Jump to content

Prevođenje


vukovar

Preporučene objave

Rješenje

Hrvatskom branitelju iz domovinskog rata(ime i prezime)rođenom xxxxx korisniku naknade plaće za vrijeme nezaposlenosti,priznatu na temelju invalidnosti i preostale radne sposobnosti,zbog uzroka(100%)nastalog kao neposredna posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta RH prevodi se to pravo ,poćevši od 01.sijećnja 2005, na invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad u svoti od 6016,51 kn mjesećno.

od 01.srpnja.invalidska mirovina iznosi 6148,66 kn

od 01.sijećnja 2006 - 6246,50 kn

od 01.srpnja2006 - 6449,80 kn

od 01.sijećnja 2007- 6533,67 kn

 

Prevedena invalidska mirovina zbog opće nesposobnosti za rad isplaćivat će se korisniku od 01.travnja 2007

 

Razlika mirovine za razdoblje od 01.sijećnja 2005 do 31.ožujka 2007 uz obraćun ranijih naknada plaće za navedeno razdoblje ,biti će isplaćeno naknadno kad se osiguraju sredstva u državnom proračunu RH.

Narednik,Dragovoljac ,HRVI,

Eto to je ukratko(ima 3 stranice gusto kucanog rješenja.

Bog !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam u mirovini (100% rat, opća) još od sredine 2004. i uz nju primam dodatak, pa me zanima kada će se te dvije stvari objediniti, jer sam i ovaj mjesec dobio mirovinu po starom. Bila je neka priča da će dodatak postati sastavni dio mirovine, ali ništa se nije promijenilo, iako imam 100% u vezi rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gsm385 je napisao:

Ja sam u mirovini (100% rat, opća) još od sredine 2004. i uz nju primam dodatak, pa me zanima kada će se te dvije stvari objediniti, jer sam i ovaj mjesec dobio mirovinu po starom. Bila je neka priča da će dodatak postati sastavni dio mirovine, ali ništa se nije promijenilo, iako imam 100% u vezi rata.

HZMO po službenoj dužnosti treba prevesti korisnike invalidske mirovine, koja je uvećana za iznos dodatka na mirovinu, na odredbe movog Zakona.

Dakle, kada dobijete novo rješenje HZMO-a - kojemu u uvodu treba pisati da se donosi u postupku prevođenja invalidske mirovine - u njemu će vam stajati da li vam je novi iznos (viši ) invalidske mirovine izračunat po novom Zakonu o HB (...) ili ostaje stari iznos s tim da se sada u mirovinu ubraja i dosadašnji dodatak.

Prevođenje se treba završiti do konca ove godine, a počela su početkom prošlog mjeseca.

Rješenje možete očekivati vrlo skoro (ovisi o ažurnosti PS HZMO-a koja vrši prevođenje), a dok isto ne dođe dobivat ćete mirovinu kao i do sada.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija