Jump to content

Punomoć i ponašanje odvjetnika u inspekcijskom nadzoru


gala385

Preporučene objave

Poštovani,

inspekcija se u više predmeta susreće sa slučajevima u kojima inspekcijskom nadzoru uz ravnatelja ustanove zatekne odvjetnika kao punomoćnika ustanove ili ravnatelja.

U konkretnom slučaju, isti pokušava legitimirati inspektora iako za navedeno nije ovlašten, savjetuje ravnatelja da nešto izjavi ili ne izjavi, predoči ili ne, prijeti odvjetničkom komorom te ukratko - ometa inspekcijski nadzor. 

Inspekcijski nadzor se u gotovo svim slučajevima obavlja isključivo u prisustvu ravnatelja od kojeg se zatraže izjave, zatraži predočenje dokumentacije itd, a u slučaju sprječavanja ili ometanja nadzora od strane bilo koje osobe, propisane su prekršajne odredbe.

Pitanje glasi, smije li uopće odvjetnik prisustvovati inspekcijskom nadzoru u kojem isključivo inspektor određuje od kojih će osoba zatražiti izjave ili isprave? Smije li ga inspektor udaljiti? (ne radi se o usmenoj raspravi iz članka 54. ZUPa....) Postavlja se pitanje kako uopće odvjetnik može zastupati ustanovu ili ravnatelja ukoliko ne raspolaže informacijama koje ima samo ovlaštena osoba - ravnatelj? Napomenuo bih i da se nadzor može obaviti nenajavljeno iz čega proizlazi da punomoćnik ne mora biti prisutan.

Zamislimo da npr. odvjetnik kaže vlasniku kafića u nadzoru porezne inspekcije da nije dužan predočiti račune ili stanje kase.....

Lp

 

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija