Jump to content

posjete ocu


Inja-26

Preporučene objave

Iduci tjedan mije zakazano prvo rociste na sudu di sam podnijela zahtjev o skrbnistvu nad dvomjesecnom bebom, u kojem trazim takoder od suda da izregulira vidanja s ocem. Dopustam da se beba vida s ocem dosta cesto ali samo u mojem prisustvu.Zanima me jel sud uvazava da beba do godine dane ide se vidati s ocem ali samo uz prisustvo majke? Jer ja cu dopustiti da je vida ali samo uz moje prisustvo jer nemam povjerenja u njega da bi ga ostavila samog s bebom. Jel moze sud dodjeliti da tako mala beba provodi vrijeme s ocem bez prisustva majke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ne može! Potrebno je mišljenje Centra, timovi za obitelj nisu skloni dati ocu tako malo dijete bez nadzora majke! On će dobiti svoje pravo susreta, ali to će biti dosta ograničeno i kratko (što je dosta nerazumno) uz prisustvo majke! Otac će morati tražiti mišljenje Centra svakih godinu dana za proširenje svojih prava susreta i nadasve susreta bez nadzora majke!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma i Sud mora dobaviti mišljenje Centra, vjerojatno će vas to i tražiti na sudu! Svakako da je Centar mjerodavna institucija koja će morati dati mišljenje prilikom određivanja presude u pogledu susreta oca sa tako malim djetetom! Morat ćete na Sudu uložiti prigovor ili tražiti mišljenje Centra!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, hvala puno, ja se nadam da ce sve proci kako treba,i da nece biti previse komplikacija jer nemam namjeru se vuci po sudovim, niti se svadati, osim ako on nebi trazio da malena odlazi njemu( sto on zahtjeva). Vida je bar 2-3 puta tjedno po 4 sata iako ne zasluzuje niti 5 minuta tjedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Subjektivni ste.

 

Zaslužuje biti otac cijeli život, baš kako i vi zaslužujete biti majka.

 

Što se prije oslobodite emocija prema njemu, prije ćete početi funkcionirati normalno, prije ćete moći nastaviti graditi novi život i dijete će vam odrastati normalno. A djetetu treba otac baš kao i majka i toplo vam preporučujem da djetetu dopustite da ima oca, jer će se ono osjećati sigurnije bez obzira što ne živite zajedno.

 

Djetetu će biti lakše ako zna da ga otac voli, nego ako misli da ga je otac ostavio zbog ovog ili onog razloga. A otac može odustati njega i zbog vaših onemogućavanja određenih susreta.

Dakako, vi ćete u tom slučaju, kao majka, djetetu tumačiti da ga je otac ostavio i da ga ne voli, a ono će misliti da nije dovoljno dobro.

 

Hoću reći da trebate biti zadovoljni što se otac bori za susrete s djetetom. Bolje je da tako ostane.

 

Pročitajte zastrašujuće postove forumaša pod imenom kaktus!

 

Nemojte zaboraviti da si dijete nije biralo oca, nego ste mu ga odabrali vi.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otkud Vam ideja o obvezi traženja mišljenja centra - odluku donosi sud, a mišljenje Centra je fakultativno. Sud u pravilu neće odrediti majku osobom u čijem će prisutstvu otac viđati dijete već nekog trećeg (sasvim logično, radi mogućih konflikata između roditelja). Takvu osobu na ZAHTJEV suda predlaže Centar što ne znači da sud mora uvažiti njegov prijedlog! Prema tome, sumnjam da ćete uspjeti u nakani da kao majka budete kontrola ocu jer se to djelomično kosi sa pravom svrhom instituta susreta djeteta s drugim roditeljem.

 

Također slažem se sa postom KAMENOG i dodajem da dijete NIKADA ne smije biti žrtva prepucavanja roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutno tu nema nikakvog prepucavanja, ja dopustim da se djete vida s ocem kad god je to otac pozeljeo.Ali otac ima sve manje vremena za djete jer ima puno svojih obaveza npr. rekreativni nogomet i sl. Ujedno djete dojim i ja nemogu kontrolirati djetetove potrebe za hranom, ona ponekad jede svaka 2 sata a ponekad i manje, stoga smatram da tako malo djete ne moze biti bez prisustva majke.A sto se tice vremena kad djete bude starije to je sasvim normalno da provodi vrijeme s ocem bez mog prisustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče "zastrašujućih postova kaktusa" ima tu nečeg što se s njime slažem! Dijete je bilo staro 19 mjeseci kada ga je otac napustio. Dijete ga se ne sjeća više kao oca i vjerojatno ga je i odbacilo. On će se adaptirati sa novim "ocem", a Kaktus će živjeti novi život bez ikakvih emotivnih opterećenja - bar mislim! Isti užas patnje oko susreta doživljavam i ja, ali ja sam ostao uz svoje dijete koje ima dvije godine i sedam mjeseci!

 

A što se tiče institucije od koje se traži mišljenje susreta sa ocem, to je bilo za vrijeme moje rastave samo od Centra! Možda se to mišljenje treba pribaviti od druge institucije kao što je zavod za zaštitu obitelji i djece u Argentinskoj 2, ja to neznam, ali Sud mora imati neko mišljenje, a možda Sud i sam procjeni da to mišljenje nije potrebno pa dosudi u vašu korist Inja! Sve je otvoreno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve ce se to rjesiti na sudu prije ili kasnije otac bude li imao interesa za vidjenjem ostvari ce prava svojeg djeteta, istina da je dijete sada malo, i da ce sud voditi o tome racuna i vjerovatno ce trebati misljenje css.

Sto se tice da bi to moralo biti u vasem prisustvu u to bas nisam siguran, a za prisustvo trece osobe potrebni su opravdani razlozi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam nista protiv da djete kad bude starije ,npr. bude imalo godinu dana , da ide u posjetu ocu. Ali sad kad je djetetu dva mjeseca svatko razuman nebi dozvolio da se djete navaza sad vamo sad tamo.Ljudima mora biti jasno da se tako malo bice unervozi bez prisustva majke i da se ne osjeca sigurno, i ja samo zelim zastititi svoje djete u tom pogledu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka MORA biti prisutna kod susreta sa ocem za ovako malo dijete! To dijete svakih sat treba ići na majčinu sisu, u prosjeku svakih pola sata promjeniti pelenu, djete treba presvući, okupati, premazati zaštitnim kremicama, očistiti nos, itd, itd! Ljudi moji, to rade uglavnom majke i prisutnost majke kod te dobi djeteta je itekako potrebna! Nijedan Sud na svijetu neće dosuditi susrete oca sa dijetetom bez prisutnosti majke kod djeteta te dobi, pogotovo ne bez mišljenja CZSS-a!

 

:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OFF TOPIC

 

Jao fikus!

 

Slažem se da takvo malo dijete ne može biti bez prisutnosti majke, ali ovi podaci o potrebama djeteta su poprilične besmislice koje su me čak uspjele nasmijati.

 

Svakih pola sata pelena? Svakih sat na sisu?

 

48 pelena na dan? 2000kn mjesečno za pelene?

 

Daj se malo zbroji i oduzmi!

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo: dijete nije pas pa se na njega navikne ili od njega odvikne ovisno koliko ga se dugo držalo doma, vodilo veterinaru, na pišanje i sl. Toliko o emocionalnim "operacijama" uklanjanja dketeta iz glaved ili srca, odgovornosti i sl. Dijete imaš ili nemaš, voliš ga ili ne, želiš bit dio njegovog života ili ne. O djeci se na skrbi jer smo se s njima vjenčali pa razveli, niti jer smo navikli na izmjenjivanje nježnosti s njima. Skrbimo o njima jer smo roditelji. Koji s njima žive ili ne žive. Ili roditelj nismo niti se imamo pravo nazivati tim imenom.

 

Fikus, za pelenice si izdvajao ti ili vi? koliko sam shvatila tada ste bili u braku? Morao izdvajati? Je li to moranje ili potreba djeteta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Kao prvo: dijete nije pas pa se na njega navikne ili od njega odvikne ovisno koliko ga se dugo držalo doma, vodilo veterinaru, na pišanje i sl. Toliko o emocionalnim "operacijama" uklanjanja dketeta iz glaved ili srca, odgovornosti i sl. Dijete imaš ili nemaš, voliš ga ili ne, želiš bit dio njegovog života ili ne. O djeci se na skrbi jer smo se s njima vjenčali pa razveli, niti jer smo navikli na izmjenjivanje nježnosti s njima. Skrbimo o njima jer smo roditelji. Koji s njima žive ili ne žive. Ili roditelj nismo niti se imamo pravo nazivati tim imenom.

 

Fikus, za pelenice si izdvajao ti ili vi? koliko sam shvatila tada ste bili u braku? Morao izdvajati? Je li to moranje ili potreba djeteta?

 

Nažalost, samo i isključivo samo ja! Bivša nije radila dok smo bili u braku. Cijela financijska obaveza prema obitelji bilo je na meni! Duga je to priča o razlozima koja je prethodila neminovnom razvodu! Ovo su čisto potrebe djeteta! A ovaj glagol "morati" sam koristio isključivo kao nužnu potrebu djeteta -za dijete! Nema mjesta nekim glorifikacijama, mislim da smo se razumjeli!

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inja-26 je napisao:

Hvala Fikusu koji me razumije, nadam se da ce me tako razumijeti i sutkinja i ostali tim koji ce sudjelovati u tom cijelom procesu, vec me opasno panika hvata jer za dva dana mi je zakazano prvo rociste a nikad nisam ni sanjala da bi meni sud trebao i da cu dospjeti tamo....

 

Inja samo hrabro na Sud i sve će se desiti onako kako sam ti rekao! Nema teorije da se tvoj švrčić odvoji od tebe! Sve ostalo su čiste gluposti!

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da bi se djete od prvog dana rodjenja trebalo vezati za drugog roditelja, istina da u ovom slucaju djete sisa i to je pretezno svaki 3-4 sata ali i to nije nanedoknadivo jer koliko znam danas postoji i mlijko kao nadomjestak majcinom mlijeko

sto je isto tako efikasno.Sto si tice drugi stvari pelena i ostalog sve sto moze majka moze i otac, i to da se dijete presvlaci svaki pola sata cisto sumnja jer toliko ga ne presvlaci ni kad se nadje u bolnici. Iz osobnog iskustva znam

da je dijete sa 11 mjeseci provodoilo vikende bez prisustva majke istina da nije sisalo, a sa 14 mjeseci sud je sve to odobrio cak i 15 zimski i 30 ljetni praznika i odlazak dijeta u inostranstvo. I tu ne vidim cak nista lose

jer susreti sa drugim roditeljom su jako bitni za razvoj djeteta, a to isto dobro dodje i onom roditelju sa kojim djete zivi da se malo odmori i opusti. Najbolje je u tom slucaju da se roditelji oko toga dogovore zbog dobi djeteta a vec sa 10 mjeseci ako ne postoje neke vece prepreke drugom roditelju se uz dogovor mogu odobriti

susreti vikendima sto ce sud usvojiti ako je to i interes djeteta:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Savršeno mi je jasno da se tate žele angažirati oko djece. Jendako mi je jasno da je neusporedivo veći broj onih koji to ne žele.

Ali, hej, ako ZOR predviđa dojilji vrijeme za dojenje, dakle kraće radno vrijeme, što nikako nije u interesu poslodavca, a poznato je da je to najjača karta pri njegovom sastavljanju i da tamo ulazi samo ono što poslodavac ne može ni preskočiti ni zaobići, mi bi sad dvomjesečno dijete stavili na zamjensko mlijeko da bi ga dojio otac? ma sorry, to je totalni nonsence.

Vjerojatno će susreti biti određeni na sat-dva uz prisustvo treće osobe, vremenom kako djetešce bude raslo, a otac tražio izmjene temeljem promjenjenih okolnosti, ukloniti se treća osoba, a susreti biti sve intenzivnije određivani sukladno uzrastu. U svakom slučaju, djeteu bi trebalo pružiti mogućnost da upozna oca, a pri tom voditi računa i o njegovoj dobi. I da svi imaju na umu da se ne radi o interesima i potrebama ni mame ni tate, već djeteta. A kad su ispravno postavljene stvari onda je zadovoljen i interes roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalimo se kad ih hoće, žalimo se kad ih neće. To je normalno jer svaka sitaucija traži drukčije okolnosti. Moraš biti zadovoljna da želi dijete od početka njegovog života. Vjerujem isto i da već prvim prisustvom uz tako malo dijete shvati da neće biti izvodivo bez majke. Naše društvo propagira dojenje i to je tvoje oružje obrane. Na svako tvoje inzistiranje da budeš uz dijete dok je tako malo ( čak do treće godine života ) svaki sud će prihvatiti tvoju primjedbu i uvažiti je, a ako je on tako savjestan otac i pristat će na to koliko god da mu ti išla na živce. Tvoje je jedino da u susretima budeš maksimalno tolerantna i da je tema dijete bez nametanja svoje volje jer ne možeš uvijek biti u pravu i bez prigovaranja jer on je za tebe otac djeteta koji ima svoja prava. Ako imaš prigovore iznosiš ih u Centru za socijalnu skrb koji onda poduzima određene mjere u ograničavanju posjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja zelim da mi djete ima oca i da taj otac bude prisutan u njenom zivotu. Necu nikad braniti vidanje oca s djetetom, niti cu kad preko svojeg djeteta provoditi nekakvu osvetu jer tim ce samo djete vise patiti. Jasno je da postoji adaptirano mlijeko koje otac moze ponuditi djetetu u zamjenu za majcino mlijeko ali ja to ne zelim, jer smatram da je najzdravije majcino mlijeko i dok djete ima priliku ne zelim joj uopce nuditi nesto drugo. Drago mi je sto se otac bori za svoje djete i ja se nadam da ce i kasnije ostati taj interes za djete ali i dalje se protivim da ovako mala bebica ide sama s ocem,a za provodenje citavog vikenda s njim kako sam u jednom postu procitala za tako malo bice ne dolazi u obzir.

Sutra mi je prvo rociste i ne planiram tamo iznositi prljavo smece i planiram biti korektna i fer, samo se nadam da ce i otac govoriti istinu jer cesto su ljudi sposobni izmisliti svakakve gluposti da bi dobili to sto zele..... Vidjet cemo sutra...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Savršeno mi je jasno da se tate žele angažirati oko djece. Jendako mi je jasno da je neusporedivo veći broj onih koji to ne žele.

Ali, hej, ako ZOR predviđa dojilji vrijeme za dojenje, dakle kraće radno vrijeme, što nikako nije u interesu poslodavca, a poznato je da je to najjača karta pri njegovom sastavljanju i da tamo ulazi samo ono što poslodavac ne može ni preskočiti ni zaobići, mi bi sad dvomjesečno dijete stavili na zamjensko mlijeko da bi ga dojio otac? ma sorry, to je totalni nonsence.

Vjerojatno će susreti biti određeni na sat-dva uz prisustvo treće osobe, vremenom kako djetešce bude raslo, a otac tražio izmjene temeljem promjenjenih okolnosti, ukloniti se treća osoba, a susreti biti sve intenzivnije određivani sukladno uzrastu. U svakom slučaju, djeteu bi trebalo pružiti mogućnost da upozna oca, a pri tom voditi računa i o njegovoj dobi. I da svi imaju na umu da se ne radi o interesima i potrebama ni mame ni tate, već djeteta. A kad su ispravno postavljene stvari onda je zadovoljen i interes roditelja.

neznam sta predvidja zor i koje kakve institucije mislim da

je to osobni izbor majke dali zeli dojiti dijte ili ne, isto tako moja je zelja bila da mi dijte sisa ali ipak nije, neke institucije u eu drzavama predvidjaju da obadva roditelja mogu obostrano tj. naizmjence koristiti porodiljski do 3 godine zivota djeteta i to pocevsi od djetetovog rodjenja i u tim drzava nije obaveza majke provesti 1 godinu sa djetom to moze cak i otac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne postoji dovoljno dobar razlog da majka ne doji koliko bi mogla i htjela a djetetu bilo potrebno. I ne, tate mogu na porodni, ali ne od početka.

Dakle, kad se promijene okolnosti, dakle, djetešce raste i manje je vezano uz majku iz čisto praktičnih razloga- aktivnosti koje su mu tada fiziološka potreba, tada se traži i izmjena u intenzitetu susreta. Pa ako mam prestane doliti sa 5 mjeseci znači, tata sa 5 mjeseci može uzeti flašicu. Mislim da je i očevima u interesu ono što je djetetu dobro rješenje, u ovom slučaju u prehrambenom smislu.

Npr. moja su djeca u prva 3 mjeseca napredovala po 1.3-1.6kg, a kasnije manje, što je sasvim normalan razvoj djetea. I da mi je znati a tko bi djetetu uskratio nešto takvo i s kojim argumentima?

Ma dajte... Kad se mijenjaju okolnosti, traži se izmjena i razloga zašto su susreti baš tako određeni i u čemu je uopće problem? Nitko nije ni spomenuo u ovoj temi da bi čovjeku trebalo uskratiti pravo da viđa svoje dijete. To bi bilo nenormalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

ne postoji dovoljno dobar razlog da majka ne doji koliko bi mogla i htjela a djetetu bilo potrebno. I ne, tate mogu na porodni, ali ne od početka.

Dakle, kad se promijene okolnosti, dakle, djetešce raste i manje je vezano uz majku iz čisto praktičnih razloga- aktivnosti koje su mu tada fiziološka potreba, tada se traži i izmjena u intenzitetu susreta. Pa ako mam prestane doliti sa 5 mjeseci znači, tata sa 5 mjeseci može uzeti flašicu. Mislim da je i očevima u interesu ono što je djetetu dobro rješenje, u ovom slučaju u prehrambenom smislu.

Npr. moja su djeca u prva 3 mjeseca napredovala po 1.3-1.6kg, a kasnije manje, što je sasvim normalan razvoj djetea. I da mi je znati a tko bi djetetu uskratio nešto takvo i s kojim argumentima?

Ma dajte... Kad se mijenjaju okolnosti, traži se izmjena i razloga zašto su susreti baš tako određeni i u čemu je uopće problem? Nitko nije ni spomenuo u ovoj temi da bi čovjeku trebalo uskratiti pravo da viđa svoje dijete. To bi bilo nenormalno.

u ovom slucaju susreti nisu ni odredjeni i zasto bi se nesto kompliciralo kad to moze biti jednostavno. Sto se tice razvoja djeteta, djete ce se jednako razvijati i sa jednimi sa drugim mlijkom, i to da li ce majka dojiti djete i koliko dugo to je njen osobni izbor i na to je niko ne moze prisiliti a isto tako ni osudjivati ako ga ne doji.A sto se tice tvog prijedloga susreta sa ocom ja mislim da bi im ti savjetovala da svake godine idu na sud da bi napravili raspored susreta sa drugim roditeljem.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nije smisao kako je tatam ili mama jednostavnije već što je pogodnije za djecu. Ako imamo na umu da se radi o djeci, onda promatramo stvar iz kuta njihovih boljih interesa. A ako ne percepiraš takvo što kao bitno, a naime radi se o bebici od 2, slovima: DVA mjeseca, e to je već drugi par cipela.

Da te citiram: zašto komlicirano kad može biti jednostavno. Uz dodatak: djetetu, jer o Njemu se radi. Sorry...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

newbie je napisao:

Mislim da nije smisao kako je tatam ili mama jednostavnije već što je pogodnije za djecu. Ako imamo na umu da se radi o djeci, onda promatramo stvar iz kuta njihovih boljih interesa. A ako ne percepiraš takvo što kao bitno, a naime radi se o bebici od 2, slovima: DVA mjeseca, e to je već drugi par cipela.

Da te citiram: zašto komlicirano kad može biti jednostavno. Uz dodatak: djetetu, jer o Njemu se radi. Sorry...

 

Bravo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Mislim da nije smisao kako je tatam ili mama jednostavnije već što je pogodnije za djecu. Ako imamo na umu da se radi o djeci, onda promatramo stvar iz kuta njihovih boljih interesa. A ako ne percepiraš takvo što kao bitno, a naime radi se o bebici od 2, slovima: DVA mjeseca, e to je već drugi par cipela.

Da te citiram: zašto komlicirano kad može biti jednostavno. Uz dodatak: djetetu, jer o Njemu se radi. Sorry...

newbie?

primjeto sam da si ti jak savjetnik na ovom forumu a ja sam osoba koja se ne voli puno prepucavati pa bi te zamolio za jedan savjet.Uskoro se blizi ljetni praznici i djete bi trebalo kod mene provesti mjesec dana odgovorimi da li sam za taj mjesac dana kad ce djete biti kod mene duzan plaztiti bivsoj alimentaciju.

A sad da isto tako jedno pitanje za tebe kada tvoja djeca odu kod oca na ljetne praznike da li ti za to vrijeme platis ocu uzdrzavanje ili ih otac sam uzdrzava ? bez ljutnje mozes odgovoriti i privatno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo: na javno postavljeno pitanje se tako i odgovara, a ne privatno.

 

Mnoge očeve svrbi trebaju li platiti i za vrijeme godišnjeg. Zakonski- da. Moralno- ovisi. Prvo je pitanje koliko vremena otac ima djecu sa sobom na godišnjem. Mjesec dana, rijetko koji.

 

Nadalje, zašto ne bi, kad već cjepidlačimo, cjepidlačili i oko love za dar za sv. Nikolu u slučaju da je u državnoj firmi ili nekoj od lokalne samouprave. Daje li svaki otac taj iznos djetetu? Moj ex npr ne. Pokupi 1600,00kn a djeca od svih poklona u prebožićno i božićno vrijeme dobiju svaki po ninju kornjaču- mali (x40,00kn) a velike korice za mp3 player (x40,00). Ostatak? eh, nema se danas para.

Hajdemo dalje: misliš li da je u redu da osoba sa 10.000kn plaće plaća 2 godine po 500,00kn alimentacije po djetetu i ni jednom, napominjem: ni jednom da im kupi i komad gaća. Jer? Sve je danas skupo.

Hoćeš još dalje? Ostane 2 godine u kući sa 2 stana, jedna 100m2, drugi 70. Ima podstanare, jasno. Uselili sutradan od kad sam iselila sebe i djecu. Pa? Nema se para...

Vikendi? Ne baš oni svi koji pišu. Godišnji? Piše 3 tjedna ljeti. % dana na početku manje, na kraju 3 dana manje. Pola mjeseca dakle. Ide sad "ali". Ni tad ne uzima svu djecu. Jer? Em mu je teško em... (aj pogodi)... skupo mu je.

I ok, i kad su s njim kupujem im kunice na mobitelima, dajem džeparac za sladolede, uputim ih pod punom ratnom spremom da im ništa ne fali. Do sokića u autu putem.

Kako se nitko do sad nije sjetio ni iznosa koji i očevi koriste kao porezni odbitak? Ako se tamo nalazi i 2000kn godišnje, sorry, to su 2-3 mjeseca alimentacije za jedno dijete. Što sa onima kao npr otac moje djece koji paralelno uprihođuju i kunsku plaću po kojoj je i određen iznos za uzdržavanje, a paralelno im se isplaćuje i dohodak iz inozemstva kad se zateknu tamo. A na sve jednaka olakšica. A djeci financijski, zapravo sasvim sve isto.

Onda? Ništa. Kako god, ja s djecom mogu, ne smetaju mi vremenski, a kad mi treba lova onda je honorarima i imam. Cilj mi je, a ostvariti ću ga vrlo vrlo skoro, mjerljivo u mjesec dana, da kompletan izno skoji im otac uplaćuje ide podijeljeno sa 4 na njihovu stambenu štednju. Pa će gospodin znati da mu bivša "njegove" pare ne troši na tko zna što, JA ću samostalno izdržavati djecu i priuštiti im sve što imaju i sada, a kad jednom budu veći imat će neku ušteđevinu koju će iskoristiti za svoje potrebe i znat ćr da je to novac koji im je dao otac, ali priuštila- majka.

Odgovor na početak tvog posta: da uvijek ću podržavati očeve koji svoju djecu žele i majke koji djeci ne ograničavaju viđanje oca. Bilo iskustvom, bilo podrškom bilo konkretnim savjetom. I?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da nisi u pravu svaki slucaj je za sebe kao i ovaj tvoj ,

niti u jednoj presudi nije regulisano uzdrzavanje za vrijeme zimski ljetni praznika i mislim da bi se to moralo naknadno napraviti.A kad smo vec kod morala, zamislite sami da taj mjesec djete nema nikakvi troskova od strane majke nego sve troskove snosi otac i usput majka inzistira da joj se taj mjesec plati onda se sam covjek upita pa za koga placa uzdrzavanje kad je vec djete kod njega.I jos se recimo desi da majka prilikom razvod nudi ocu 15 zimski i 30 ljetni dana.Malo koji otac ce otici ponovo na sud pa podnijti zahtjev za regulisanjem uzdrzavanja zimski ljetni praznika.A sto se tice osobno samo mi susreti sa djetom mjesecno kostaju kao 3 mjesecne alimentacije a mjesec dana ljetni praznika kosta ce me ca 1000 e ali novci mi nisu bitni kad je u pitanju moje djete i kad ih osobno trosim na njega. Bit svega toga

je velika rupa u zakonu, pa molim forumase koji citaju ovaj post da to ne uzimaju sa sigurnoscu da ne moraju a isto tako da moraju platit alimentaciju za mjesec dana ljetni odmora kada djete provodi kod roditelja sa kojim ne zivi .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Frankly, potrošim i ja mjesečno popriličnu sumu više od 1500,00 dijelom od alimentacije i dijelom ono što nadoknađujem ja. Ne Košta me 4 djece samo 6000,00kn mjesečno.

A da me tko pita ne da bi platila alimentaciju da ih otac hoće mjesec dana nego bi mu i nagradni vikend platila. I ženskicu, ako hoće.

 

A dokle god se s primanjima većim od mojih, a i jedno i drugo smo iznad hrv. prosjeka i imamo primanja osim plaće, bude ponašao tako da ga djeca upitaju zašto ih nikad ne nazove a on im lijepo objasni da to košta ili za vrijeme boravka u inozemstvu dolazi 2x mjesečno na vikend puna 3 dana a djecu poželi vidjeti doslovce 2 sata, nemam razumijevanja za njegovu "neimaštinu" i plaćati će svaki mjesec, puni dosuđeni iznos. Koji će sjediti na dječjim računima da nikad ne bude mogao reći da je plaćao za ko zna što.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote]

fikus je napisao:

Majka MORA biti prisutna kod susreta sa ocem za ovako malo dijete! To dijete svakih sat treba ići na majčinu sisu, u prosjeku svakih pola sata promjeniti pelenu, djete treba presvući, okupati, premazati zaštitnim kremicama, očistiti nos, itd, itd! Ljudi moji, to rade uglavnom majke i prisutnost majke kod te dobi djeteta je itekako potrebna! Nijedan Sud na svijetu neće dosuditi susrete oca sa dijetetom bez prisutnosti majke kod djeteta te dobi, pogotovo ne bez mišljenja CZSS-a!

 

:-P

 

A što ako majka ne doji (nema milijeka ili jednostavno ne želi dojiti)? Zar doista toliko potcjenjujete oca da mu podmećete da neće znati premotati dijete i premazati ga kremicom.

A što se tiče mišljenja Centra ono nije obvezujuće (HVALA BOGU s obzirom kakve nam EKIPE rade po Centrima)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nitko od prisutnih u temi nije osporio sposobnost očeva da premataju bebice i hrane ih.

Neki znaju kakav je prehrambeni režim prikladan određenoj dobi djetea, a ako im nije poznat trebali bi imati obavezu se s time upoznati. I zašto se onda ne bi družili i provodili vrijeme sa djecom?

Apsolutno nitko nije spomenuo da bi i u tom slučaju trebali ne sudjelovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Joj super, ja sad čekam sud za svoju djevojčicu od nepunih godinu dana, jedino sto njezin otac nije redovit u svojim posjetima, dolazi neredovito otptilike svakih mjesec dana, i sad želi da djete odlazi s njim kod njega. ja mislim da to nije u redu jer se nije potrudio da upozna svoje djete jer me je strah za nju da ide u njoj nepoznatu sredinu sa nepoznatim ljudima. Njegovi roditelji isto tako žele da djete ide kod njih a ja ne želim djete pustiti samo jer im ništa ne vjerujem. Sama sam bila trudna i sama sa skrbila za nju do sada i oni zahtjevaju nekakva prava,a ne trude se uopče. Molima te daj mi reci što su ti rekli na sudu i kako je donesena ta odluka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisala sam ti u tvojoj odgodi kako je sve proslo, da je dobio 1 sat tjedno i ostalo po dogovoro tj kad mu velim da dode ali u mojoj nazocnosti.

Njegovi roditelji takoder,kao i kod tebe, zele da ja dolazim s malo kod njig ( a kad sam bila trudna niti jednom nisu me nazvali) sto ne dolazi u obzir,kad god zele vidjeti bebu moja vrata su im otvorena.... niti jedan sud mene ne moze natjerati da ja njima nosim malu... a to sto su njihoive zelje za vidanjem male jedan put mjesecno, to je zalosno..Sto se tice suda to ti nije nista strasno( i ja sam bila sva u panici), tamo cisto ugodna atmosfera i sutkinja je razumna tako da neces imati problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je to ok sto vi pisete i sto je sud odlucio tako kako vama odgovara, a sta mislite da se majci nesto dogodi da li ce onda djete na skrbnistvo dobiti neka druga mama ili mozda neka institucija koja odgaja djecu par godina ili ce otac postati automtski skrbnik djetu, sud nije uzeo tu mogucnost u obzir a otac takav iskaz nije znao iziti na sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko nikad nije stavio upitnim treba li djetetu otac, treba li se s njim viđati ili ne, treba li otac imati ulogu u djetetovom životu koju i zaslužuje činjenicom da mu je otac.

 

Upitnim se postavlja samo, je li u redu da vrlo maleno dijete, dojenačkog uzrasta biva odvajano od majke:

- u slučaju A je bilo govora o bebici od točno 2 mjeseca

-u slučaju B mrvicu starijoj, ali vrlo malo

 

Uz napomenu: a da s ocem nisu pretjerano niti kontaktirale, shodno volji i željama tih istih očeva.

 

Dijete koje krene u vrtić, odnosno jaslice, nikada ne ostaje samo sa tetama, čak ni u situaciji kada se može poigrati sa skupinom vršnjaka što im je tada prijemčivo, niti sat prvih nekoliko puta.

Napominjem i u ovom slučaju: i tada se radi o djeci starijoj od godine dana.

 

Dakle, slijedom psihofizičkig razvoja djeteta, malenu djecu nije poželjno odvajati od dojenja ukoliko je to njegov način prehrane kao što je slučaj kod spomenute bebice od 2 mjeseca što bi boravak kod oca 48 sat podrazumjevao, dojenčad (znamo koji uzrast riječ podrazumjeva a ne činjenicu da ih se doji) nije poželjno stavljati u situaciju u kojoj im nije prisutan niti jedan poznati faktor, a daljnji slijed ovisi isključivo i samo o onima koji ili prihvaćaju biti njihov dio života ili samo forma, pa su se angažirali i prije i poslije perioda kada je dijete spremno otići na vikend ocu ili na odmor. i bilo bi zaista lijepo kada bi im tada otac bio poznat lik što je vrlo lako postići ne izbjegavanjem susreta i druženja s djecom.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod nas su vrtici sve po eu standardima jedna teta na 20 djece dok u eu jedna teta na 6 djecu i plus pomocnica teti:Upravo dijete ima vrijeme privikavanja od 3 dana a cesti slucaj da se ostavi i bez privikavanja i to vam je iz prve ruke. .Slucaj B djete godinu dana, stvarnost nepoznata zakljucak iz posta tesko donijeti, dok se jedna strana bori za prava djeteta i pokusava razviti neki normalan odnos druga strana to osporava pod koje kakvim izrekama nebi li pokazali svima da su iznad sviju i da mogu odrediti susrete kako oni zo zele. Treba saslusati i drugu stranu pa donjeti konkretan zakljucak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konkretan zaključak jest kako djetetu treba očeva uloga u vlastitom životu. A još konkretniji da niti jedno ne bi smjelo međusoban odnos (ma kakav on bio) staviti ispred djeteta samog. Ne činjenice da je nečiji potomak, već činjenice da je, iako još mala, ali Osoba, koja poštovanje (ma kako to kome smiješno zvučalo, jer se izraz koristi u raznorazne svrhe) ne treba zaslužiti, već na njega pravo- ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko nikad nije stavio upitnim treba li djetetu otac, treba li se s njim viđati ili ne, treba li otac imati ulogu u djetetovom životu koju i zaslužuje činjenicom da mu je otac.

 

Upitnim se postavlja samo, je li u redu da vrlo maleno dijete, dojenačkog uzrasta biva odvajano od majke:

- u slučaju A je bilo govora o bebici od točno 2 mjeseca

-u slučaju B mrvicu starijoj, ali vrlo malo

 

Uz napomenu: a da s ocem nisu pretjerano niti kontaktirale, shodno volji i željama tih istih očeva.

Dragi moji, ja dok sam bila trudna KONTAKTIRALA sam oca na svaki moguci nacin da bude uz ovo djete i da mu bude otac ali mladom gospodinu je bilo svejedno sta ce biti, i kad sam radala nije se pojavio, i sada vida djete ako nema nikakvih drugih VAZNIJIH obaveza, prema tome mislim da takva osoba ne zasluzuje cast zvati se ocem, svaka cast iznimkama koje trude oko svojeg djeteta i zele prisustvovati od prvog dana u djetetovom zivotu, a ne sad me ne zanima pa mi naglo interes poraste pa splasne , nije dijete igracka ima i ono osjecaje. I pored svega sto je napravio meni i dijetetu i dalje dopustam da je vidi kad ima vremena i nikad svojem djetetu necu braniti oca niti nesto lose progovoriti o njemu (pred njom), stoga mislim da nemate pravo optuzivati me,niti ostale koje se bore da im djete ima oca a ocevi to ne zele...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na citatu!

 

I lijep je osjećaj kad bez obzira što mi o osobi oca mislile i kojim je riječima mogle okarakterizirati nalazimo snage i volje poticati djecu da viđaju tate, i koliko umijemo tatama objašnjavamo kako bi bilo lijepo da žele vidjeti djecu. Jer, kao mame o djeci i u tom trenu i razmišljamo. U tome i jest razlika od očeva koji požele samo "hospitirati" povremeno, jel da?

 

Sretno Inja, i tebi i bebici. Čuvaj je i njeguj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga Inja-26 !

 

Žao mi je da ste naletjeli na blago bez repa , popularno još zvano muška svinja , uz dužnu ispriku spomenutim životinjama .

 

Neka djete cica što duže , jer osim gore nabrojenih prednosti psihofizičkog razvoja , majčino mlijeko ga štiti od boleština . .

Kaj ima ljepše od blaženog djeteta koje zaspi na majčinim grudima .

 

Evo citata iz jedne moje objave , a upućenog onima koji su zaboravili vrijednost majčinstva :

 

" Dok ste bili u maternici majčino srce kucalo je samo za vas.

Kad ste se rodili majčino mlijeko vas je održalo na životu,a dok ste bili na njenim grudima otkucaji njezina srca davali su vam sigurnost i bili vam najljepša uspavanka.

Davala vam je svu svoju ljubav,pazila vas,mazila ...

.Kad ste bili bolesni strepila je i brinulla te probdjela mnoge noći uz vas.

Odgajala vas je sa željom da budete dobar,pošten i plemenit čovjek."

 

Vama i Vašim najmilijim želim odlično zdravlje , i neka vam dom bude ispunjen dječjim smijehom !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto bez rukavica, to dijete nisam sama napravila, ako ja mogu sama nositi teret trudnoče bez da me itko od njegovih pitao kako sam, nosila se s njegovim mušicama i hirovim u nadi da će se vratiti u realnost i barem priznati činjenicu da je sam kriv za težinu situacije. U čudu što mojim roditeljima nije najdraža osoba na ovom svijetu, koji su me 9mj gledali kako vodim borbu sama sa sobom i pokušavam sebe dovesti u red da bi bila normalna za to malo stvorenje. Ti isti ljudi koji mi nisu dali jedan razlog da imam trunku povjerenja u njih od mene traže da im dam svoje djete kao komad namještaja jer su oni krvno srodstvo, viđaju ju svakih dva mjeseca i misle da je to dosta, i kažu da ne dođu jer im je neugodno, pitamo se zašto, jel??? Mislim da mi dvogodišnjak shavtio da to nije načim ophođenja s ljudima. Tko od njih je uložio bilo kakav trud, nitko nikakav,a imaju obraza mene išta tražiti be ikakvih temelja. Mislim da nisam luda, ne razumijem zašto sam jedina koja gleda na djete i što je najbolje za nju. kako tražiti da se jednostavno odvoji tako na brzinu, zar nije dobrobit tog djeteta najbitnija, zar ona nije zaslužila da se oko nje malo potrude, da ju upoznaju, da se ona osječa sigurnom s njima, zar to nije normalan način? Jesam jedina koja tako razmišlja???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti si jedni niti je istina da nemaš pravo na stav kojim smatraš da je tvoje dijete vrijedno pažnje!

 

Vremenom će shvatiti da dijete nije noćni oramarić, a ne bih htjela griješiti dušu, ali vrlo često ljudi lakše shvate da se štenca treba paziti i maziti da bi ti rado dolazio i veselo se igrao, dok za dijete to baš i ne drže neophodnim. i to je fuj, bljak, odvratno. Ali govori o njima samima više od milijardu riječi ovdje izgovorenih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Derago mi je što sam se ovdje registrirala, mislila sam da sam jedna od rijetkih. Ali čitajući ovaj forum stvarno mi je lakše, da nas ima više i da imaš s nekim tko je u sličnoj situaciji podjeliti svoje brige. Prijatelji razumiju naravno ali ne u toj mjeri jernisu i sami kroz to prolazili. Neznam valjda mi nije jasno kako netko može samo tako ne misliti na nju kad je tako neprocjenjiva!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je da nas ima više, i nadam se da čemo jedna od druge nešto naučiti jer ipak su djeca najbitnija, ali to bi trebali biti pod normalno. Jednostavno nemogu protiv sebe i nemogu vjerovati kako ljudi mogu biti toliko besčutni prema svojoj krvi. Neznam jel to prođe s godinama, ali jednostavno nemogu prihavtiti to da su toliko bezosječajni. Nekada mislim da je bolje da ih uopče ne vidi. To je nevjerojatno!!! Hvala na podršci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svatko će se zaklinjati da mu je dijete najvažnije na svijetu. niti jedan otac ti neće reći da ne misli tako. No, onog trena kad se treba pokazati na djelu, toliko da nema dijete u kući pa je nužno uz njega svaki dan barem sat vremena, već se treba mrdnuti 2x tjedno po koji sat, tek onda se lijepo vidi razlika među očevima i Očevima. Jer jednima se otvoreno ne da, jedni su inertni i misle da im je na raspolaganju svo vrijeme svijeta pa ako nisu ove godine druge će, ako nisu ok dijete krene u školu poslije će, pa ako nisu do tad onda će i još malo poslije, a neki pak bivaju konstanta i mnogi u tome bivaju sprječavani pa se bore na sve moguće načine.

 

A najlakše je od svega- reći da je kome stalo. Nek' djeca osjete da im je stalo i da im nije teško pa ni pola jada...

 

Samo vi brinite o tim lutkicama koliko god možete i umijete, a očevi će možda postati svojim kćerima Očevi kad još malo odrastu. Ne djeca, nego oni. Možda se tamo oko 50.te godine i sjete da su već veliki dečki... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, jedan otac da se javi i da vam da podršku od koje nemate baš puno ali ponekad je i razumijevanje nešto. Ne mogu zamisliti da dođem doma i da se ne poigram sa djetetom barem pola sata(prije bilo koje druge radnje) tako da ne razumijem ni jednoga oca koji nije uz svoje dijete.

No, vratit će im se to prije ili kasnije, bez brige! A što se tiče bake i dede,oni bi(i jedni i drugi) da im dijete damo za stalno. No,čitajući vaše postove vidim da ima svakakvih monstruma na zemlji(teško bi ih bilo naći i u životinjskom svijetu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da ima predanih očeva, i to je prekrasno jer je djetetu potreban otac i majka. Ali eto nekim ljudima postoje bitnije stvari u životu, ali doći će i taj dan kad će shvatiti da bi djete trebalo biti ta najbitnija stvar. Ja gledam svoju curicu i sto pta sam njenom ocu rekla da je propustio prvu godinu njena života i da se to nemože nikada više nadoknaditi, nikada, ona neće nikada imati 5mj više. Ona nikada više neće napraviti PRVI korak, več ga je napravila, a on je sve to propustio. I nikada se taj prvi put neće vratiti i to je ono najžalosnije kad to sjedne bit će mu jako teško. Nismo morali biti zajedno za sve to, ali može biti prisutan. Nadam se za njegovo dobro da će to shvatiti prije nego što opet propusti neku važnu i bitnu stvar u njenom životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina da ce ti "veliki" ocevi sve propustiti bitno u djecjem zivotu ali utjeha nam je to sto mi pratimo svaki novi pokret naseg djeteta i sto to malo bice pruza bezuvjetnu ljubav sto nas drzi cvrstima i daje osjecaj voljenosti....Sto ne moze niti jedan muskarac pruziti (bez uvrede muskom rodu) :jumping:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 13 godina kasnije...
, Inja-26 je napisao:

Iduci tjedan mije zakazano prvo rociste na sudu di sam podnijela zahtjev o skrbnistvu nad dvomjesecnom bebom, u kojem trazim takoder od suda da izregulira vidanja s ocem. Dopustam da se beba vida s ocem dosta cesto ali samo u mojem prisustvu.Zanima me jel sud uvazava da beba do godine dane ide se vidati s ocem ali samo uz prisustvo majke? Jer ja cu dopustiti da je vida ali samo uz moje prisustvo jer nemam povjerenja u njega da bi ga ostavila samog s bebom. Jel moze sud dodjeliti da tako mala beba provodi vrijeme s ocem bez prisustva majke?

Evo i mene to Ceka, slična situacija samo što je mene moj u vrijeme trudnoće vrijeđao , govorio da sam jadna mater jer mi moja mama pomaže i još puno puno toga...tražio abortus da napravim u dva navrata, financijski pomagao nikako te bio jako bahat po tom pitanju,nije se javljao kada se mali rodio po 2 mj, niti njegovi me nisu kontaktirali, ne bi malog niti vidjeli da ga ja nisam u dva navrata vodila im ga, i bilo je strašno jer na žalost oni su svom unuku stranci te se jako plače ako se ja izdvojim iz prostorije a sada bi da malog im ostavljam. Uz to otac traži da plati manju alimentaciju jer bi trebao putovati u drugi grad. Ja sam dala sve od sebe da budemo obitelj, što se nije prihvatilo nikako niti je bilo barem ikakvog kompromisa sa njegove strane na kraju odustala jer mislim da Ce malom biti bolje da ne sluša ovakve stvari. Pokušali smo par puta, izjasnio se u više navrata da je njemu bolje ovako , u tim pokušajima također nije bilo bajno jer on kad je ljut ne može brinuti o bebi. Tada sam rekla nikada više! Znam da se javljam nakon ohoho vremena, zanima me kako ste Vi na kraju prošli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija