Jump to content

Zaštitna zelena površina


Maun

Preporučene objave

Mogućnost pristupa parceli na dva ulaza.

 

Parcela se sastoji od građevinskog dijela i dijela zaštitne zelene površine.

 

Građevinski dio izlazi na pristupni put koji nema ucrtano širinu od tri metra (u naravi ima), a taj mi ulaz niti ne odgovara zbog konfiguracije terena.

 

Rado bi legalizirala pristup sa glavne prometnice.

Taj je pristup preko mosta nad potokom, most ucrtan u katastru tek sada iako se njime prolazi dugi niz godina i odavno je sagrađen (možda će postojati problem vlasništva) i do građevinskog dijela bi se moralo prijeći preko zaštitne zelene površine.

 

Kod ishođenja lokacijske tvrde da se ne može do građevine preko ZZP, te da uredim papirnato gornji pristup.

Zanima me.. sigurno postoji način da se ishodi suglasnost za prolaz preko tog dijela parcele iako je ZZP, pa samo će se prelaziti tim dijelom i neće se ništa graditi osim putićaaaa.

Hvala??

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zalost, put do tog putica je dug. Jedini legalni nacin je da se u prostornom planu promijeni namjena povrsine. S obzirom da se govori o lokacijskoj dozvoli, pretpostavljam da je u pitanju prostorni plan uredjenja opcine, a izmjene takvih planova imaju postupak kao i donosenje samih planova.

Procijenite sto je brze, jeftinije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do nedugo sam bila vođena idejom sve po zakonu, ali to ti država jednostavno ne dopušta.

U međuvremenu sam vidjela da su to borbe sa vjetrenjačama, no...pa nek im bude ...

 

 

Ako može malo detaljnije, vezano za te prostorne planove... da li je to povezano sa GUP-om grada Zagreba ili ne. Mislim kad je izmjena GUP onda i izmjena prostornog plana općine... čestica je k.o. Gornje Vrapče, općina Susedgrad.

 

Pretpostavljam da bi se nešto prenamjenilo treba i zahtjev za prenamjenom...

Kada se on podnosi (može sad ili...) i kome (gr.ured za pros.planir. u predmetnoj općini??) ili netko drugi.

 

U što se traži prenamjena - pa ja neću ništa graditi nego želim samo pristup parceli sa glavne prometnice.

 

Teški apsurd da ljudi koji izrađuju te prostorne planove ne vide da su zelenom površinom oduzeli ljudima pristup na parcelu koja je relativno velika i postoji mogućnost gradnje-možda misle da imamo helić... Očito ne idu na terene...

 

Malo se pojadah, ali sad kad sam se pomirila sa činjenicom da rišeš što hoće netko drugi, a postupaš po logici stvari lakše mi je...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija