Jump to content

kazna po clanu 282,stavak10


sokirana

Preporučene objave

9.6.07. vracal sam se sa svadbe sa roditeljima u 4,10 ujutro, zaustavljena sam. ne da su bili bezobrazni,vec jaaaako. policajac je rekao da auto smrdi po alkoholu,i morala sam izac van i puhat. rekla sam im da auto smrdi jer je tata popio(bio je na zadnjem sjedalu),a on meni upisao da sam ja rekla da sam popila u 3 ujutro 4 case vina. nisam znala napuhat alkometar,pa se razderao na mene i rekao e sad je dosta,nakon mojih 4 pokusaja. nikad nisam bila kaznjavana za nista,niti sam pila,niti pijem. na nalogu je jos napisano nesigurnost u govoru, ako jje to nesigurnost.....zivila sam vani 15 godina i malo cudno pricam. i jos su napisalai da sam kategoricki odbila alkotest. uzeli su mi dozvolu po koju idem u utorak. rekao mi je da potpisem taj nalog,pitala sam ga sto potpisujem ,izderao se samo potpisi. na nalogu je model alkometra, nema nikakvih promila upisano,. ako je mislio da sam tako pijana,zasto su me pustili da dalje vozim i zasto me nije vodio na vadjenje krvi???? i dali jos za to mogu dobit kaznu? to za vadjenje krvi sam poslije saznala od pravnika, nista ne znam o nasim zakonima ,jer nikad nisam bila kaznjavana. sto mi je radit? unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm. Samo da vam objasnim da Legalis ne radi po principu "vi kliknete a on automatski odgovara". Kaznu ste dobili jer ste se kao odbili podvrći alkotestu (niste napuhali). iskreno, malo mi je čundo kako niste uspjeli puhati. Istina treba se malko potruditi, ali ipak...

Glede deranjave policajca, to svakako nije ispravna procedura i to možete prijaviti. Uspjeh vaše prijave je u najmanju ruku disikutabilan, ali ako imate svjedoke eto mogućnosti za njegov stegovni postupak. Također vam nije smio diopustiti daljnje kretanje vozilom.

Što se tiče percepcije "smrada alkohola iz auta" policajac je ispravno postupio i alkotestirao vas.

Sve što ste naveli ovdje možete navoditi i u prekršajnom postpku.

Inače ne piše vam na zapisniku broj promila upravo zato što niste uspješno napuhali pa će vas teretiti za 3000 kuna za to :-o

 

Moje mišljenje: na sudu tražiti suočenje s policajcem ako ste u pravu, a ako ste bili pod alkoholom, poklopiti se ušima i više odgvornosti drugi put

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam puno na savjetu i ispricavam se,nije mi bila namjera bit nepristojna,vec me ova situacija muci jer nikad nisam bila u ovakvoj situaciji. prigovor sam poslala odmah jucer i sad cemo vidjet sto ce dalje bit. ljuta sam jer mi je napisao da sam kategoricki odbila test,da sam izjavila da sam ja popila 4 case vina sat vremena prije nego su me zaustavili, rekao da potpisem,bez ikakvog objasnjenja sto i jos se derao na mene cijelo vrijeme. htjela bi da se to sto prije rijesi i da mi se ne uzme dozvola zbog necega sto nisam skrivila i jos 3000kn. uzas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razumijem sto mi govorite, naravno da cu dovest svoje roditelje kao svjedoke,jer niti oni nisu mogli vjerovat nestrpljenju i nepristojnosti policajca. nisam ga uspjela napuhati , jer je covjek izgubio strpljenje sa mnom,a buduci da nisam nikad puhala i prvi put mi nije uspjelo,drugi put sam pocela i covjek rekao "e sad je dosta" i poceo pisat , ma mislim nisam ga napuhala,koliko god glupo zvuci je istina. prigovor sam poslala odmah u ponedjeljak,nisam cekala jos 5 dana i zelim cim mi dodje poziv ic na suocenje. problem je sto radim po cijele dane. jel mi mogu oni ostavit poziv u postanskom sanducicu,pa da odem i to rijesim ili moram potpisat? opet velim zasto me nije odveo na vadjenje krvi i iskljucio iz prometa na licu mjesta? da sam ga bar napuhala,jer koliko sam procitala na ovom site-u vidim da bih dobila i manju novcanu kaznu i oduzimanje dozvole na 3 mj. i 3 kaznena,a ne 6mj.,5 kaznenih i 3000kn. i sad ja to moram dokazat,a od pocetka sam sumljiva. ja stvarno ne znam gdje je tu logika i kao cu se ja izvuc iz ovoga na posten nacin?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osim toga meni ne pise da nisam uspjela napuhat,vec da sam kategoriki odbila puhat, pa sa tom izjavom naravno da sam sumljiva i da moje sanse ce bit puuuunoooo manje od njegovih. katastrofa da takvi ljudi rade u nasem gradu i da se tako mogu ponasati,kako ih nije sram pred samim sobom i sto dobivaju od tog? povisicu? ne znam, ali i ako da,opet nije nacin i nije fer i nije u redu. kako cu ja radit ako mi se oduzme dozvola, a ne mogu radit bez auta? i to zbog koga? sorry,ljuta sam, ovo me podsjetilo na stari sistem,a kao nesto se promijenilo. pa zaustavili su me na ugibalistu heinzlove, prije skretanja na branimirovu,i vrapci znaju da tamo stoje uvijek otkad ja znam za sebe. pa da sam bila pijana zar bih se vozila tim putem na kraju krajeva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako se zvao prometni policajac koji vas je zaustavio?

John Wayne, Clint Eastwood ili nekako drukčije?

Želim reći da, kako mi se čini, takvih i sličnih ponašanja prometnih policajaca ima sve više i za takve, po mome mišljenju, nije stegovni postupak, nego otkaz...

nijedne nema bolje od naše policije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjekje mislio kako policajcu treba dati otkaz. Međutim ja se pitam stvarno kako ste vi postupali. Policajac je mogao krivo shvatiti da ste vi popili par čaša vina, a ne vaš otac. To se događa svakodnevno. Vaše nenapuhavanje bi bilo samo potvrda da ste alkohlizirani, jer stvarno ne treba biti kompresor da bi se napuhao alkometar.

Iapk ovo ne opravdava neotesano postupanje policajca kao ni njegovo puštanje da vozite. To je čisto kao suza za stegovni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pričekajte da vidite što će se dogoditi na sudu. Dakle, kao što kaže Utjerivač, ispričajte svoju priču, pozovite svjedoke, gospoda će također vjerojatno nazočiti, pa kako bude...

Istina, bilo je malo sarkazma; i nisam mislio da dotični odmah zaslužuje otkaz,ali stegovni sigurno, pa ako takve stvari opetovano radi, Zavod za zapošljavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Prvo ne trebaš ovde tražit nikakav savjet jer ti nitko od njih neće pomoći. Ovde su sve neki "čudni ljudi čudnog imena". Jednostavno ne žele priznati neke stvari kao što su bahato ponašanje naših policajaca i uvijek kreću od pretpostavke da si ti kriva i da se želiš izvući sa što manjom kaznom te si došla po besplatni pravni savjet. Baš me zanima bi li te tako savjetovali da ih unajmiš da te brane u dotičnom slučaju. Na kraju krajeva da je gopođa (bez uvrede jer po kulturi se svaka punoljetna ženska osoba oslovljava kao gospođa) i kriva i da je bila mortus pijana vi ništa ne bi rekli na policajca koji se ne drži zakona već bi njoj rekli da se pokrije ušima. Stanimo malo na loptu i sagledajmo stvari realno. Dok za policiju i u policiji rade neobrazovane osobe komunističkog mentaliteta razmišljanja gdje je on bio bog i batina do tada ovo sve skupa nema smisla. U SAD-u (kojeg niti volim niti ga smatram primjerom za išta) možemo vidjeti oslobađanje od najtežih zločina jer policajci nisu radili po zakonu. Ne smije se događati da službena osoba piše u zapisnik da je osoba odbila puhati a odmah ispod toga piše da se osoba podvrgnuta ispitivanju nije koristila uređajem na pravilan način. 4 puhanja i neuspjelo očitanje koncentracije. Da li je to odbijanje puhanja ili ne korištenje uređaja na pravilan način. Dok se ovakve stvari budu ponavljale sve slučajeve treba odbaciti jer je izgleda to jedini način da se nauči neškolovane policajce da se i oni moraju držati zakona a ne smatrati da su iznad zakona te u maniri kakvih šerifa s divljeg zapada urlati na gospođu i pisati u zapisnik neistine i kojekakve stvari. Najomiljenije im je upisati u vidno alkoholiziranom stanju iako za to nemaju temelja, to im je očito netko koliktivno objasnio da treba pisati pa se gospoda drže toga bez imalo istine ili brige da li je uopće to istina. Ako tko sumnja u ovo neka napravi test. Potpuno trijezni odbijte puhanje te ako vas kojim čudom upitaju želite li na vađenje krvi (skoro 100 posto sigurno mogu reći da vas to neće pitati, štoviše odbit će vas odvesti iako prema zakonu imate na to pravo)i vi odbijete vidjeti će te da će vam u zapisniku pisati u vidno alkoholiziranom stanju. I što reći poslije svega toga nego jao nama u državi gdje se daje sve više ovlasti policajcima a oni što imaju veće ovlasti to su neškolovaniji. Gospođo držite se i vodite pravnu bitku te se nadajte da vam je sudac ili sutkinja osoba kojoj je stalo do prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam prošao slično da ne kažem gotovo isto. Zaustavili su me u sred bijela dana. Isto su mi odbili vađenje krvi! Ali na zapisniku to nije zaokruženo i ####ona sam. Na zapisniku piše : 1. a) prihvaća ispitivanje

2. nije postupio po uputama pol. službenika, odnosno tvorničkim uputama proizvođača uređaja.

kad su me pitali dali sam što pio priznao sam da sam popio pivo 0.5

A terete me kao da sam odbio alkotest. I na kraju je napisao : zadah na alkoholne grane . I meni slijedi oduzimanje na 6mj. i 3000 kn kazne.......:(:(:(Krivo mi je to što nisam znao da imam pravo na vađenje krvi! A da su bili grubi to necu ni pricati. Da su me zaustavili uslijed nekog prekršaja razumio bih njihovo ponašanje ali ovako......nemam riječi i svaka im čast.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SAVJETI:

- odazovite se na poziv suda

- osporavajte svoju krivnju

- zatražite da vam pokažu ovjernicu ili atest za mjerni uređaj koji je navedene večeri korišten za navedeno ispitivanje

- ovjernica mora biti valjana, vidjeti kada je atest napravljen i do kada vrijedi, za neke uređaje je 6 mj. a za neke 12 mj.

- tražite usporedbu serijskog broja dragera koji je naveden na ovjernici i onoga koji je upisan na zapisniku o ispitivanju prisutnosti alkohola

 

AKO NIJE UNESEN SERIJSKI BROJ DREGERA na zapisniku o ispitivanju prisutnosti alhohola navedeni zapisnik nije valjan, tj. policija ne može dokazati da je toga dana koristila upravo taj drager( pretpostavljam), a i da je onda isti bio ispravan, ( navedite da je dreger bio u jako lošem stanju)

- serijski broj dreger mora biti naveden u obliku ser broj 008888, oznaka DRAGER 7410+, ILI DRAGER 6500+ SU OZNAKA MODELA A NE SERIJSKOG BOJA ALKOMETRA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marioo je napisao:

AKO NIJE UNESEN SERIJSKI BROJ DREGERA na zapisniku o ispitivanju prisutnosti alhohola navedeni zapisnik nije valjan, tj. policija ne može dokazati da je toga dana koristila upravo taj drager( pretpostavljam), a i da je onda isti bio ispravan, ( navedite da je dreger bio u jako lošem stanju)

- serijski broj dreger mora biti naveden u obliku ser broj 008888, oznaka DRAGER 7410+, ILI DRAGER 6500+ SU OZNAKA MODELA A NE SERIJSKOG BOJA ALKOMETRA

 

Molim, ako mi možeš potvrditi dali je to saznanje iz prakse ili samo predpostavka. Imam priliku kod frenda provjeriti tvoju tvrdnju, nedavno je pao (istina malo promila, oko 0,6) i ima to izvješće kod sebe te je pisao Žalbu. Sutra provjerim, a ako je tako, on je na konju (istina i sam se tako osjeća). ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

AKO NIJE UNESEN SERIJSKI BROJ DREGERA na zapisniku o ispitivanju prisutnosti alhohola navedeni zapisnik nije valjan, tj. policija ne može dokazati da je toga dana koristila upravo taj drager( pretpostavljam), a i da je onda isti bio ispravan, ( navedite da je dreger bio u jako lošem stanju)

Mislim da je marioo u pravu. Mislim da mora bit naveden serijski broj Dragera jer samo po njemu možeš vidit jel taj Drager kojim je vršeno ispitivanje ispravan ili ne, tj. jel umjeren il ne. Al virujem da je broj upisan.

 

Moram reć da ipak curi virujem. Ne bi toliko upirala po forumu. Možda stvarno nije uspila napuhat (pa ni iz 4 pokušaja), a kad naiđeš na policajca budalu sve je moguće...Nema on pravo napisati da je kategorički odbila alkotest jer to nije istina, niti ima pravo derati se i pustiti je da vozi, a da nije utvrdio stupanj alkoholiziranosti.

Kad mu je auto smrdio po alkoholu triba je još dat i suvozaču da puše jer još vridi ta bezvezna odredba Zakona.

 

Ko što je Utjerivač reka - reć sve kako je bilo,a tu su i svjedoci. Ako je sve istina, ne može se izgubit.

 

Baš me zanima kako će sudac prisudit, al virujem da će cura lišo proć.

 

Evo jedna istinita:

Vozač valjka valjao asfalt i vozeći u rikverc udari u Yugo koji je vozila neka žena. Ona mu je navodno trubila, a on nije čuo. Oće ona zvat policiju, a njemu sad muka jer je malo pio i brže-bolje napije se nafte iz spremnika ne bi li zavara Drager.

Dođe policija nakon uru vrimena i idu oboje na alkotest. Prvo puše ona, rezultat - 0,0. Doša red na njega i puše onako bezveze, prvi put - pišti, neispravno. Policajac mu daje da ponovo proba, drugi put - ista stvar. Proba on i treći put - isto se ponovi. Policajac će njemu: 'Dobro, recite vi meni kako to je gospođa uspila napuhat iz prve, a vi toliki (1,95 m, 110 kg op.a.) pa ne možete iz tri puta?' A valjkaš će na to: 'Meni je ovo prvi put, a ko zna koliko je gospođa puta puhala.' I njoj je čak bilo smišno :-D

Ovo je već OT. Neću više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam ni sama dali da se pojavim na sudu ili da odugovlacim,jer od svih cujem da nemam sanse. besmisleno mi je odugovlacit,ako me to ceka,a i ako udjem pod zastaru od 4 god.,onda pogotov nemam sanse. dali je netko bio na sudu i kakvo je bilo rjesenje presude? dali je prvi sud na kenedijevom saslusanje,pa onda tek slijedi suceljenje ili kako? sto se dogadja ako odem na sud 10og, a nakon toga odem iz zemlje,jer idem na put??????

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spadate pod 2 godine za zastaru. Mogli bi nazvati koji dan prije i javiti sucu da morate na službeni put i to baš 10. ili dan prije, a nakon toga izbjegavati preuzimanje od poštara pismenu pošiljku sa povratnicom i ne dizati istu na pošti.

Moja metoda je da se sa rogatim ne treba bosti, treba ga izbjegavati ;-)

dali je prvi sud na kenedijevom saslusanje,pa onda tek slijedi suceljenje

Da, a često se pozvani i ne pojavi, pa se zove opet, pa opet, mada postoji i sistem (doduše pošto kupio, pod to i prodao) da se pričeka poziv na vratima i ako se policajac odazove na poziv za vaš slučaj, onda nazovete suca i javite da vam je npr. pukla guma u Zaprešiću

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija