Jump to content

Potvrda HZJZ status Invalida


makaranin91

Preporučene objave

Poštovani forumaši, HRVI sam 40% u Invalidskoj Mirovini. Do 07.2024 sam primao HRVI invalidninu a sada primam ID.

Jučer u provjeri statusa na HZJZ dobio sam različitu potvrdu. Prilažem obje radi usporedbe. 

Naime izgubio se 1 stupanj funkcionalnog oštečenje.

Kakva su Vaša misljenja i Iskustva?

20240919_082605.jpg

20240919_082859.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz

Neki dan sam pokrenuo sličnu temu...

Očiti je da se status HRVI-a i ostalih invalida različito procjenjuje na tim komisijama. Novi zakon jasno govori o npr.psihičkim bolestima i invalidnosti...ali nitkk nigdje ne spominje PTSP kao oboljenje...i u koju to po novom Zakonu spada kategoriju...

Tražio sam i dobio potvrdu o svom statusu invaliditeta...naime imam 70 % RVI po osnovi logora i 50 % na donje ekstremitete zbog povrede na radu....ali u Potvrdi se nigdje ne spominje i stupanj ni kategorija invaliditeta. 

Dakle, mislim da će  RVI opet nagrabusit, jer nas sve skuoa sad vještači HZMO...a oni nemaju baš respekta za ovu kategoriju. 

A u ovoj navali invalida zbog ID-a..treba nekom uzet, da bi se nekim novima dalo. ...

L.p.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Robert Hasija je napisao:

Pozz

Neki dan sam pokrenuo sličnu temu...

Očiti je da se status HRVI-a i ostalih invalida različito procjenjuje na tim komisijama. Novi zakon jasno govori o npr.psihičkim bolestima i invalidnosti...ali nitkk nigdje ne spominje PTSP kao oboljenje...i u koju to po novom Zakonu spada kategoriju...

Tražio sam i dobio potvrdu o svom statusu invaliditeta...naime imam 70 % RVI po osnovi logora i 50 % na donje ekstremitete zbog povrede na radu....ali u Potvrdi se nigdje ne spominje i stupanj ni kategorija invaliditeta. 

Dakle, mislim da će  RVI opet nagrabusit, jer nas sve skuoa sad vještači HZMO...a oni nemaju baš respekta za ovu kategoriju. 

A u ovoj navali invalida zbog ID-a..treba nekom uzet, da bi se nekim novima dalo. ...

L.p.

O kakvoj navali invalida zbog ID navodiš ?? 🤔🤔

ID je zamjena za osobnu invalidninu koja je bila 200€ a sada se bolesti kategoriziraju pa ID podijeljeno u tri skupine i veće su naknade.tu su i osobe koje su primale tuđu pomoć i njegu.

U potvrdi samo piše da si u registru osoba sa invaliditetom.

Na kakve kategorije invalidnosti aludiraš ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , buda2 je napisao:

O kakvoj navali invalida zbog ID navodiš ?? 🤔🤔

 

Gospodin vjerojatno misli na 67.110 novih osoba koji su predali zahtjev, a koji nisu bile korisnici naknada. Njih 18.691 je do sada ostvarilo pravo na ID.

https://www.mirovina.hr/novosti/doznali-smo-koliko-je-zaprimljeno-zahtjeva-za-inkluzivni-dodatak-ali-i-kada-bi-ga-svi-trebali-dobiti/ 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Josip HR je napisao:

 

Gospodin vjerojatno misli na 67.110 novih osoba koji su predali zahtjev, a koji nisu bile korisnici naknada. Njih 18.691 je do sada ostvarilo pravo na ID.

https://www.mirovina.hr/novosti/doznali-smo-koliko-je-zaprimljeno-zahtjeva-za-inkluzivni-dodatak-ali-i-kada-bi-ga-svi-trebali-dobiti/ 

Prvo su dobili invalidi koji su već imali neku vrst naknade.a to koliko njih neće ostvariti ID je nešto drugo bez obzira koliko tisuća ih je podnijelo zahtjev.koliki je broj branitelja koji su podnijeli zahtjev za RVI a nisu dobili pa opet nitko nije pisao o navali na komisiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija