Jump to content

Tumačenje zakona


sutina

Preporučene objave

Tko mi može objasniti izgleda nitko,bio sam kod pravnika u mirovinskom u svezi mog predmeta.

Ranjen u gardijskoj 91imam invalidnost 30 posto.

92 postajem djelatna vojna osoba do umirovljenja 2001.

Sve u svezi rata 100 posto.

Problem polazni faktor 1,50 zašto nije 1,85.

Zakon nedorečen u mom slučaju koliko triba biti pripadnik gardijske brigade da bih ostvarijo 1,85.

Pravnik u mirovinskom rekao napiši žalbu išao sam kod drugih pravnika niko neće da napiše prigovor-zašto neznam.

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragovoljac iz Domovinskog rata je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 100 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992.

(4) Dragovoljac iz Domovinskog rata je i hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 30 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992. ukoliko:

– nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili

– nije regulirao obvezu služenja vojnog roka.

(5) Status hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata iz stavka 1. ovoga članka dokazuje se potvrdom Ministarstva obrane, odnosno Ministarstva unutarnjih poslova.

 

Možda ste tu imali prekid ili ne ispunjavate neki od ovih uvjeta.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pojasnim dragovoljac neispunjavam uvjete u HV od 01 11 1991.

Pitanje-ako sam ranjen u gardijskoj brigadi i na osnovu toga stekao invalidnost-poslije prišao u djelatni sastav dali imam automatski pravo na polazni koeficijent 1,85 invalidnost nastupila kao pripadnik gardijske brigade.

U mirovinu otišao kao DVO.

Pozdrav

Mrljavac je napisao:

Dragovoljac iz Domovinskog rata je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 100 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992.

(4) Dragovoljac iz Domovinskog rata je i hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 30 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992. ukoliko:

– nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili

– nije regulirao obvezu služenja vojnog roka.

(5) Status hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata iz stavka 1. ovoga članka dokazuje se potvrdom Ministarstva obrane, odnosno Ministarstva unutarnjih poslova.

 

Možda ste tu imali prekid ili ne ispunjavate neki od ovih uvjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutina je napisao:

Pravnik u mirovinskom rekao napiši žalbu išao sam kod drugih pravnika niko neće da napiše prigovor-zašto neznam.

Pozdrav

Ja sa mislio da smo se do sada već složili da trebate izjaviti žalbu uz prethodno kontaktiranje stručne osobe.

Na žalost, odvjetnici (čast iznimkama) nisu baš oduševljeni pružanjem pravne pomoći u upravnom postupku (nezanimljivo, neisplativo, nema ročišta, slabo poznavanje materije koja se često mijenja, prezaposlenost, sve to zajedno ili nešto drugo). Zato bi bilo dobro da telefonski kontaktirate pravnu službu Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, telefoni su na njihovoj stranici www.mobms.hr , i raspitate se da li u Vašoj županiji postoji Centar za psihosocijalnu pomoć braniteljima ili Područna jedinica Ministarstva. Oba bi tijela, ukoliko postoje u Vašoj županiji, trebala imati zaposlene pravnike (stalno zaposlene i/ili honorarce) koji bi Vam mogli pomoći oko žalbe, naravno besplatno.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, sada sam u Vašem "profilu" vidio da ste iz Splita. U Splitu ima i Centar za PSP i Područna jedinica MOBMS-a. Provjereno.

Mislim da adrese i telefonske brojeve možete naći u Slobodnoj Dalmaciji u rubrici "Dežurni telefoni" (na mreži sam pronašao jedino podatke iz 2001. godine:

CENTAR za psihosocijalnu pomoć hrvatskim braniteljima i stradalnicima iz Domovinskog rata Splitsko-dalmatinske županije, Gundulićeva 3, tel. 480-699 (16-19), tel. 357-385, 353-661 i 300-125 (8-15).)

Nadam se da su telefoni i adresa ostali isti. Pazite na rok i sretno.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija