Jump to content

Pisanje prigovora


sutina

Preporučene objave

Dobijo sam rješenje-izračun invalidske mirovine po novom zakonu članak 152.zophbdr-a.

Polazni faktor je 1,50 sve u svezi rata 100 posto.

Dragovoljac nisam po zakonu, pristupio gardijskoj brigadi 01 11 1991-nemam uvjete sto dana .

Dana 29 11 1991 ranjen kao pripadnik gardijske brigade.

Poslije bolovanja pristupam inžinjerijskoj postrojbi kao DVO od 04 02 1992 gdje ostajem do umirovljenja 9 mjesec 2001 godine.

Invalidnost imam od 1993 zbog ranjavanja u gardijskoj brigadi.

Zvao mirovinski i rekli su mi da napišem prigovor.

Pitanje???Dali imam pravo na polazni faktor 1,85 zbog invalidnosti u gardijskoj brigadi.

Dali da ja pišem prigovor ili da zamolim nekog u HVIDRI.

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom na Vaše dosadašnje upite, pretpostavljam da je problem u tumačenju zakonske odredbe "pripadnik gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata" (odnosno, da li se traži pripadnost gardijskoj postrojbi za cijelo vrijeme DR-a, u bilo kojem razdoblju DR, u vrijeme stradavanja ili u vrijeme završetka DR?), koju formulaciju HZMO može tumačiti na način kako to njemu odgovara (jer je ista neprecizna), što opet može rezultirati manjim polaznim faktorom kod računanja konkretne invalidske mirovine.

Po mom mišljenju, svakako bi bilo dobro da konzultirate nekog iz struke (bez obzira da li je riječ o HVIDRI, Centru za PSP, Područnoj jedinici Ministarstva ili nekom drugom koji pruža pravnu pomoć i razumije ovu problematiku) kako bi napravili kvalitetnu žalbu.

Trebate razumjeti da su mogućnosti kvalitetnog pravnog savjeta na ovom (i svakom drugom sličnom) forumu ograničene činjenicom da mi ne vidimo Vaš spis predmeta (npr. invalidske mirovine), te stoga kvaliteta savjeta ovisi o podacima koje nam Vi dajete. Zato sve ovdje napisano treba shvatiti kao manje ili više dobar putokaz u kojem smijeru ići dalje, odnosno u Vašem slučaju, kako postaviti pitanje stručnoj osobi vezano za polazni faktor i činjenicu da ste jedno vrijeme u DR bili pripadnik gardijske postrojbe, a radi pisanja kvalitetne žalbe u Vašem predmetu invalidske mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija