Jump to content

Blagoslov ili anatema


zerjav

Preporučene objave

Poštovana Gazdarice Svemira ,

Poštovani Gospodare Svemira ,

Poštovane čelnice i poštovani čelnici Legalisa ,

 

ispričavam se na smetnji i uznemiravanju od strane moje malenkosti , te Vam unaprijed zahvaljujem na trudu oko čitanja poruke koja slijedi i na pisanju odgovora u svezi nje.

 

Meni često na pamet padaju svakakve bedastoće , pa mi je od tih udaraca zdrman mozak .

Zato molim za razumijevanje ako bu moje promišljanje nebulozno .

 

Sve je počelo sa znakovitom objavom GaiusIa pod nazivom :

" Vrlo zanimljiv odgovor - ovo nije ekonomski portal " ,

a završilo sa odlično kreiranim naslovom :

" zaraza " od Magela .

Iz tog sjemena , koje nije genetski modificirano , proklijala je ideja o osnivanju kluba unutar legalisa , a čiji bi pristupnici bili neizlječivi bolesnici zaraženi virusom dobrote i da nisu pravne struke ,uz izuzetak počasnih članova i profesionalnih funkcija .

Nekaj slično kao Klub zastupnika nacionalnih manjina .

 

Idejni projekt osnivanja d.d.K proklijao je u objavi :

" Da bi reč rekel " , a koja je dio trakavice zvane

" s?olni ?enis ". Objava je znakovita i zbog brisanja njenog krucijalnog dijela od strane poštovanog Moderatora Mrljavca .

 

Vrlo brzo je formiran zaigrani osnivački tim koji si je prvo podjelil zvanja , a kaj je sasvim normalno jer je i Bog prvo sebi napravil bradu.

 

Da ne trčimo pred rudo i ne radimo ražanj a zec još skače u šumi ,

molim Vaše očitovanje o sudbini čudnovate biljke koja već ima tri lista i jedan cvijetak .

 

Čuvajmo prirodu i zaštitimo rijetke biljne i životinjske vrste .

 

Pri punoj svijesti i pod svekolikom odgovornošću prtisežem da u projektu nema niti pod razno sektaštva , frakcionaštva ili nekih sličnih gluposti .

 

Svima želim odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani , ponizno molim da se gore iskazana podrška cvijetka i dva lista čudesne biljčice prihvati kao nadopuna moje objave ( privitak iliti prilog ).

 

Iskreno se nadam da će Vam ovaj prikaz veličanstvenog zajedništvo olakšati dvoumljenje između blagoslova i anateme.

 

Želim Vam odlično zdravlje i miran san pravednika !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za pohvalu je svaki entuzijazam, koji vodi do određenog cilja.

Međutim, meni vaš cilj za sad nije sasvim jasan.

Vidim da ste si već podjelili funkcije, vlast i moć, a niste još jasno postavili zadatke i ciljeve.

Zato bi bilo dobro da prezentirate svoj "Statut", da vidimo koje su vaše intencije, djelatnosti, zadaci, ciljevi, kakve će vam biti akcije i reakcije, na koji ćete način odogovarati za svoje postupke i slično.

I na kraju: na koji će vam način taj "klub" omogućiti bolje i učinkovitije sudjelovanje na legalisu, odnosno na koji ćete to način uspješnije pomagati ostalim korisnicima, nego što ste to do sada.

I ja vama želim dobro zdravlje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Notarice slažem se s Vama, kao i s željama ostalih u "Blagoslovu ili anatemi". Razmišljati treba razborito i temeljito donjeti dijelove ponašanja kkd. Nadam se da će isto mišljenje dijeliti i ostali zainteresirani za osnivanje kkd. Moj osobni stav je da bi narečeno društvo trebalo izmijeniti elektronskom poštom nekakve planove, aktivnosti i ostale prateće sadržaje, te iste prezentirati Vašem božanstvu.

 

 

"I na kraju: na koji će vam način taj "klub" omogućiti bolje i učinkovitije sudjelovanje na legalisu, odnosno na koji ćete to način uspješnije pomagati ostalim korisnicima, nego što ste to do sada."

 

Možda uspješnije pomaganje u stručnim (ne)pravnim dijelovima u zasebnom dijelu foruma...

 

Pozdrav Notarici, Zvrki, Gaiuslu, Zerjvu i ostalim dobročiniteljima

 

Svakog trenutka sve više i više napredujem

8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

magel je napisao:

"I na kraju: na koji će vam način taj "klub" omogućiti bolje i učinkovitije sudjelovanje na legalisu, odnosno na koji ćete to način uspješnije pomagati ostalim korisnicima, nego što ste to do sada."

 

Možda uspješnije pomaganje u stručnim (ne)pravnim dijelovima u zasebnom dijelu foruma...

 

Na koje to konkretno dijelove foruma mislite?

Ili ciljate da se za vas otvori posebni dio foruma?

Sigurna sam da vam je jasno da vam za to treba jaka argumentacija.

Ja i dalje mislim da je do sad spoj pravnika, laika i ljudi sa iskustvom dobro funkcionirao na legalisu, bez ikakvih odvajanja.

Drago mi je da napredujete u idejama, jer tako i legalis napreduje..

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Notarice , žao mi je da su Vama uvalili vrući krumpir ,no često je takva sudbina novaka jer na taj način se najbolje uči i dokazuje .

 

Hvala Vam na epitetu , entuzijasti , jer mislim da smo uistinu puni ushita , zanesenosti i oduševljenja glede započetog projekta .

 

Skromno bih dodao da su moji novi Prijatelji prvenstveno

altruisti .

 

Žao mi je da je Vaše srce ispunjeno nepovjerenjem i strahom od dobronamjernih ljudi , a kakva ste uostalom i Vi sama.

Odgovorom na svaki postavljeni upit probat ću otkloniti Vašu nepotrebnu uznemirenost.

Pala mi je na pamet izreka:" Jedan je probal , pa se usral "

te se nadam da se to neće dogoditi i meni.

 

1.Napisaste:"meni vaš cilj za sad nije sasvim jasan."

 

"Na muci se poznaju junaci" , uči nas jedna od naših mudrih poslovica.

Vidjeti rađanje nove zvijezde u svemiru je neostvaren san mnogih .

Stvaranje novog Prijateljstva je daleko ljepši i čudesniji događaj ,a kojem ste i Vi ovdje svjedočili.

 

To je osnovni cilj , koji nije utopija jer se već počeo ostvarivati .

 

Na mome nebu su u svojoj punoj raskoši i ljepoti zasjale tri nove zvijezde Prijateljstva.

 

Ostali plemeniti i dobronamjerni ciljevi ostat će tajna , ako ne dobijemo traženi blagoslov , a to u prijevodu znači da naša čudesna biljčica dobije malo sunčevih zraka i vode bez kojih će uvenuti . Iskreno se nadam da neće biti zgažena , iščupana , otpiljena.....

 

2.Napisaste:"Vidim da ste si već podjelili funkcije, vlast i moć, a niste još jasno postavili zadatke i ciljeve."

 

To je samo dio igre . Pa zar ste već izgubili volju i želju za dječjom igrom , zezancijom , zafrkanci ...?

 

3.Napisaste:"Zato bi bilo dobro da prezentirate svoj "Statut", da vidimo koje su vaše intencije, djelatnosti, zadaci, ciljevi, kakve će vam biti akcije i reakcije, na koji ćete način odogovarati za svoje postupke i slično.

 

Da ste malo pažljivije čitali moju objavu , te malo kontemplirali nad istom,ukazali bi Vam se odgovori na sva pitanja.

 

Moram priznati da se malo neugodno osječam .

Kao da sam na osuđeničkoj klupi ili pred istražiteljima .

Nadam se da je taj moj osječaj neosnovan i plod je mog bolesnog uma iliti početak paranoje.

 

Čudim se nekakvoj podjeli na "Vaše" i "Naše".

Zar je moguće da ne shvaćate da smo svi Legalis i da nas neraskidivo veže i spaja predloženi slogan d.d.K , a čija je autorica moja draga prijateljica Zvrka :

 

 

" činiti dobro mi je najveće blago.

Mojoj sreći nema kraja, kad vidim da nas dobrota spaja ! "

 

 

Gornji citat je odgovor i na sva ostala Vaša pitanja , a ako se ne slažete s tom konstatacijom slobodno pitajte dalje i tražite daljnja objašnjenja.

 

Koristim ovu priliku da Vas zamolim da podsjetite poštovanu Gazdaricu da željno očekujem njezin odgovor na moju zadnju objavu napisanu jučer u "Izbornik likova".

 

Želim Vam odlično zdravlje i miran san !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI je napisao:

otjerali sve one koji smatraju da osobama koje nisu završile u najmanju ruku pravni fakultet nije mjesto na ovom portalu !

Krivo!

Još se jednom ponavljam: "Ja i dalje mislim da je do sad spoj pravnika, laika i ljudi sa iskustvom dobro funkcionirao na legalisu, bez ikakvih odvajanja."

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi, Žerjave!

1. Žao mi je zbog vašeg zaključka o "vrućem krumpiru". Govorila sam samo u svoje ime. Ukoliko će netko od urednika-moderatora imati nešto za reći, reći će sam. Ja sam vam se obratila, da ne mislite da vas ignoriramo, te zato da vidim kakva je vaša ideja.

2. Budući da sam na svoja krajnje konkretna pitanja (o cilju, motivu i zadacima) dobila vrlo produhovljen i poetski esej, s mnoštvo metaforike, potpuno jasne možda jedino vašem "klubu", i dalje se ne mogu očitovati na vaš zahtjev.

I zato za kraj, ako imate neki konkretan prijedlog, koji može koristiti legalisu i njegovim korisnicima, biti će dobrodošao.

Ako vam je jedini cilj traženje zvijezdica Prijateljstva, preporučam vam malo intimnije puteve komunikacije: pm, mail, sms, tlf... ili neki post u caffeu. Ali za to doista ne morate tražiti nikakav blagolslov. Drago mi je što se ovdje ljudi druže.

Lijepi pozdrav, i budite i dalje s nama!

:xwave:

 

 

P.S. Za poštovanu Gazdaricu na ovom forumu još nisam čula, tako da vam ne mogu pomoći. Ako takva postoji, možda vam se sama javi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je da tako mislite i od srca pozdravljam takav način razmišljanja - jer on jest "u duhu" Legalisa !

 

Samo, nisam baš uistinu uvjeren, posebno promatrajući povijest određenih postova (u pravilu pisanih pod Anonimno), da i drugi tako misle !

 

S druge pak strane, to je samo Vaše mišljenje, tako ste napisali. A ostali ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Notarice !

 

1. Oprostite mi na mojoj krivoj procjeni glede Vaše slobodne volje . Na krivi zaključak me navukao protok vremena od moje objave i Vašeg odgovora.Točnije prošlo je više od dva dana ili preciznije pedeset pet (55) sati i četrdeset šest (46) minuta. Zlobnici bi rekli da imate kasno paljenje , a neki drugi bi dodali da nikada nije kasno da se zaljubi i voli strasno .Nadam se da je moje obrazloženje razvidno i jasno.

 

Da bih se nekako iskupio

i pozitivne bodove nakupio

pjesmicu u rimi sam skalupio :

 

Družba naša brojčano je mala ,

i u neku špajzu lahko bi stala .

 

Na prste jedne ruke nas broje ,

a izgleda kao da nas se boje .

 

Ignoriraju nas ,

a nemamo sars .

 

Nismo prenosnici side

niti novaci al kaide .

 

Nismo templari

niti slobodni zidari .

 

Notarica je oprezna i kao da je nekaj muči ,

jer možda misli da u nama crni vrag čuči .

 

Iako je nova i funkcija joj je mala

jedino ona na objavu odgovara ,

pa joj na dobroti najljepša hvala !

 

Mnogima je puna kapa mojih bljezgarenja i pjesmarenja , pa bi na ovaj moj uradak rekli :

 

" Oj pjesniče s dugom kosom , obriši nam dupe nosom ".

 

Kad je već o nosu riječ , oni koji me jako mrze parafrazirali bi stihove Edmonda Rostanda , a koje pri mačevanju izgovara moj nosati miljenik Cyrano de Bergerac :

 

" Na kraju balade , probost ćemo te gade ! ".

 

Na svršetku moje prve isprike moram priznati da sam oduševljen Vašom mirnoćom i staloženošću te nadasve suosječajnošću kojom se ističu Vaši odgovori. Stoga,bez obzira na Vaš konačni stav o ddk , svečano obečajem da ću Vas predložiti za našu počasnu članicu , ako u konačnici dobijemo blagoslov.

 

2. Napisaste: "Budući da sam na svoja krajnje konkretna pitanja (o cilju, motivu i zadacima) dobila vrlo produhovljen i poetski esej, s mnoštvo metaforike, potpuno jasne možda jedino vašem "klubu", i dalje se ne mogu očitovati na vaš zahtjev."

 

Ispričavam se i molim oprorst i po drugi put.

Malo sam se zaigral i očito napunil gače , pa sad na popravni idem s pelenom.

 

Apsolutna večina korisnika Legalisa su altruisti koji se klanjaju ljubavi, istini i pravdi . Tu su našli svoj drugi dom i spremni su ga braniti i zalagati se za njegov boljitak.

Sasvim normalno da prihvaćaju sva pravila i preporuke Legalisa i neizmjerno su zahvalni stvoriteljima dragog im mjesta.

Iako iz samog naziva proizlazi da je to pravni portal, zahvaljujuči Šefu i njegovim suradnicima , vrata su širom otvorena svima dobronamjernima .Za zlonamjerne predlažem stari dobri običaj umakanja u katran i posipanje perjem, te nogom u rit pa smo kvit.

 

Zagreb u grbu ima širom otvorena vrata i nikada ga nitko nije osvojio i pokorio pa to isto želim našem legalisu.

 

Na žalost na laičku manjinu neki gledaju s omalovažavanjem i prezirom te bi rado da nas se protjera iz zajedničkog doma.Magel odlično zaključuje :

 

" Zajedno smo jači i močniji ! "

 

Opće je poznato da prijedlozi grupe imaju daleko veću težinu i važnost od pojedinačnih , jer su prije prezentacije

izbrušeni do savršenstva unutar grupe.

 

Nadam se da Vam je sad sve puno jasnije . Željno očekujem eventualna daljnja pitanja da bi čim prije mogli dobiti Vaš dragocjeni sud , jer prva lasta ne čini proljeće ali je vjesnica proljeća.

 

3. Napisaste :"I zato za kraj, ako imate neki konkretan prijedlog, koji može koristiti legalisu i njegovim korisnicima, biti će dobrodošao."

 

Bez konzultacija s prijateljima a uz ponovno citiranje Zvrkinog slogana :

"činiti dobro mi je najveće blago.

Mojoj sreći nema kraja, kad vidim da nas dobrota spaja !

 

slobodan sam predložiti naš prvi zajednički prijedlog .

 

Bilo bi nam drago da se na početnoj strani legalisa formira stalni humanitarni kutić gdje bi se objavljivale poruke kao ova koju ću sad s veseljem objaviti :

 

Zagreb, 1. lipnja 2007 - Svi građani koji žele pomoći radu Zaklade Ana Rukavina od danas to mogu učiniti i putem humanitarnog telefona, zahvaljujući T - Hrvatskom Telekomu koji je Zakladi ustupio korištenje linije sljedeća tri mjeseca.

 

Pozivom na broj 060 9000 darujete 6,1 kuna za obradu krvi prikupljene za Registar potencijalnih darivatelja koštane srži i matičnih stanica

 

 

4.Na dio Vašeg teksta o prijateljstvu nemam komentara.

:

5.Napisaste:"Lijepi pozdrav, i budite i dalje s nama!

 

Hvala na lijepim pozdravima .

Velite da ostanemo s vama kao da mi nekam idemo ?

Zlobnici bi rekli : " Nemojte ići , kaj bute tu ."

 

Budite sigurni da ćemo ostati s Vama dok nas ne proguta vječna tama !

 

Želim Vam odlično zdravlje !

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno usplahireni i unezvjereni pristiglom idejom, totalno od straha ukakani moderatorski se tim odlucio zbiti redove i privremeno, pod okriljem bedema ljubavi, emigrirati u Pakistan do konacnog rjesenja pitanja.

 

Obavljene su opsezne pripreme a svaki je moderator djelovao na razlicitom podrucju. Mrljavac je u dvoristu, iza kuce, iskopao hrpu oruzja i streljiva koje nelegalno posjeduje jos od domovinskog rata i prebacio ga na tavan te zapoceo s okupljanjem dobrovoljnih davatelja raznovrsne ribe, vina, crvene paprike, dravske vode, luka, kotlica, drva i inih potrepstina za kuhanje fish paprikasa.

 

Tocno u podne stavio je bijelu plahtu na prozor koji gleda na glavnu ulicu, sto je bio diskretan i neprimjetni znak Masteru da se jos iste veceri kriomice usulja u vlastitu kuhinju i pojede dva reda strudle s tresnjama. Nespricanim. Time je samo dolio upravo destilirano ulje smilja na vartu pa se moderatorski tim, da izbjegne opekline, momentalno odlucio na pokret.

 

Najkracim putem do zacrtanog odredista krenuli smo preko susjedne i prijateljske BiH i u tmini i dubini planinske spilje odrzali konvenciju moderatorskog tima s jednom i jedinom tockom: kako ne odgovoriti na pitanje i zasto?

 

Ulaz u spilju cuvale su zelena i blaga ko kopriva moderatorica notarica i zabludjela u pravu ani2. Pomocu razglasa pustale su remix pjesama Sude mi i Prijatelji stari gdje ste. Pri tome su pretukle zalutalog jarca koji se nije zelio predstaviti a nije znao ni lozinku, te presjekle zice dalekovoda i sasjekle ih na duzinu od po 15 cm misleci da su to zgodne i cvrste spage za vezat lozu. Sluzbu su neopravdano i bezrazlozno napustile radi sudjeloanja na danima lirike i epike te natjecanja veteranske lige sakupljaca vrecica secera za kavu, pa ce radi toga odgovarati pred Haaskim tribunalom.

 

Za to vijeme, Svili je predlozila da se u malu ali opasnu grupicu predlagatelja infiltrira jedan od moderatora kako bi saznao pucisticke planove i to na nacin da se krtici promjeni avatar u jedan od likova iz stripa Blek Stena ali se momentalno javio pravni tim Iskoraka i Kontre protestirajuci radi krsenja autorskih prava i povezivanja obozavanog plavokosog snagatora sa sumnjivim tipovima.

 

Kako joj nitko na njezin prijedlog nije odgovorio citavih 14 sekundi, bijesno se zatrcala do izlaza iz pecine i bacila naglavce niz planinu. Zadji puta je vidjena u predgradju Drvara kako seta bijelog konja po imenu Dorat.

 

Nakon toga iskrsnuo je prijedlog da se promjeni naziv predlagatelja d.d.K u Drustvo Ujedinjenih Prijatelja Empatije koji je golubom pismonosom sluzbeno odaslan u svjetsko sjediste Legalisa na kompjuterski prijelom teksta i graficku obradu.

 

Zex je zatrazio da se prema predlagacima iz DUPE-a istakne zahtjev da se Legalisu u roku od odmah isplati iznos od 10.000 forinti u neoznacenim novcanicama, za svakog moderatora po jedne japanke i sportske carape, kao i da osigura zrakoplov s punim spremnikom bio dizela i 3,5 pilota koji ce na kraju puta dobiti koordinate odredista.

 

Moj prijedlog da se osigura posteno sudjenje S. Huseinu je odbijen radi toga sto nemam satelitsku vezu sa svemirom, a prijedlog da svi clanovi drustvar DUPE odmah prevedu u Jehovine svjedoka docekan je s velikim odobravanjem.

 

Masteru smo zabranili daljnje sudjelovanje na konvenciji jer trazio javno i posteno glasanje prema savijesti svakog clana tima. Takav bezobrazluk i otimanje stranackoj stegi nije se moglo tolerirati. Momentalno je udaljen i odveden u nepoznatom smjeru.

 

Buduci da nismo udovoljili Mrljinoj djecackoj opsesiji i odbli do ispunjenja zahtjeva igrati gumi-gumi s gumom izvucenom iz donjeg rublje, isti se objesio pomocu te gume. Udruga Legalis uputit ce sluzbeni prosvjed proizvodjacu radi visoke elasticnosti proizvoda i nemogucnosti ispitivanja prekidne cvrstoce moderatorova vrata.

 

O ostalim prijedlozima jos nismo glasali jer nije bilo kvoruma propisanog statutom Lovackog drustva Trilj.

 

To su nasi uvjeti! A trazimo i politicki azil radi ekonomske ugrozenosti u Burukini Faso.

 

Daljnji tijek dogadjaja pratite na Legalisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Strahopoštovana Ane !

 

Kao što se zna ,

iz Vrapča sam ja.

 

Ulovili su me kak čitam Anin uradak ,

pa hitro sazvali radni sastanak .

 

Strogo su mi zabranili svaki izlazak ,

i u zajedničkim prostorima boravak.

 

Tužili su me i dušebrižniku mom ,

a on mi se zaprijetio egzorcizmom .

 

Čekaju me teški i crni dani .

Mrljavac već visi na grani .

 

Masteru se izgubil svaki trag ,

sigurno je i njega uzel vrag .

 

Ani2 i Notarica nose glave u torbi ,

jer ih ugrožavaju strujni dalekovodi .

 

Svilena visoko leti i nisko pada ,

pa sad konja šeće prostranstvima Hada .

 

Pitanje upućujem hororici Ani :

" Jesu li i ostalima odbrojani dani ? "

 

" Kuda nas sve to vodi ? "

Zgleda da me Pu.Sl. uhodi .

 

Sačuvajte nas ljudi dobri

od ugriza ljutih kobri .

 

Molim Te , Bože , pomozi ,

da objavim i nastavak u prozi .

 

Želim Vam odlično zdravlje i miran san bez noćnih mora !

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj zerjave,

 

ne uhodi vas Pu.Sl., jer TkoSamJa to Ane dobro zna,

 

a poruka je baš bila samo za Ane osobno, potpuno nevezano uz vaše zajedničko pisanje prozno-poetskih djela pod zajedničkim nazivnikom "svi mi zajedno na Legalisu".

 

Btw, koga zanima što kaj ča što znači, porukom na moj pm nek se prikvači ... pa i Pu.Sl. bit će tu !

 

:čekić: :pivo: :lol3:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali - nije točan. Sorry. Možda drugi put bude više sreće. (AliNiTo.Sor.MoDrPBuViSr).

 

Zvuči više kao narodna izreka. Samo, odstupili smo od poetsko-prozne teme "svi za jednog jedan za sve" ili "svi smo mi za Legalis" ili "svi smo tu koji želimo i dobrodošli smo (ili nismo)". KuSaSpiku ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

onda znaš što je tamo pisalo, a svakako nije ono kako je prevedeno.

 

MoPriDaJeOBiBr !!!!

 

P.S: Svilena, ugodno mi je ćaskati s vama, ali ovo nije u skladu s temom. Možemo nastaviti ugodno ćaskanje u Caffeu, pm-u ili drugačije, a sad vas lipo pozdravljam i još lipše vam odma odzdravljam !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eeee, dragi moj Gajo ,

 

čemu žurba , pa danas je tek jedanaesti (11) dan od objavljivanja moga pitanja postavljenog poštovanoj tajnici, moderatorima i urednicima našega Legalisa .

 

Ovo je nedvojbeno pravni portal , pa se poštuje izreka : " Pravda je spora ali dostižna " ,a to znači da na odgovor iliti presudu treba strpljivo čekati .

 

Da se ne zaboravi na vrući krumpir , svako malo gospodu treba podsječati , a ti to odlično radiš.

Hvala i ostaloj ekipi na pomoći i upornosti , a posebno pozdravljam TSJ-a kojem sam dužan odgovor .

 

 

Konstatiraš :"kada promijenite naslovljenike u zbirni naziv ili pojedinačna imena, tada nitko više od njih neće imati izgovora za "izbjegavanje" izravnog, jednostavnog i iskrenog odgovora a koji neće biti parafraziranje pravila Legalisa !"

 

Moglo bi se reči da sam to napravio zadnji dan mjeseca svibnja u sklopu objave

"Izbornik likova" ,a koju sad tu u cijelosti prebacujem :

 

 

Bolje formalno ili neformalno ?

 

Poštovana Ane , na početku bih se želio zahvaliti Vama i gospodinu GaiusIu na brzom , preciznom i ohrabrujućem odgovoru na moju zamolbu .

 

Vesele me najavljeni noviteti na portalu , a ako ipak bude i obogaćivanje izbornika likova slobodan sam predložiti maštovite lutke od pokojnog lutkara Jima Hensona iz The Muppet Showa , te nezaboravnog lika iz crtića zvanog Zekoslav Mrkva ( Bugs Bunny ) zapamćenog i po besmrtnom pitanju :

>Eh, what's up, Doc?< (Kaj te muči, Njofra?) .

 

Mene lagano muči neodgovaranje na objavu pod nazivom : " Blagoslov ili anatema " , koja je napisana u svibnju mjesecu a sutra bu već lipanj .

 

U odgovoru na moju zamolbu , između ostalog , napisali ste i slijedeće :

" Inace, nema nikakve potreba da mi se obracate strogo formalno, ipak smo na forumu."

 

Moje obraćanje u formi zamolbe je bila zezancija i želja za nečim novim na ovim stranicama .

 

Međutim ta zafrkancija se pokazala kao pun pogodak jer sam za točno jedanaest ( 11 ) sati i trideset dvije ( 32 ) minute dobio čak dva ( 2 ) odgovora .

 

Neformalno , forumaški s alegorijskim elementima napisao sam tekst " Blagoslov ili anatema " i do sada nisam dobio odgovor niti od jedne urednice ili urednika , a niti od moderatorica i moderatora .

 

Mislim da ne drži vodu eventualni izgovor da se nitko nije prepoznao u metaforičnim nazivima osoba na koje je objava naslovljena , zato jer je mjesto objave - Knjiga gostiju - pa to samo po sebi točno određuje kome su upučene objave .

 

Osim toga ako je i bilo kakvih nejasnoća moglo se pitati za pojašnjenje.

 

U nadi da i ova objava neće ostati bez odgovora bilježim se sa štovanjem i želim Vam odlično zdravlje !

 

U Zagrebu 31.5.2007. Božidar Žerjav

 

p.s. Svima čestitam Svjetski dan nepušenja ,

a zagrepčankama i zagrepčanima

Dan grada Zagreba !

 

 

Na svršetku ću citirati dio objave Šefa svemira :

 

" Dobrodošli u knjigu gostiju "

"Kako je Legalis namjenjem prvenstveno Vama, koji ga čitate i koji svojim postovima i prilozima obogaćujete njegov sadržaj, od prvorazrednog nam je značenja kako ga Vi doživljavate i što o njemu mislite.

 

Stoga Vas pozivamo da s nama podjelite svoje stavove, iskustva, prijedloge i pokude o Legalisu."

 

 

Želim ti odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Svilena !

 

Veseli me Vaš povratak iz Hada ,

gdje ste šetali konja mlada .

 

Razigrani ste i spremni za šalu ,

kao da ste na maskembalu .

 

Privukla Vas je već bradata tema ,

intrigantskog naslova " Blagoslov ili anatema ?".

 

Na pitanje odgovor niste dali ,

zar Vam nečiji blagoslov fali ?

 

Malo ste mislima odlutali ,

i nepoznatim vodama odplutali.

 

Pri padu ste , možda , glavom o kamen lupali

pa se iskreno nadam da niste prolupali .

 

Neka nestane ludilo kravlje !

 

Želim Vam odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlučio sam pustiti bradu, mislio sam neće ovo dugo trajati. Sad već imam problem, morao sam je i oblikovati. Ljudi me pitaju što to ima značiti, a ja odgovaram "čekam". "Što čekaš?" pitaju oni, a ja opet "čekam odgovor".

Naravno da im nisam rekao odgovor čega. Mislim da naši dragi ...

 

Poštovana Gazdarice Svemira ,

Poštovani Gospodare Svemira ,

Poštovane čelnice i poštovani čelnici Legalisa ,

 

...znaju što čekamo svi skupa.

 

Pozdrav Zvrki, nešto je nema.

 

ps. Brada me svrbi i škaklje, požurite, ja bih je ipa rado obrijao.

:amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hahahaha

 

GaiusI je napisao:

mi se tu očito trudimo baš bezveze,

 

a s obzirom na tvoje/vaše pisanje i posebno prozne i pjesničke "umotvorine" i kod mene bi definitivno bio/bili na ignore listi..

 

p.s.

baš me zanima koliko ćeš/ćete biti uporni (u prijevodu dosadni)

 

hahahaha

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI je napisao:

P.S. Većina Vaših postova je usmjerena osobno na GaiusI-a... moju malenkost... pa se pitam ...

 

čuj, čemu pitanje? zar nije jasno? da crtam ili u stihovima kažem? hm..

 

može ovako, živo seljački.. da ovo pišeš/pišete na nekom humorističkom forumu, da bi moja riječ natipkana bila..

 

ovako, vidim, veze nemaš/nemate sa pravom ni ti a ni ovaj pop ili fratar ili što već želi biti, a tu provodiš 24 sata ..

to nije čudno? nije bolesno?

ili nije u pjesmi opjevano?

 

ja samo čitam i analiziram..i sve mi jasno..

a izgleda i ljudima koje prizivate ..

(dal' ih i sanjate? e, o tome bi se dalo već koješta natipkati..)

 

čovječe, daj se pogledaj..i skuliraj dok ti je vremena..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje se ne radi samo o meni. Nisam bitan ja. Ja mogu biti tu i ne napisati ni slova, mogu ne biti tu i nitko neće znati.

 

Stvar je u cijelom nizu postova (osobno sam ih izbrojio popriličan broj) koji dodiruju istu temu, a rješenje za nju postoji, nije komplicirano, rješava praktično pristupe ovom portalu za mnoge ljude a ujedno omogućava u cijelosti poštivanje svih načela i pravila ovog portala i ideje njegovih tvoraca.

 

S obzirom da ionako niste za konkretnu raspravu, pridržat ću se vlastite namjere u svezi Vaših postova...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

vidiš kako si sam došao do rješenja!

ma, rade i tebi vijuge ponekad "normalno"..

 

GaiusI je napisao:

Ovdje se ne radi samo o meni. Nisam bitan ja. Ja mogu biti tu i ne napisati ni slova, mogu ne biti tu i nitko neće znati..

 

a ako nisi ti jel' onda TkoSamJa bitan?

jako ste mi si slični i jednako dragi i simpatični :-)

hoće li i on nestati?

 

tako sam ti ja - tko? pa, bilotko..

netko anonimno..

:misli: ali, nick je tu, nisam anonimni..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Su se judi onput spametili

I “ Teplu besedu” su storili.

 

Va rate su arivali sukud doć

Ranjene i bolne brižno pomoć.

 

Brižnim judima su veštid dali

I obed tepal ki nisu imali.

 

Onim kih je nesrića zadesila

Teplu besedu je podarila.

 

I sad va mire oni pomoć znaju

Za brižne judi savjeti pribavljaju.

 

Moj otac daje teplu besedu život celi

Davat ću je i ja kad naresten veli.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Bilotko !

1. Zahvaljujem na Vašem cijenjenom mišljenju o teško probavljivoj objavi :" Blagoslov ili anatema ?" koja je kod nekih izazvala proljev , kod drugih teški zatvor , a nekima je zatvorila usta .

 

2.Čestitam na pokazanoj hrabrosti , a koja očito nedostaje " strahopezdecima " iz "Balade Petrice Kerempuha " monumentalnog pjesničkog djela pokojnog Miroslava Krleže .

 

3.Drago mi je da Vas je moja objava trgnula iz podužeg zimskog sna , u koji ste utonuli 18.12.2006.pa se iskreno nadam da ćete , odmorni i puni dobročiniteljskog elana , nastaviti sa pravnim

savjetima i ostalim pomaganjem potrebitima .

 

4.Vidim da ste vjerni pratilac Gaje , te uporno trčkarate za njim , vjerojatno željni igre bacanja štapa .Samo naprijed to će Vas razbuditi.

 

5.Napisaste:" ovako, vidim, veze nemaš/nemate sa pravom ni ti a ni ovaj pop ili fratar ili što već želi biti"

 

Bravo , uz kontemplaciju ste uspjeli zaključiti da smo mi pravni laici .Dobro jutro !

Valjda Vam je sad jasniji idejni projekt osnivanja d.d.K .

 

Kaj se dotikavlje popa ili fratra niste u pravu .

 

" Čuvaj nas Bože vjere i vjerovanja " je moja česta izreka koja se spominje i u romanu " Otok " koji je napisao Aldous Huxley .Ako niste čitali preporučam Vam .

 

Ja se klanjam slobodi pa volim citirati stihove iz "Dubravke " od Đive Gundulića :

"O lijepa,o draga,o slatka slobodo,

dare u kom sva blaga višnji nam Bog je do,

uzroče istini od naše sve slave,

uresu jedini od ove Dubrave,

sva srebra,sva zlata,svi ljudcki životi,

ne mogu bit plata tvoj čistoj lipoti."

 

Bilo bi mi drago da pročitate i besmrtno djelo Dantea Alighierija " Božanstvena komedija " .

 

Za svršetak preporučam današnji dobrotvorni koncert za Savez društava distrofičara Hrvatske u znak sjećanja na Željka Klepača , a koji će se održati u koncertnoj dvorani V.Lisinski s početkom u 19 sati i 30 minuta :"večer Richarda Wagnera " .

Pozdravljam poštovanu tajnicu Legalisa ,a u svezi humanitarnog kutka.

 

Želim Vam odlično zdravlje !

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On stari je fiškal.

Otel san ga onput zlagat,

je zaškiljil i se je znal.

Me je potiral spat.

Pomore mi post storit,

i vavik se jadi na me

aš ću mu z besedami neč razbit

kad va forume hita krame.

Puno me je va živote svitoval.

Vavik brunda i kriči kot vrag,

pa fanj besed sam od oca pobral.

Ma mi je sejno jako drag .

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

sad sam tek vidio što pišete. Ne ljutite se, no trenutno u ne-virtualnom životu imam previše situacija, tako da se jednostavno i uz najbolju volju u ovom trenutku ne stignem baviti ovima. Pozabavit ću se čim mi se oslobodi malo vremena.

 

Pozdravi diskutantima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

GaiusI je napisao:

Dobro, sad kad Zex, Ane, notarica, Svilena... znaju za ovu temu, ajmo opet cijelu ekipu podsjetiti na 1. (slovima : prvi) post unutar ove teme ...

 

Pa evo Gajo, u pregovorima smo za tehničke izmjene i proširenje sadržaja Legalisa. Jedna od ideja je dodati mogućnost pokretanja Legalis bloga za sve korisnike, na kojemu bi svi mogli osobno predstaviti i pisati članke o stvarima koje ih zanimaju. Kada (i ako) to zaživi vjerojatno bi nekoliko vas moglo pokrenuti i svoj zajednički blog (uz eventualno i individualni), pa bi to mogao biti dobar način za realiziranje vašeg prijedloga.

 

Vremenski okvir - ne znamo još. No, strpljeni - spašeni.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... prvi post u ovoj temi govori o nečem sasvim drugom.

 

Inače, ideja koju ste spomenuli je svakako hvale vrijedna i vjerujem da će mnogima biti uistinu zanimljiva i poticajna.

 

'ajdmo se sad vratiti na prvi post kojim se želi nešto riješiti... međutim, to nije realizacija našeg, kako ste Vi shvatili, prijedloga.

 

Prvim postom u ovoj temi želi se riješiti nešto što je odavno kamen spoticanja na Legalisu, što je bilo uzrokom mnogih prepirki u postovima, izvorom vrijeđanja i svega ostaloga, što uostalom i Vi i Ane jako dobro pamtite još iz prijašnjih vremena... ali se tu i tamo opet moderatori moraju uključivati kako bi zaštitili prava korisnika Legalisa onako kako ste to i sami zamislili.

 

Prije ili kasnije, isti problem će opet biti kamen spoticanja, bit će možda neki drugi ljudi u pitanju, neki drugi nick-ovi, ali će problem ostati ukoliko ga se trajno adekvatno ne riješi ...

 

Rješenje je u nečem drugom, konkretnijem, ali također ne želim rješenje iznositi javno prije no što se sa time slože i svi ostali... uključujući i Vas.

 

Isto tako postoji jednostavno rješenje za Anonimnost, a spam-anje će biti spriječeno jednako kao i registracijom, ukoliko Vam anketa pokaže da je Anonimnost ipak jedna od bitnih značajki ovog portala koju možda ipak cijeni dosta ljudi.

 

Sad je na Vama red da kažete koju o svemu... ukoliko mislite da bi to moglo biti od koristi za Legalis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Velepoštovani Zexe = Šefe Svemira = Gospodare Svemira !

 

Odmah na početku moga pisanja ,

a koje se može opisati na tri (3) načina ( trabunjanje , bljezgarenje i mlaćenje prazne slame ) ,

skrušeno molim da mi Vaše Trojstvo oprosti kaj se javljam tek treći (3) dan nakon Vašeg prvog pojavljivanja među nama smrtnicima.

 

Za takvo moje nepristojno i nedopustivo ponašanje kriva su tri (3) razloga :

a ) Gazi me vrijeme

b ) Peru me ne-virtualni životni problemi i obveze

c )Uzaludno sam tri (3) dana čekao Vašu treću (3.) objavu, nadajući se i konačnu , naslovljenu na moju malenkost , a koju bi arhivirala naša tajnica Zvrka .

 

Uz sve moje psihičke boljke nabili ste mi i kompleks manje vrijednosti , ali ja se nedam , kao niti Ines od Arsena Dedića . Kad sam kod poezije evo jednog malo

zahtjevnijeg pjesničkog remek djela :

OPOMENA

Čovječe pazi

da ne ideš malen

ispod zvijezda

Pusti

da cijelog tebe prođe

blaga svjetlost zvijezda!

Da ni za čim ne žališ

kad se budeš zadnjim pogledom

rastajo od zvijezda!

 

Na svom koncu

mjesto u prah

prijeđi sav u zvijezde!

 

A. B. Šimić

 

 

1. U prvoj objavi , u ime Oca , napisaste:"sad sam tek vidio što pišete. Ne ljutite se, no trenutno u ne-virtualnom životu imam previše situacija, tako da se jednostavno i uz najbolju volju u ovom trenutku ne stignem baviti ovima."

 

Prelijepa Magelova pjesmica :"Otac (svemira)"napravila je tri (3) čuda kojima smo svi svjedoci zajedno s Vama :

 

a) Vratila Vas je u virtualni svijet Legalisa

 

b) Vratila Vam je vid , pa ste napokon vidjeli što pišemo

 

c) Vratila Vam je dar pisanja , pa ste nam se obratili , kao Otac , nakon više od dva tjedna .

 

U svezi gore nabrojenih čudesa predlažem da Magela promovirate u Sveca .

 

Normalno da se ne ljutimo kaj ste se oglasili nakon skoro osamnaest ( 6+6+6 ) dana nakon objave pod nazivom :"Blagoslov ili anatema", jer nepisano pravilo dobrog , kulturnog i pristojnog ponašanja tolerira tri tjedna a neki pravni propisi spominju trideset (3x10) pa i više dana (Sinonimi za ovaj pojam još su i «šutnja organa» ili «šutnja administracije». a interesantni su čl. 89. Zakona o sustavu državne uprave , te čl.26. stavka 1. Zakona o upravnim sporovima...)

 

 

2. U drugoj objavi , u ime Sina , odgovarate Gaji pa se tu nebi štel mešati .

Koristim priliku da Vas podsjetim na prapočetak ove dugačke sapunice ali sa malom preinakom naslovljenika kojima padaju maske :

 

Blagoslov ili anatema

 

Poštovana Tajnice Legalisa ,

Poštovani Zexe ,

Poštovane moderatorice i moderatori Legalisa ,

Poštovane urednice i urednici Legalisa ,

 

ispričavam se na smetnji i uznemiravanju od strane moje malenkosti , te Vam unaprijed zahvaljujem na trudu oko čitanja poruke koja slijedi i na pisanju odgovora u svezi nje.

 

Meni često na pamet padaju svakakve bedastoće , pa mi je od tih udaraca zdrman mozak .

Zato molim za razumijevanje ako bu moje promišljanje nebulozno .

 

Sve je počelo sa znakovitom objavom GaiusIa pod nazivom :

" Vrlo zanimljiv odgovor - ovo nije ekonomski portal " ,

a završilo sa odlično kreiranim naslovom :

" zaraza " od Magela .

Iz tog sjemena , koje nije genetski modificirano , proklijala je ideja o osnivanju kluba unutar legalisa , a čiji bi pristupnici bili neizlječivi bolesnici zaraženi virusom dobrote i da nisu pravne struke ,uz izuzetak počasnih članova i profesionalnih funkcija .

Nekaj slično kao Klub zastupnika nacionalnih manjina .

 

Idejni projekt osnivanja d.d.K proklijao je u objavi :

" Da bi reč rekel " , a koja je dio trakavice zvane

" s?olni ?enis ". Objava je znakovita i zbog brisanja njenog krucijalnog dijela od strane poštovanog Moderatora Mrljavca .

 

Vrlo brzo je formiran zaigrani osnivački tim koji si je prvo podjelil zvanja , a kaj je sasvim normalno jer je i Bog prvo sebi napravil bradu.

 

Da ne trčimo pred rudo i ne radimo ražanj a zec još skače u šumi ,

molim Vaše očitovanje o sudbini čudnovate biljke koja već ima tri lista i jedan cvijetak .

 

Čuvajmo prirodu i zaštitimo rijetke biljne i životinjske vrste .

 

Pri punoj svijesti i pod svekolikom odgovornošću prtisežem da u projektu nema niti pod razno sektaštva , frakcionaštva ili nekih sličnih gluposti .

 

Svima želim odlično zdravlje !

 

 

3. Nadam se da će Vaša treća (3) objava , u ime Duha svetoga , biti naslovljena na moju malenkost te bez političkih mudrovanja dati eksplicitan odgovo na gore ponovljeni tekst naslovljen i na Vas.

Uzdam se u onu narodnu :" Treća (3.)sreća !"

 

Unaprijed Vam na trudu hvala , a to je jedna od tri (3) zlatnih riječi (molim , oprosti).

 

Sve je nekak u znaku broja tri , pa ste čak i prije vaše pojave poslali tri (3) glasnogovornice (veleposlanice).

 

Malo me Vaša trojnost asocira i na propagandni slogan :"tri (3)u jedan" za tablete za pranje suđa.

 

Nadam se da se nećete držati one narodne :" Svakog gosta tri (3) dana dosta ", a ako bude tako molim Vas da mi ispunite zadnju želju :

 

" Egzekutorica neka bude Ane , a lomaču neka potpali olimpijskom bakljom . Vatru neka potpiruje Bilotko. Notarica neka da posljednju pomast."

 

 

Broj tri kršćanska svijest redovito povezuje s najmanje tri značenja:

a) Trojstvo - kršćanski Bog je jedinstvo triju božanskih osoba: Oca, Sina i Duha Svetoga

b) tri teološke kreposti: vjera, ufanje i ljubav;

c) tri "evanđeoska savjeta" prihvaćena kao tri redovnička zavjeta: siromaštvo, čistoća i posluh.

 

Da se nebi osječali zakinuti i za Vas sam sklepal pjesmicu , kak ti šećer na kraju :

 

 

Več i mnogi vrapci na grani pjevaju ,

da svi presudu nestrpljivo očekivaju .

 

Došlo je vrijeme da se oglasite ,

pa tako zahuktalu igru spasite .

 

Možda nas dekretom ugasite ,

i klubom mrtvih pjesnika proglasite .

 

Možda nam blagoslov udijelite ,

pa naše malo društvo razveselite .

 

Sve brojne objave popite na eks ,

te odgovorite ekspres kao Zex.

 

Presudu objavite javno,a ne mi je na pm slati ,

te se nadam da me nećete u tri (3) p.m.poslati .

 

Želim Vam svemirsko napredovanje .

te kao i uvijek odlično zdravlje !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cijenjeni sudionici foruma i ove teme, obratio bih Vam se i ja nadam se da se nećete ljutiti.

 

Vaše dosadašnje sudjelovanje na Legalisu, kao i odgovori koje ste davali drugim sudionicima je poboljšalo kvalitetu foruma te ste dostojno sudjelovali u izgradnji samog portala i nadam se da će tako ostati i dalje.

 

Uljudno bih Vas zamolio da nastavite sa kvalitetnim odgovorima koje ste davali ostalima i da ovu temu ostavite zaboravljenu.

 

Kako ono kaže gospodin Žerjav: Želim Vam svima odlično zdravlje (a ja bih nadodao) i puno novaca.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

citat:

"Uljudno bih Vas zamolio da nastavite sa kvalitetnim odgovorima koje ste davali ostalim sudionicima foruma i da ovu temu ostavite zaboravljenu."

 

velika Vam hvala na mogućnosti sudjelovanja u legalisu, ali očito da Vam mi trebamo kad Vama odgovara, a ne trebamo kad Vama neodgovara.

 

Osobno se zahvaljujem ostalim ne pravnicima što smo se ljepo družili na Vašem legalisu, a Vama ne bih više htio smetati i ne da ću ovu temu ostaviti zaboravljenu već ću vrlo rado radi Vašeg odgovora zaboraviti i legalis.

 

citat:

"nosi se ti i tvoj vražij bicikl"

 

ps. pozdrav ljudima dobre volje i društvu blagoslova i anateme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Dragi Zexe !

 

 

Vaša svestrana tajnica Ane ,

strahote piše u slobodne dane .

 

Crnog humora je majstorica ,

i skračeno nas zove GUZICA .

 

GUZICA daje prijedlog poštovanoj Legalisovoj Glavi ,

da si olakša , i neobvezujući referendum napravi .

 

Neka Ane napravi znanstveni uradak ,

i tako odradi lagani radni zadatak .

 

Anketno pitanje treba biti kratko ,

pa neka anonimno odgovori svatko .

 

Pučanstvo neka dade svoj cijenjeni glas ,

za anatemu ili blagoslov koji nam je spas .

 

Prije objave nek nam Ane pitanje uruči ,

da nam se zbog krive interpretacije ne smuči .

 

Više o tome u objavi mojoj polemičnoj ,

" Anketno pitanje " nazvanoj .

 

Ane odluku Ustavnog suda izokreće ,

te po njoj pljuje i baca je u smeće .

 

 

Želim Vam odlično zdravlje i puno mudrosti !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Hrvatice !

 

Na pohvali Vašoj , moja malenkost zahvaljuje ,

a Afrodita neka Vas cijeli život daruje .

 

Nemojte me više pohvalama maziti ,

jer bih se lahko mogao uobraziti .

 

Objavu Vašu slobodno tumačim kao pristupnicu ,

dobro došli u našu malu , ali dobru , zajednicu .

 

Svakom novom pristupniku obećah neko zvanje ,

Šefica ste ureda za dijasporu , dajem svima na znanje !

 

Žao mi je za vaše nezavidno bračno stanje ,

neka Vama pripadne više a njemu manje .

 

Punim jedrima plovite dalje ,

želim Vam odlično zdravlje !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Magel je na Legalisu umro mlad ,

no sigurno neće leć u debeli hlad .

 

Njega proganja sveta glad dobrote ,

pa guta tuđe probleme i strahote .

 

Zadnju mu želju ostvarimo ,

te ga Svetim proglasimo .

 

Sveti Ivan Nepomuk II se iz smrti rodio ,

te je Legalis prvog Sveca Svemira dobio .

 

Sad ima svoj svetački bicikl brzi ,

pa brže dođe do ljudi koji su u tuzi .

 

U svom dobrom društvu on i dalje živi ,

a neke ljude na portalu sve manje šljivi .

 

U našemu društvu je veliko slavlje ,

Želimo ti svi odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma štogod mi rekli, vi imate deset puta više za odgovoriti, jesam u pravu?

Tko god vas je nešto pitao, što ste točno odgovorili? Ali nemojte sad prepravljati postove, ili ne daj Bože, brisati svoje kao što je napravio Gaiusl.

Jeste dali konkretne odgovore na pitanja? Niste. Na svako pitanje, odgovor ide pjesmica, u kojoj se mahom vrijedja urednike i moderatore, pod krinkom šaljivosti.

I ja, kao i notarica, ne vidim razloga zašto bi se odvajali pravnici i nepravnici... Kad je do sada sve lijepo funkcioniralo, zašto ne bi i dalje?

S dobrim namjerama se apsolutno slažem, ali ovo je prevršilo svaku mjeru.

Pa sad opletite...

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem post od Svilene.

Nadodajem još:

- 3 od 7 nas urednika/moderatora su nepravne struke.

Time bi sve vaše nedoumice trebale biti završene i riješene, a naš stav jasan. Nikad niti nije bio upitan. Zato ne znam čemu sve ovo.

Na početku sam vam se obratila sa iskrenim zanimanjem. Niste mi ispunili očekivanja.

Zato je ovo natezanje za mene

:closed:

Nadam se da se vidimo da nekom konstruktivnijem i pametnijem postu, zajedno pomažući svima koji našu pomoć žele i traže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija