Jump to content

molim za mišljenje


pile

Preporučene objave

Da li se isplati predati papire za mirovinu?

Imam 50% trajnu invalidnost ptsp,status dragovoljca, bio sam u 1.gardijskoj brigadi,a sad radim u jednoj Zagrebačkoj firmi. Čin pozornik razvodnik.Odličan ratni put! Ako se isplati, koliko bi bila mirovina i koliko dugo se čeka cjela ta procedura?

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isplati li se?- Zavisi od toga kolika vam je sada plaća.Koliko se čeka cjela ta procedura? Od predaje zahtjeva HZMO pa do rješenja, od dva do šest mjeseci. Uz put budi rečeno kako radite (pretpostavimo da niste na bolovanju) i da se vještačenje u HZMO radi uzevši u obzir od godina,obrazovanja, zanimanja, radnog staža pa i do zadnjeg radnog mjesta prije podnošenja zahtjeva, a s 50% invalidnosti, mislim da kada bi sada podnosili zahtjev, normalno pod okolnostima koje su navedene ( a zapravo puno više nedostaje podataka nego što ih ima) vi bi zapravo bili odbijeni s zahtjevom za priznavanjem prava na invalidsku mirovinu. Kolika bi bila mirovina? Zavisi od nalaza i mišlljenja vještaka postoji li uopće nesposobnost za rad i što joj je uzrok i je li u svezi sudjelovanja u ratu itd... Sve u svemu malo podataka a tako konkretna pitanja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad sam na bolovanju duže vrijeme! Kakve veze ima moje obrazovanje,zanimanje,radni staž...itd.

Zašto bi bio odbijen ako imam sve papire koji se traže na mirovinskom? Kaj svi na ovom forumu iz vojske idu u mirovinu, a mi koji smo se skinuli nemamo više kaj tražiti na mirovinskom? Dali je u svezi sudjelovanja u ratu????? Nadao sam se nekakvom konkretnom odgovoru, a dobio sam odgovor kojemu sam se najmanje nadao! :-(

Nema veze ja ću predati uskoro zahtjev na mirovinskom pa kud puklo da puklo. Nadam se da neču i od njih dobiti odgovor ko i od Dure.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pile je napisao:

Sad sam na bolovanju duže vrijeme! Kakve veze ima moje obrazovanje,zanimanje,radni staž...itd.

Zašto bi bio odbijen ako imam sve papire koji se traže na mirovinskom? Kaj svi na ovom forumu iz vojske idu u mirovinu, a mi koji smo se skinuli nemamo više kaj tražiti na mirovinskom? Dali je u svezi sudjelovanja u ratu????? Nadao sam se nekakvom konkretnom odgovoru, a dobio sam odgovor kojemu sam se najmanje nadao! :-(

Nema veze ja ću predati uskoro zahtjev na mirovinskom pa kud puklo da puklo. Nadam se da neču i od njih dobiti odgovor ko i od Dure.

Za postupak pokretanja izlaska kod vještaka u mirovinskom potreban ti je kontinuitet lijećenja evenualno jedna hospitalizacija,sa pogoršanim stanjem,pošto ti već imaš trajnu invalidnost.Nakon toga tvoj liječnik opće prakse piše prijedlog za ocjenu radne sposobnosti.Ja sam na neki način bio u sličnoj situaciji i prvi put mi je napisano nastavak lječenja,pa sam odmah tražio dnevnu bolnicu,i po završetku ponovno pokrenuo postupak.Sve u nepunih tri mjeseca,s tim da ja još uvijek nemam trajnu invalidnost.Tako da sam kod drugog izlaska pred vještaka dobio rješenje o mirovini.Samo sam dobio omjer 20/80 profesionalno te sam ponovo pokrenuo postupak vještačenja.Po meni ti imaš znatno bolje šanse da dobiješ puno bolju ocjenu.Znači prvo ne daj se skidati s bolovanja i pokreči postupak,šta čekaš!?.Nema nikakve veze što ideš iz civilstva u mirovinu.Tako da te to ne treba toliko brinuti.Pozdrav.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se nadam da nećete dobiti odgovor kao od mene, ali ćete sigurno dobiti isti ako ne budu poznati podaci koji njima trebaju, ponavljam tako malo podataka (npr. niste naveli da ste na bolovanju i rekli ste zaposlen s 50% oštećenja organizma to automatski povlači da u tom trenutku nema nesposobnosti za rad) a tako konkretna pitanja bijahu. Ovo sa zanimanjem, godinama starosti, zadnjim radnim mjesto itd. nisam ja izmislio već njihova pravila vještačenja, a da sam u pravu što se tiće tih elemenata vidjeti ćete nakon nalaza i mišljenja vještaka. Bez konkretnih podataka teško je dati konkretan odgovor i pri tom još pogoditi ono što vi podrazumjevate da je poznato ili bi tako trebalo biti.Želim vam sve najbolje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija