Jump to content

što se piše prvi dan


anonimno

Preporučene objave

 

pisala sam presudu u pon i uto, stigli smo u pola 9, počneš pisati 15 do 9 dok sve podijele, rekli su nam da imamo vremena do pola 4, al nitko nije do tada ostao. moj savjet je sjest i ne ustajat dok se ne završi, bila sam s obje gotova oko 12h da mogu doma odmarat i ponavljat...kolege su kolegijalni, svi međusobno pomažu, ako ti fali presuda ne brini, već će ti netko posuditi, pa i pomoć napisat ( barem je moja grupa bila takva ), al ako imaš dobre šprance ne brini.....naravno da sve zavisi o složenosti spisa koji dobiješ, ja sam imala sreće u tom pogledu....jedino što ne kužim je da neki ljudi pored špranci, pored hrpe ljudi pored njih koji im pomažu, čak nas je i tajnik upozorio na par stvari na koje gledaju ispitivači opet rade pogreške...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polagala ispit na roku u 1. mjesecu 2007., a eto danas nakon dugo vremena išla na Legalis, pa ono kao da malo vidim što ima novo i na ovom forumu, i eto nekih mojih razmišljanja o presudama:

Prvi dan je presuda iz kaznenog, a drugi iz građanskog. Najbolje je imati sve moguće i nemoguće zakone sa sobom (zlu ne trebalo), iako znam da ih je teško sve strpati i u putnu torbu, a kamoli ne vukljati po tramvajima. Obavezno si ponijeti nešto za popiti i gricnuti, jer ako, kao ja, dobiješ iz građanskog smetanje posjeda s protutužbom, privremenom mjerom i još ponešto, za presudu će ti zbilja trebati jaaako dugo. Inače ja sm prvi dan imala super sreću (najlakši mogući spis, djelo uopće nije bilo kazneno djelo) tako da sam bila brzo gotova. Ali zato sam drugi dan pisala do nekih 13h. Zamarajuće je strašno, s obzirom da moraš ići doma ponavljati. Ipak, mislim da je najpametnije nakon presuda doći doma i jedno dva sata se odmarati bez obzira na svu nervozu i strepnju. Na presudama treba svakako imati digitron, puno papira, olovke (nisam mogla vjerovati, ali eto, kolege se valjda zbune pa uvijek bude par njih bez papira, olovki, ičega). Nije naodmet si donijeti i knjige (ja nisam, ali mi je dobo došlo od kolege koji ih je imao za građansko). Na građansko obavezno ponijeti Ovršni zakon! (spasilo me).

Inače, moji ispitivači (Lovrić i Miljević),a pogotovo Miljević jako paze na presude i apsoultno ih pročitaju. Miljević pita samo po spisu i presudi, tako da se može unaprijed i znati što će te pitati. Lovrićka je malo manje pazila na presudu, ali i njoj sam morala objasniti spis i svoju odluku.

Sve u svemu, presude su tamo samo da te izmore i da onaj treći dan valja budeš u nekom transu (jer zbilja više ne znaš gdje ti je glava), da ti otežaju ponavljanje ona zadnja dva dana, ali presude su i timski rad, bez panike, svi pomažu ako treba i s njima se ne smije puno opterećivati, nego čuvati snagu za finale.

Znam da sam ga oduljila, ali eto, uhvatila me inspiracija.

Sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po mom mišljenju i dojmu presude ne služe da te izmore već puno humanijem razlogu. Lijepo tamo dođeš i u iznenađujuće ugodnoj atmosferi (da na pravosudnom) upoznaš ljude, koji su s tobom u istom košu. i onda shvatiš da svatko od vas zna nešto bolje, a nešto gore od onog drugog, za koga si, btw, siguran da će proći. Pa ako će proći on/a, što ne bi i ti.

 

Te dane, osim pitanja ispitivača i tako nemate što pametnije ponavljati pa se lijepo naspavajte i najedite (jer ćete se u protivnom prepiti od one jedne, 2,3,... koju ćete ići skupa popiti kad svi prođete) i samo hrabro, sa ljudima s kojima ste si već super, na usmeni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija