Jump to content

Porodiljne naknade


buki

Preporučene objave

Naknadu plaće čini osnovica plaće koja je zaposlenici isplaćena šest mjeseci prije početka dopusta zbog trudnoće i porođaja.

 

Naknada iznosi 100% od osnovice, ali ne može biti veća od 4.250,00 kuna, za prvih šest mjeseci por. dopusta. Drugih šest mjeseci najveća je naknada 2500 kn

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...

Molim vas ako dobijete više informacija da mi pomognete.Naime, ja sam od 15.03.2003. do danas u NEPREKIDNOM radnom odnosu. 04.03.2005. rodila sam sina i bila na porodnom dopustu. Po završetku porodnog dopusta u istoj tvrtci ISPLAĆENA(to je plaća na tekući račun) mi je plaća za 3.mjesec 2.312,24kn, zatim za 4.mjesec 2.596,60kn.S 30.04.2006.prestajem raditi u ovoj tvtci jer s 01.05.2006.prelazim u sestrinsku tvrtku (dakle bez prekida radnog staža. U toj tvrtci mi je za 05.,06..i 07.mjesec isplaćena plaća za svaki mjesec po 3.194,56kn. U međuvremenu sam ostala trudna i otvorene su mi komplikacije u trudnoći, čak sam bila i hospitalizirana.Termin poroda mi je 08.02.2007.Iz prakse, budući sam i sama voditelj računovodstva znam da se komplikacije isplaćuju u visini od 100%, i kako ja imam od isplaćenih 5 čak 4 plaće koje mi ulaze u 6-mjesečni prosjek nije mi jasno kako sam dobila naknadu u visini2.093,92 kn. Budući je vikend ne mogu se informirati u HZZO-u pa bi molila bilo koga tko ima ikakvu informaciju da mi pomogne. Stella.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija