Jump to content

Jednokratna novcana pomoc


Antonio1968

Preporučene objave

Jednokratna novčana pomoć (JNP) za HB se ostvaruje ili iz sredstava MOBMS-a ili iz sredstava Zaklade hrvatskih branitelja.

U oba slučaja zahtjev se ne predaje u Uredu državne uprave, već za JNP koju priznaje MOBMS zahtjev i potrebne dokaze treba poslati tom središnjem tijelu državne uprave (preporučeno pošto ili neposredno u Ministarstvu), a za JNP iz sredstava Zaklade zahtjev i tražene dokaze treba poslati na adresu koja je navedena u gornjem lijevom kutu Zahtjeva za financijska pomoć radi teške materijalno-financijske situacije.

Uvjeti za ostvarivanje prava na novčanu pomoć su slični, ali nisu isti, niti je "prioritetna" skupina ista.

Za Zakladu vidi više na:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=15727&forum=33&0

Ova priča da "svi dobivaju" ne drži vodu jer se vodstvo Zaklade u vezi rada same Zaklade i donošenja odluka prvi put sastalo u svibnju. S obzirom da su sredstva limitirana nije ni realno očekivati da svi koji podnesu zahtjev dobiju novce, a vjerovatno će Upravni odbor Zaklade utvrditi neke prioritete. Još jedna sitnica za kraj: do sada se nitko na Legalisu nije oglasio da je dobio sredstva iz Zaklade ili da mu je zahtjev odbijen.

Zato, ne očekujte previše, manje ćete se razočarati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

hrvatski sam branitelj, i nisam imao pojma niti o zakladi "Zrinski i Frankopan" niti sad o ovoj novoj, tenutno zaustavljenoj financijskoj pomoći...

sve mi se to čini da je to sve stvoreno za posebnu grupu branitelja koji su ili ostvarili mirovine ili su pokupili kojekakve jednokratne pomoći i uvijek su tu negdje blizu kopanje i samo čekaju kad će se što novo ponuditi da pograbe, a za ostale nikog nije briga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sramota samo se treba upitati i ćija jer nije istina da pokraj svih tih udruga i ureda za branitelje, te samih branitelja Vi izjavljujete da niste znali za fond Zrinski i Frankopan,te pored interneta ne znate otvoriti stranice MOBMS gdje je i sam zakon o pravima Hrvatskih ratnih vojnih invalida i branitelja u kojima piše koja su Vaša prava,drugo je da li će te ta prava i ostvariti.

Pozdrav :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa istina je da pored svih tih udruga i ureda za branitelje nisam znao za fond Zrinski i Frankopani, a nemam vrmena dežurati na stranicama MOBMS kad će oni nešto objaviti, što se tiče zakona o braniteljima, on je napravljen samo za invalide domovinskog rata, moja je greška što sam htio raditi i stvarati nešto, umjesto da sam ganjao papire.

A ovaj novi braniteljski fond već je pretrpan zahtjevima....sve je to po mojem mišljenju stvoreno za lešinare koji ništa ne rade i netrebaju se boriti za svoju egzistenciju, samo vrebaju gdje se što dijeli....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče zakona o braniteljima, on je napravljen samo za invalide domovinskog rata

smilie3d0283rv0.gif

 

Nije baš tako. Dakako da invalidi DR-a imaju neke veće povlastice ali trebaš malo bolje pročitati taj Zakon da bi ga mogao kritizirati.

 

Odmah na početku imaš novost od 01.01.2005. da branitelji mogu u braniteljsku mirovinu i bez statusa HRVI.......................................................................

lesenbigwa0.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Halo društvo.Eh što reći na početku?bilo je to 14.05.prikupiš sve papire za novčanu pomoč od zaklade potrošiš,cc..150.00kn.pošalješ zakladioni zaprime15.05.i čekaš čekaš,,informiraš se svaki mjesec teefonom da bi oni iz zaklade nazvali 16.08 te ti rekli dasu papiri u redu te da idu 30.08 na odluku,međutim ja 22.08 primam na ruke odluku:donesenu "27.072007"ODBIJA SE zahtjev za financijsku pomoć.Zanimame zašto.....iako ispunjavam sve uvjete.prijatelji ne nadajte se previše.očito da i u ovoj zakladi rade veze i vezice.Ovim putem bi postavio pitanje gospođi Mariji Dujić.Predsjednici upravnog odbora koim se kriterijima vodi te dali ih provjerava kada ih primi na potpis od komisije koju vodi predsednik komisije G Milas ili su joj misli u Sabru na drugom radnom mjestu.......Pozdrav svim Braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih ništa prejudicirao ali zamislite sebe kao čelnika stranke, koja je do sada redovno nalazila načina da se financira,a onda se donese zakon da svi izvori moraju biti transparentni.....a neki ne smiju biti .....i šta sad ....gledaj kako ćeš sa svih strana....fondova,firmi,udruga,svagdje gdje ima novca...a tvoji su ljudi u njima, povući određeni iznos u glavnu blagajnu......što je hrpa veća manje se vidi....što su veće investicije ,veća je hrpa...ko je jamio...još zna kako se to radi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Predao zahtjev 14.5.2007. , mj. primanja 2.500,00 kn (dvije tisuće i petsto kn) obitelj 4(četiri) člana!

 

24.10.2007. poštom dobivam ODLUKU od zaklade:

1. Zahtjev opravdan

2. Iznos od 2.500,00 isplatit će se na račun xxxxxxxx

3. Utvrđen iznos ispatit će se na teret računa xxxxxxx

4. Odluka stupa na snagu danom donošenja

Zagreb , 12.listopada 2007. g.

 

Upravni odbor Zaklade

 

Marija Dujić, predsjednica

---------------------------------------------------------------------

Ako je netko dobio slično rješenje neka javi ,čisto radi usporedbe

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče kredita (ako ga imaš-bez obzira na namjenu)kod dobivanja financ.pomoći od zaklade-kredit je samo otegnuta okolnost,jer kako kaže djelatnik iz zaklade s kojim sam pričao,da smo mi kredit/e konzumirali , te nas nitko nije tjerao da ih podižemo-mislim dosta cinički,ali to je na žalost tako -znači bolje braniteljima koji su podnjeli zahtjev za pomoć a nemaju kredit bilo koje vrste-tužno ali istinito :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajući jednu emisiju "Meta", pre veliki je broj zahtjeva pod kategorijom "4", teške socijalne prilike, dok je manji broj za rehabilitaciju ili elementarne nepogode. Između redova dalo se naslutiti da se više zahtjeva podnese za liječenje i rehabilitaciju, te će to ići po žurnom postupku. Dok, ova kategorija će ići malo sporije. Samo me nemojte pitati tko su bili gosti "Mete" , ali čini mi se Pero Lovrić i ne znam tko još. Uglavnom zahtjevi se rješavaju, ali odobrena sredstva nisu ni približno traženim, no svako pravilo ima izuzetaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u svakom slučaju loše rješen način raspodjele a evo moj primjer. kad sam u lipnju podnosio zahtjev bio sam u velikoj materijalnoj krizi a sad sam ostvario mirovinu od 6000 kn i postoji vjerovatnost da dobijem pomoć dok će netko sa 2000 primanja izvisiti jer je zahtjev predao nakon mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne da se nije vodilo računa o broju podnijetih zahtjeva, ali djelatnici u Fondu branitelja, fizički ne stignu obraditi već spomenutu brojku. Da li se trebalo drugačije organizirati i pojednostaviti postupak, samo bih volio da pomoč dobe oni kojima je zaista potrebna i neophodna. A bojim se da ovaj broj zahtjeva ne odgovara pravoj slici, a zbog toga mnogi koji su ugroženiji nisu ni mogli više predati zahtjev. Svako bi dio kolača, jer smatraju da na njega imaju pravo, jer se izdvaja iz njihove torte. Mali preustroj bi mogao riješiti stanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Prošle godine smo čuli da se u vrijednosti prosječne dvije hrvatske plaće može dobiti jednokratna novčana pomoć.

Kako nikad nismo apsolutno ništa tražili od države,točnije moj muž kao veteran domovinskog rata,našli smo se ,a i dalje se nalazimo u težoj finacijskoj situaciji.

Težoj?

Jedva spajamo kraj s krajem uz dvoje djece.

A tu su i bolesti koje uz to idu....

Skupili smo jedno 20(nije 20-ali tako mi se činilo tada što sve nisu tražili!) papira koje su tražili,platili domovnice ,rodne listove,njegov ratni put i ne sjećam se više što smo još i predali ne očekujući ama baš ništa.

Kad ,gle čudo!Prije oko mjesec i po dana nazvala nas je neka

godopođa iz Zaklade i rekla da je evo tek sad naš predmet na stolu i da ćemo krajem mjeseca dobiti odgovor da li ćemo uopće nešto i dobiti.Spomenula je cifru od 500 kuna....

Samo sam se nasmijala i opet zaboravila na taj razgovor.

Nakon 2 mjeseca je došlo neko pismo i "odobrenje".

31.10.2008. nam je uplaćeno na račun "cijelih2 2000 kuna-slovima dvije tisuće kuna.dakle to su te dvije prosječne hr plaće????????

Ponižavajuće,jadno...

Ali rekli smo,bar nešto...

I pomirili se sa tim.

Nek im je sa srećom.

Znam ljude koji su prevarom dobili ogromne svote novca,čak i zemljišta,

no valjda i ste i vi čuli za to.

Radi se o ciframa oko 150.000.kuna !!!

No prije toga moraš napraviti show da te cijela hr vidi na tv.

 

Iz MOBMS-a su mi rekli da podnesmo zahtjev i kod njih jer oni nemaju veze sa zakladom.

 

Sad baš razmišljamo i o tome,iz inata.

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

POZDRAV KOMPI!!!

ONE KOJI TVRDE DA NAPIŠEŠ NEKAKVI ZAHTJEV I DOBIJEŠ PARE

SU TO ČULI KAKO JA KAŽEM "OD ŠOGOROVE PUNICE SVEKRVINE ZAOVE",IMAM ROĐAKA KOJI ME DAVI STIM DA TO PREDAM, JA PREDO

I VEĆ KAD SAM ZABORAVIO DA SAM I POSLAO TO DOBIJEM DA SAM ODBIJEN.ISTI TAJ ROĐO JE U KOLICIMA I GLAVNI HOBI MU JE ČITANJE NARODNIH NOVINA.

NARODE NIŠTA OD TOGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija