Jump to content

prekršajni nalog - kako treba napisat žalbu


anonimno

Preporučene objave

da malo pobliže objasnim...

za mjesec dana bit će 2 godine od događaja

ja i prijatelji bili smo u disku, malo zezancija, redari nas izbacili, malo dobili batina, niš strašno i sad je došla p.p. da smo uzimali naranče sa šanka i da smo uzeli svaki po onu čašu u kojoj se rade kokteli i da su nas zato "sve" izbacili ...

istina je da je samo jedan prijatelj uzeu to, da su ga redari izbacili jer se nabacivao nekoj curi, pa je došao neki lokalni šerif i počeo radit frku, pa je došao redar i zato ga izbacio (vjerojatno se i znao s tim likom, neki mještanin)...

 

nakon izbacivanja mi dolazimo za prijateljem do auta, on pokazuje da mu je džepu ostao shaker i stavlja ga u auto. redar na parkingu je to vidio, zove ostale redare, nas 3 dobivamo malo po tamburi, jedan ostao bez svijesti na kratko, kopaju nam po autu dok mi ležimo na podu, nakon toga oni odlaze...

 

i sada, nakon 2 god. meni stiže taj p.p. s uplatnicama da platim ili da se žalim u roku 8 dana.

 

ako tko zna kako napisat žalbu bio bih mu jako zahvalan. plačam pivu

 

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za prekršajni nalog se piše žalba već prigovor.

Jednostavno napišeš broj prekršajnog naloga

Rečenicu "izjavljujem prigovor"

Svoje ime i prezime i potpis

 

To ti je dovoljno, vjerovao ili ne.

 

Glede incidenta u disku, mogli ste lako zaraditi i kazneni postupak zbog krađe (doduše lake) shakera.

 

Sljedeći put ne zadirkivati ljude, ne praviti nered, a ako drugi prave, Vi zovite policiju pa nek oni pišu prigovore na prekršajne naloge, za koje usput rečeno, po novim izmjenama neće biti velike mogućnosti za zastaru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hoce, nastupit ce zastara, ali moras obavezno napisati prigovor. Ukoliko to propustis uciniti u roku, prekrsajni nalog postat ce pravomocan i onda te nece spasiti vise nikakva zastara. Dakle, ucini kako ti je utjerivac rekao: ja, taj i taj, izjavljujem prigovor protiv prekrsajnog naloga broj...datum, potpis i to je sve. Ne radi se o zalbi pa ti ne treba nikakvo obrazlozenje, dovoljno je reci da prigovaras.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija