTVRDA

kojom se potvrđuje da je ROBERT HASIJA, OIB: XXXXXXXXXXX evidentirana osoba s invaliditetom u Hrvatskom registru osoba s invaliditetom, ima status osobe s invaliditetom u skladu sa Zakonom o registru osoba s invaliditetom (NN 63/22). Osoba ima 100% oštećenja donjih ek…….., ……… ..

                                                                                      

                                                                                                              Ravnatelj:

                                                                          Izv. prof. dr. sc. Krunoslav Capak, prim. dr. med. spec.

 

Elektronički pečat - Kvalificirani certifikati za epečat

Vrijeme izdavanja: 17.09.2024. 21:46:00

Izdavatelj certifikata: CN=Fina RDC 2015, O=Financijska agencija, C=HR

uređeno: od Josip HR
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz

Hvala na odgovorima. Takvu potvrdu nakon intervencije da je nepotpuna, sam dobio. No u njoj piše da imam 70% invaliditeta kao HRVI i 50% na donje ekstremitete. No u potvrdi ne piše u koju skupinu osoba sa invaliditetom pripadam..ako negdje pripadam...i što mi je na kraju sve priznato pod ukupni invaliditet. Želim napomenuti, da primam naknadu za invaliditet po osnovi RVI-a, ali i po osnovi invalida rada, uz mirovinu. 

Dakle, čemu se tu mogu nadat? I kakva je praksa vezana uz eventualno objedinjavanje invaliditeta u jedan...i da li na iskaznicama koje šalju , priznaju i RVI...?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Robert Hasija je napisao:

Pozz

... u njoj piše da imam 70% invaliditeta kao HRVI i 50% na donje ekstremitete. No u potvrdi ne piše u koju skupinu osoba sa invaliditetom pripadam..ako negdje pripadam.

....kakva je praksa vezana uz eventualno objedinjavanje invaliditeta u jedan...i da li na iskaznicama koje šalju , priznaju i RVI...?

Ako imate HRVI 70%, spadate u V skupinu.

 

Skupina

Postotak invalidnosti

I  i  II.

100

III.

90

IV.

80

V.

70

VI.

60

VII.

50

VIII.

40

IX.

30

X.

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobna HRV invalidnina 70%, peta skupina: 500x1.15x0.29 =166,75 EUR.

Da li će se u nekom drugom Postupku postotci zbrajati i kako, treba Vam odgovoriti malo bolji znalac ili neki besplatni pravnik u županiji.

Iskaznice nisu bitne, bitna su Rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz

Hvala na odgovorima...

Stalno pokušavam objasniti da sam u blesavoj situaciji u kojoj primam rvi invalidninu, ali sam zbog povrede na radu , na Komisiji HZMO dobio i 50% nadonje ekstremitete, te da i po toj osnovi primam 60 eura naknade. 

Novi zakon govori da postojeći korisnici tih naknada automatizmom nastavljaju dobivati naknade...koliko..po kojoj tablici..ne znam, ali oni koji dobivaju po posebnim uvjetima,...a to je po osnovi rvi-a..ne!!

Dakle, službeno i stvarno imam dva Rjesenja i i validnosti ..po dvije osnove, ali i primam dvine naknade ..koje po novom zakonu, jedna isključuje drugu...

A za iskaznice pitam, iz prakticnih razloga..koja će invalidnost pisat na njima?

Jer visine invalidnosti, i prava nisu ista...

L.p.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 09. 2024. u 10:53, Robert Hasija je napisao:

Pozz

Hvala na odgovorima...

Stalno pokušavam objasniti da sam u blesavoj situaciji u kojoj primam rvi invalidninu, ali sam zbog povrede na radu , na Komisiji HZMO dobio i 50% nadonje ekstremitete, te da i po toj osnovi primam 60 eura naknade. 

Novi zakon govori da postojeći korisnici tih naknada automatizmom nastavljaju dobivati naknade...koliko..po kojoj tablici..ne znam, ali oni koji dobivaju po posebnim uvjetima,...a to je po osnovi rvi-a..ne!!

Dakle, službeno i stvarno imam dva Rjesenja i i validnosti ..po dvije osnove, ali i primam dvine naknade ..koje po novom zakonu, jedna isključuje drugu...

A za iskaznice pitam, iz prakticnih razloga..koja će invalidnost pisat na njima?

Jer visine invalidnosti, i prava nisu ista...

L.p.

 

Poštovani Roberta Hasija, kod HRVI utvrđuju % (od 20%- 100%) i potom nas svrstavaju u skupine od I-X.

Kod ID utvrđuju gledajuči % stupanj da bi nas svrstali u razinu od 1-5.

Stupanj 2 nas svrstava u razinu

1 ID- 138€.

Stupanj 3 nas svrstava u razinu

3 ID- 432€.

Možda sam nerazumno napisao: 

Kod ID utvrđuju, gledajući postotak(%), stupanj da bi nas svrstali u razinu od 1 do 10.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , makaranin91 je napisao:

Poštovani Roberta Hasija, kod HRVI utvrđuju % (od 20%- 100%) i potom nas svrstavaju u skupine od I-X.

Kod ID utvrđuju gledajuči % stupanj da bi nas svrstali u razinu od 1-5.

Stupanj 2 nas svrstava u razinu

1 ID- 138€.

Stupanj 3 nas svrstava u razinu

3 ID- 432€.

Možda sam nerazumno napisao: 

Kod ID utvrđuju, gledajući postotak(%), stupanj da bi nas svrstali u razinu od 1 do 10.

 

Zaboravi tablicu postotka za RVI ( koju si prikazao ) i tablice po skupinama ( vrste bolesti ) za ID.nisu iste.ako želiš ID podnesi zamolbu za komisiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija