Jump to content

Ako uzmu vozačku za B, da li uzimaju za A i C


anonimno

Preporučene objave

ako ste u vrijeme puhanja upravljali vozilom B kategorije, onda će vam se i zabrana odnositi na taj dio vozačke, što znači da će vam u vozačku, po pravomoćnosti rješenja, lupiti zabranu upravljanja motornim vozilom B kategorije, a ostalim kategorijama se slobodno možete koristiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da u vrijeme puhanja, u subotnjem izlasku upravljao sam motornim vozilom B kategorije.... Šefu kod kojeg vozim kamione sam rekao da mi neće uzeti valjda za C... nadam se jer to mi je kruh.. A dobro, nadam se da ću moći izvatiti duplikat za C.. i kupiti biciklić za slobodno vrijeme... Joj kako sam bio glup :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novčanom kaznom od najmanje 3.000,00 kn kaznit će se za prekršaj vozač ako u organizmu ima alkohola iznad 1,50g/kg,odnosno miligrama u litri izdahnutog zraka ili ako u organizimu ima opojnih droga,odnosno ako se odbije podvrgnuti ispitivanju ili liječničkom pregledu,odnosno uzimanju krvi ili krvi i urina(čl.182. i čl.285).osimnovčane kazne izreći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje šest mjeseci i odrediti će mu se pet negativnih bodova.

------Zakon o sigurnosti prometa na cestama---- :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a šta da onda radim.. Da li kada mi oduzmu vozačku da li smijem voziti kamion.. I da li to oduzimanje vozačke znači fizičko oduzimanje ( ja ju odnesem u murju i tamo stoji 6 mjeseci ili nedaj Bože dulje) ili mi jednostave stave neku žvrlju u vozačku i napišu da ne smijem upravljati B kategorijom tolko i tolko ?? POmagajte jer mi zbog moje gluposti, nepromišljenosti ovisi egzistencija.. Koji sam idiot bio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:anonimac _

samo na znanje tebi policija postupa po zakonu o sigurnosti prometa na cestama ,upravo je to predmetno za ovaj prekršaj.... sve ostalo što ti anonimno lupetaš objesi mačku oko repa !

 

deltacro:

 

tvoj odlazak u mirovinu sa mjesta oso je bio veliki dan za republiku. jadna je policija ciji pripadnici nisu culi za jos nesto pored zospca.

 

i samo tebi na znanje - sto je zumv pise upravo tamo gdje sam ti rekao.

 

prestanes li se praviti pametan, sto ocito nisi i das li si truda naci i procitati procesni zakon vidjet ces da se zumv sastoji u zabrani upravljanja mv ODREDJENE KATEGORIJE sto je ujedno i jedini ispravan odgovor na postavljano pitanje.

 

toliko o mackama i repovima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....vozačka vam se ne oduzima...dobijete zabranu za upravljanje B kategorijom znači udare vam taj žig zabrane u vozačku sa datumom dokle traje zabrana....a vi dalje najnormalnije vozite kamion odnosno koristite C kategoriju i tu vozačku...to vam je to...provjereno i sam sam takav slučaj imao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam svima na trudu i odgovorima.. Kupiti ću si motor i voziti se dok mi ne prestane zabrana,.,ne treba se zezati sa zakonom. Samo što je problem što sam čuo da dosta dugo traje dok Vam ne udare taj štambilj, pa se bojim da će biti zima i da se neću baš moći voziti s biciklićem i motoriće.. A ništa, šta bude biti će. Hvala još jednom. E, a da li mogu ja otići u murju i požuriti ih da mi odmah udare taj štambilj pa da to prije krene teći.. i da požurim sav taj postupak??? ( kako sam nezahvalan, prvo zahvaljujem pa onda žicarim još pitanja...ali ne mogu si pomoći).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako si ti pametan lik.da si nešto hrabriji i logirao se rado bih ti nabvio jedan zakon zspc-a,tako da imaš uvid po kojem zakonu prometna policija postupa...samo ti lupetaj i dalje možda ipak nešto i naučiš... ti očito samo znaš nekoga napadati a za sve ostalo nemaš blage veze..čuj možeš se i ti objesti mačku oko repa,al ti nemaš veze o čemu pričaš...ja se ne moram praviti pametan za razliku od tebe ,da ti nisi neki dostavljać u prekršajnom pa si posisao svu pamet o zakonima...ma ne nisi ti si anonimac :-D ..........................................

vidiš anonimac ti možeš samo lupetati i praviti se pametan što očito nisi no ipak završi neku školu pa onda se aktivno bavi razvijanjem svoji zaostalih vijuga... veliki dan za republiku bi bio kad bi nestali takvi anonimci poput tebe ...kad budeš završio školu naravno nešto jaču od večernje škole javi se slobodno...pusa tebi anonimac. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti očito samo znaš nekoga napadati a za sve ostalo nemaš blage veze..

 

na zalost, osim sto svojom pojavom, navodno radno nesposobnog i zajahalog na drzavne jasle koje ti svi mi placamo, stetis dignitetu domovinskog rata do te mjere da me sram reci da sam uopce bio hrvatski branitelj, da me ne bi izjednacavali sa tobom, otkada si se sa ptsp-prcije prosirio na prometno&prekrsajno i ustvrdio kako si, dok navodno nisi poludio, bio prometni policajac - tvoji istupi daju za pravo svakome tko je ovdje ustvrdio kako je policija u ovoj zemlji intelektualno jos niza od kopca kanala za kanalizaciju.

 

srecom, mup rh se rjesava ovakvog kadra, na zalost, rjesava ih se na nacin da ih uzdrzavaju svi njeni radnosposobni gradjani.

 

debilu retardirani, zp- tamo ti pise sto je to zumv, alo, koliko si glup, 3 puta ti ponavljam?!

 

koji te idiot placao da provodis zakon kojega ne da ne poznajes nego niti cuo za njega nisi!

 

a hebote, da tebi nije bilo rata, kanale bi kopao....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

veliki dan za republiku

 

snazno sugeriram urednistvu da nakon sto je ovakve "ratne heroje", nikad okrznute, ali skroz poludjele (isprika, poludjele skroz, ali ne-poludjele kada treba voziti auto), zastitilo u ptsp-cosku od argumentiranih replya, da isto napravi i u prometno-prekrsajnom, po mogucnosti i u kaznenom, cisto preventivno.

 

naime, mi se anonimci sa prometno-prekrsajnog smatramo manje vrijednima kada pisemo ovdje, ovaj forum dozvoljava "zloupotrebu anonimne objave".

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko deltacro i anonimus u svojoj komunikaciji nemaju reći ništa više konstruktivnog, molila bih da ostave prostora korisnicima, koji se bave postavljenim pitanjem.

Preporučujem im daljnju komunikaciju putem maila, sms ili na druge privatne načine.

Također, podsjećam na pravila legalisa o kulturnoj komunikaciji.

Zahvaljujem unaprijed!

Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

[

snazno sugeriram urednistvu da nakon sto je ovakve "ratne heroje", nikad okrznute, ali skroz poludjele (isprika, poludjele skroz, ali ne-poludjele kada treba voziti auto), zastitilo u ptsp-cosku od argumentiranih replya, da isto napravi i u prometno-prekrsajnom, po mogucnosti i u kaznenom, cisto preventivno.

 

naime, mi se anonimci sa prometno-prekrsajnog smatramo manje vrijednima kada pisemo ovdje, ovaj forum dozvoljava "zloupotrebu anonimne objave".

 

 

 

 

 

 

ajme budaletine. ovom triba dat neke tablete za glavu. brajo nisu tebi sve na broju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija