Jump to content

Fizičko lice u sustavu PDV-a ?


anonimno

Preporučene objave

Imam pitanje,

Umirovljenik sam , imam prostor koji iznajmljujem.iako imam kredit koji sam podigao do 2011(jako me opterećuje) , prihod koji imam od najma je ,po knjigovođi , upitan da uđem u sustav PDV-a za slijedeću godinu.

da li je moguće da fizičko lice tj. ja budem u sustavu, zar nije dovoljno da platim porez.

To me zanima jer sam u mirovini htio biti bez briga, platim državi što treba a ne da moram koš voditi knjige !1

 

Molim odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko prihod od najma prelazi godišnje 85ooo kuna, po sili zakona dužni ste ući u sustav PDV-a.Ukoliko je i najmoprimac u sustavu PDV-a njega to dodatno neće opteretiti, tj. najam će mu ostati isti jer će se njemu taj iznos PDV-a vratitit. Što se tiče Vas, vama će najveći posao biti izdavanje računa i obračun PDV-a (što će u konačnici sigurno biti manje nego porez koji sada plaćate po rješenju). Ukoliko uđete u sustav PDV-a imate pravo na trošak amortizacije, za što je potrebno napraviti procjenu vrijednosti kod sudskog vještaka. Ta vrijednost se otpisuje kroz 10 ili 20 godina ovisno o Vašoj odluci. Isto tako imate i Vi pravo na povrat PDV-a po računima za sve troškove koji se odnose na navedeni prostor. Posavjetujte se s knjigovođom, ali u konačnici vrlo često bude da poreza (zbog visokog iznosa amortizacije) uopće nema.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija