Jump to content

Hitno


anonimno

Preporučene objave

Molim pomoc.

U 10 mj prosle god prilikom voznje na skuteru pogodio sam rupu na cesti,trzaj mi je iscupao upravljac,pao sam,lupio glavom,motor je pogodio auto koji je dolazio iz suprotnog smjera.Autu je samo malo udubljen branik,vlasnik nije htio nikakvu naknadu.Na nagovor ocevidaca koji su mi rekli da mnogi pogode tu rupu i padnu pozvao sam policiju.napravljen je zapisnik,ja sam zbog trzaja vrata odvezen sa hitnom.

Sada sam dobio poziv na sud zbog neprilagodjavanja uvjetima na cesti i odmah navedene sudske troskove 320kn sa predlozenim da me se proglasi krivim.

valja napomenuti da skuter ne ide vise od 50km,

Da sam nesto prije nego sam pao morao jos usporiti jer su u ulici na mojoj strani bila kola iz kojih su se istovarivala drva pa sam ih morao zaobici.To policija nije unjela u zapisnik.TraZio sam da se testira max brzina skutera,niti to nisu htjeli.Par dana nakon toga, opet je netko pao na istom mjestu.

Nakon toga rupa je Zakrpana.

Sta da radim

Ne zelim platiti niti sudske troskove niti kaznu

kako da to izbjegnem

Smatram da nisam kriv

Koja je vjerojatnost da me sudac ne proglasi krivim

HVALA

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolika je max. brzina skutera, ovdje uopć enije bitno. vi ne shvaćate što znači prilagoditi brzinu uvjetima i stanju na kolniku. i da ste vozili i manje od onog što tvrdite da jeste, i da se dogodi ista stvar, opet biste odgovarali z aisti prekršaj. poanta je da se brzina mora prilagoditi, što znači bila ona 35 ili 50 km ista stvar, ako ona ne odgovara stanju na cestu i uvjetima, može to bili bljuzga, snijeg, poledica, rupetine.......i sl. , onda je neprilagođ

ena., pa sukladno tome niti ne možete biti oslobođeni krivnje.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to što je više ljudi palo na istom mjestu, znak je da kao i vi, voze neprilagođenom brzinom. kad dobijete rješenje od suda, onda imate pravo žalbe na isto, te će u drugostupanjskom postupku odlučivati vps. za zamjenu novčane kazne radom za opće dobro na slobodi, uvjet je izrečena novčana kazna do 500,00 kn, ali se u tom slučaju ne trebate žaliti, samo se izjasniti......što se tiče trškova postupka oni se ne uračunavaju unovčanu kaznu, već zasebno naplaćuju (milom) preko uplatnice koju vam sud da, (silom) preko porezne uprave "sjedanjem" na prihode..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u zapisniku o očevidu prometne nesreće mora stajati stanje kolnika ! znači kakav je bio kolnik : mokar,suh,blatnjav,posut pjeskom,ili su na kolniku oštečenja u vidu udubljenja,ispupčenja itd. ako prometnim znakom ili nekim drugim sigurnostima nije to oštečenje osigurano nadležnima za održavanje ceta policija je trenala podnijeti prijavu ako je uzrok prometne nesreće ta rupa na cesti ti lega nisi kriv za nastalu prometnu nesreću...brzina tvog kretanja nije uzrok jer da si ti kojim slučajem bio upozoren na takvo stanje na kolniku ti ne bi doživio to što si na žalost doživio.. sretno i slobodno pitaj što te zanima u svezi prometnih nesreća i obavljenih očevida.

je napisao:

Molim pomoc.

U 10 mj prosle god prilikom voznje na skuteru pogodio sam rupu na cesti,trzaj mi je iscupao upravljac,pao sam,lupio glavom,motor je pogodio auto koji je dolazio iz suprotnog smjera.Autu je samo malo udubljen branik,vlasnik nije htio nikakvu naknadu.Na nagovor ocevidaca koji su mi rekli da mnogi pogode tu rupu i padnu pozvao sam policiju.napravljen je zapisnik,ja sam zbog trzaja vrata odvezen sa hitnom.

Sada sam dobio poziv na sud zbog neprilagodjavanja uvjetima na cesti i odmah navedene sudske troskove 320kn sa predlozenim da me se proglasi krivim.

valja napomenuti da skuter ne ide vise od 50km,

Da sam nesto prije nego sam pao morao jos usporiti jer su u ulici na mojoj strani bila kola iz kojih su se istovarivala drva pa sam ih morao zaobici.To policija nije unjela u zapisnik.TraZio sam da se testira max brzina skutera,niti to nisu htjeli.Par dana nakon toga, opet je netko pao na istom mjestu.

Nakon toga rupa je Zakrpana.

Sta da radim

Ne zelim platiti niti sudske troskove niti kaznu

kako da to izbjegnem

Smatram da nisam kriv

Koja je vjerojatnost da me sudac ne proglasi krivim

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam na sudu.Na tzv. predsaslusanju, izjavio da nisam kriv , policija je slikala skuter sa krive strane,krivu rupu ,koma.Pobunio se na zapisnik.

Sutkinja mi je rekla da sam u svoj toj prici ja najgore proso te da cu biti pozvan na glavnu raspravu na prekrsajnom sudu tj kog nje.

Cemu ovo saslusanje

Zasto mi odmah nije izrekla presudu

Kako izgleda glavna rasprava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija