Jump to content

Stambena politika


eliopisak

Preporučene objave

Zanima me dali je netko skoro dobio stan ili kredit za kupovinu kuće ili stana i slično, tj. dali se šta rješavaju ta pitanja.Ja sam visoko na listi u Osječko-Baranjskoj županiji al imam osjećaj da je to samo zato što su mnogi odustali.

 

Također kome se javiti ako utvrdim da postoje vojni stanovi koji su po 3-5 godina prazni (nemaju ni namještaj samo protuprovalna vrata ili čak i obična)a pitanje dal su otkupljeni ili okupirani

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam na listi negdje 40-i vec dugo al sad imam drugi problem tokom 10 godina podstanarstva sam se dobrano zaduzio tako da sada i da dobijem kredit za kupnju kuce ili stana nemam pojma kako cu ga vracati.

 

Mislim da ce sljedecoj postavi u min.branitelja biti prioritet stambeno zbrinjavanje jer sve ostalo su pomalo rjesili koliko ja vidim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eliopisak je napisao:

Zanima me dali je netko skoro dobio stan ili kredit za kupovinu kuće ili stana i slično, tj. dali se šta rješavaju ta pitanja.Ja sam visoko na listi u Osječko-Baranjskoj županiji al imam osjećaj da je to samo zato što su mnogi odustali.

 

Također kome se javiti ako utvrdim da postoje vojni stanovi koji su po 3-5 godina prazni (nemaju ni namještaj samo protuprovalna vrata ili čak i obična)a pitanje dal su otkupljeni ili okupirani

 

U Vladinom godišnjem izvješću o provedbi Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji za razdoblje od 01.01.2006. do 31.12.2006., u masi informacija, spominje se i slijedeće:

"Prema utvrđenom redoslijedu, u izvještajnom razdoblju riješeno je 937 zahtjeva za dodjelu stana

ili kredita.

Od navedenog ukupnog broja riješenih zahtjeva, 138 zahtjeva riješeno je dodjelom stanova u

vlasništvu Republike Hrvatske i kuća preuzetih od Agencije za pravni promet i posredovanje

nekretninama, dok je 799 zahtjeva riješeno dodjelom stambenog kredita za različite vidove

stambenog zbrinjavanja: poboljšanje uvjeta stanovanja, razliku površina, dovršenje stana ili

obiteljske kuće, izgradnju stana ili kuće, odnosno kupnju stana izgrađenog u organiziranoj

stambenoj izgradnji.

Ugovorima o stambenim kreditima za kupnju stana prodani su stanovi izgrađeni u organiziranoj

stambenoj izgradnji, a dio kredita isplaćen je u novčanim sredstvima osiguranim u državnom

proračunu.

Ukupan iznos isplaćenih stambenih kredita je 71.981.294,39 kn."

Također se u navedenom Izvješču navodi da je u Osječko-baranjskoj županiji dodijeljeno 37 kredita za kupnju stanova u ukupnom iznosu od 4.867.127,34 kn. Više vidjeti na web stranici Vlade (sjednica Vlade u ožujku 2007.).

Što se tiče "Vojnih stanova" dilema može biti samo o tome da li su isti u državnom vlasništvu ili su već otkupljeni pa su u privatnom vlasništvu. I u jedno i u drugom slučaju ne bih Vam preporučio poduzimanje samovoljnih i nezakonitih radnji.

Inače stambeno zbrinjavanje HRVI-a koje provodi MOBMS nema nikakve veze sa takvom "vrstom" stanova.

Sasvim je druga priča vezana za dodjelu stanova i kuća u vlasništvu RH preuzetih od Agencije za pravni promet i posredovanje nekretninama, ali pretpostavljam da to nije bilo Vaše pitanje.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija