Jump to content

Rješenje o prekršaju


freakusha

Preporučene objave

Ljudi pozdrav, osjecam se ko zadnji kriminalac, a nisam kriva :-(. Danas sam dobila rjesenje da sam kriva radi prekršaja iz čl.13-Javni red i mir, medutim ja sam napadnuta i branila sam se, imam i svjedoka, ali ocito je to sud zanemario, svakako se namjeravam zaliti, ali jedna od stvari koje me muci je slijedece, ja sam nezaposlena, a osoba koja me je napala ima primanja od 1000CHF-a i sud nam je dodijelio istu kaznu, a koliko se sjecam jednom prilikom sam vidjela da se na temelju primanja odreduje naknada koja se placa.Slijedeca stvar je to da mi je suprug bio 2 okrivljeni, ali su ga proglasili neduznim uz opomenu i plačanje troškova postupka od 200 kuna, e tu je sada stvar principa,zašto bi on trebao platiti taj iznos, a niti je svojom krivnjom došao na sud niti je kriv?Kaj mi predlažete kaj da napravim, sve sugestije su dobrodosle.I jos jedna od bitnih cinjenica je ta da to uopce nije javna povrsina niti javno mjesto, nego zajednicki hodnik u koji ulazimo u svoje stanove osoba s kojom sam imala sukob i mi, pa mi nije jasno kako se to tretira.Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi imate više pitanja, i tu bi trebalo malo više i odgovarati..

Osim toga, niste ni baš jasno sve napisali...

Po meni, radi se o onom događaju o kojem smo već razgovarali, ali koji je rezultirao kaznenim postupkom, privatna tužba za uvredu..Jel tako?

U ovom prekršajnom, vas troje je proglašeno krivim, Vi, Vaš suprug i ta treća osoba, svima je izrečena sankcija ovisno o doprinosu i načinu počinjenja tog prekršaja...

Imate pravo žalbe, pa kako smatrate da Vam kazna nije pravilno odmjerea, žalite se na odluku suda o tome...Navodite i mjesto gdje se cijeli događaj zbio-hodnik, osporavajte onda i od suda utvrđenu činjenicu da se radi o javnoj površini, a što Vi smatrate da nije...Sudska praksa Vam je tu različita, i ovisno od suda do suda, može biti različitih odluka po tom pitanju.

Ništa ne plačate za sada, niti Vaš suprug, jer žalbu ulaže i on...ne zaboravite na to..bez obzira što je on dobio samo pomenu...žali se na ovaj dio hodnik-javno mjesto.

Postupite po uputi koja stoji na kraju rješenja, uložite pravni lijek i čekajte odluku....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

zahvaljujem se na Vasem vremenu i trudu, tako je to je ista ona stvar koja mi se desila, samo je ovo policija dala na prekrsajni za remecenje javnog reda i mira, ono kaj je na keznenom je za uvredu, a jos nas je ta ista osoba dala i na prekršajni , tako da se sada po tom pitanju vode 3 predmeta, s time da smo za ovaj jedan dobili rjesenje kako sam napisala.

Svakako se namjeravamo zaliti,pa ako znate molila bi Vas informaciju, kaj se desava da nam se zalba odbije, koliko tada placamo troskova i svega ostaloga i nedaj Boze ako nam stvarno odbiju zalbu da li se ta kazna moze zamjeniti za drustveno koristan rad?

Zao mi je kaj toliko pisem i gnjavim, ali jednostavno ne znam koga drugoga da pitam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da pazim :-) imam 8 dana, do ponedeljka svakako ulazem zalbu.Piše mi rješenje o prekršaju, e sada ste me totalno zbunili, koja je uopce razlika?

Meni piše da sam kriva i cijela hrpa objašnjenja i kazna mi je ukupno sa troškovima postupka 701,77kuna.

Mene izmedu ostaloga muci, ako se ja zalim i odbiju zalbu koliko mi tada troskovi rastu i ono kako sam pitala da li mogu zamjeniti drustveno korisnim radom, posto nikako ne namjeravam platiti, jer nisam kriva, vjerovali oni mrni ili ne, ja znam pravu istinu.

Vama jos jednom hvala :-).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam Vas htjela zbuniti već dobiti jedan podatak, ali Vi se time ne zamarajte, za Vas nije bitno.

Opet ste napisali koliko ukupno morate platiti na ime novčane kazne i troškova, a ne kolika je sama novčana kazna. To je koliko znam važno i zbog ove mogućnosti zamjene novčane kazne za rad za opće dobro na slobodi, jer do zamjene može doći ako je u postupku izrečena novčana kazna u iznosu do 500,00 kuna. Međutim, mislim da je sud trebao tada u izreci rješenja i naglasiti da će se novčana kazna , ako ju okr. ne plati u za to ostavljenom mu roku, uz njegov pristanak zamijeniti radom za opće dobro. Koliko znam i ako se kazna ne plati, i ako okr. ne pristane na taku zamjenu, a naknadno izjavi da bi ipak to htio, mora mu se taj zahtjev odobriti. Postoji još jedan problem, za koji ne znam da li je do sada riješen, a to je što nisu bili donijeti provedbeni propisi za provođenje ovih mjera ( rada na slobodi ), i ne mogu Vam na to odgovoriti da li se u praksi onda provode.

Troškovi, koliko znam ne rastu, u konačnici se po žalbi, potvrđuje ili ukida ili preinačuje rješenje o prekršaju na koje je uložena žalba...

A mislim da bi Vaša mogla biti uspješna, jer bi moglo proći da nisu ostvarena sva bitna obilježja počinjenog prekršaja - da se ne radi o javnom mjestu.

Ova treća strana ima znači samo boravište u RH na naznačenoj adresi, kada se nalazi na području RH, i to je u redu. Prebivalište joj je negdje vani. Jedino me zanima kako sud misli od nje naplatiti kaznu, pogotovo ako ona to ne učini dok je tu, pa ode van granica i pravi se "grbava"...Tada ste Vi u neravnopravnom položaju.

I bez obzira što je Vaš subjektivni osjećaj da niste u toj cijeloj priči ništa krivi, rješenje postoji, ono je doneseno, i morate postupiti temeljem onoga što u njemu piše. A piše i da imate pravo na pravni lijek ako ste nezadovoljni, tako da se koristite sada tim lijekom, jer ne znate kako će sve skupa to još i završiti.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno puno hvala na ovakvom odgovoru.Na ime novčane kazne moram platiti 501,77 kuna.Piše mi da mogu zamjeniti društveno korisnim radom, ali mene konkretno zanima, ako se ja žalim, pa žalba bude odbijena, da li ti troškovi i presuda raste ili ostaje takva kakva je.Isto tako mi nije jasno da li ja izrečenu kaznu i troškove mogu zamjeniti društveno korisnim radom ili ne?

U ponedeljak nosim žalbe, pa mi preostaje čekati i nadati se da će rješiti pozitivno po mene, a to cu Vas svakako obavjestiti :-). Sada mi je i puno toga jasnije, zahvaljujuči Vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sada imate rješenje u kojemu stoje i ove odluke, ali ono nije pravomoćno, i u konačnici i ne znate što će po žalbi biti odlučeno.

Kazna Vam ne raste, zato što ste uložili žalbu.

Troškovi ovoga prvostupanjskog postupka su Vam sada toliki, i sve ovisi o rezultatu Vaše žalbe. Ako uspijete i djelomično pobiti žalbom ovo rješenje, nećete snositi troškove žalbenog postupka. Ako uspijete u cijelosti oslobađate se svih troškova ( time i kazne).

Ako se potvrdi ovo rješenje, tada kontaktirajte suca koji ga je donio i dogovorite se o načinu na koji će te platiti novčanu kaznu, npr. u ratama, ili biste to mijenjali za dr. kor. rad.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavezno se žali i naglasi da si nezaposlena. Kad su troškovi u pitanju uvijek ima utjecaja činjenica ako si nezaposlena odnosno da nemaš primanja. Osim toga obavezno naglasi da imaš svjedoka i daj malo pojasni o čemu se radilo. Ja također rješavam prekršaje ali carinske pa mi nije bliska tema, ali ako mogu bar nešto pomoći tu smo upravo radi toga. Pozdrav iz Dubrovnika..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam žalila sam se i sve sam to napomenula, pa se nadam da će se rješiti pozitivno. Evo i sada u ponedeljak moram opet na sud, pa luda sam više, sada mi je žao da sam se branila, trebala sam leći dole nek me mlati, pustiti krvi, pa bi bila bez brige. Ljuta sam na sve. Svaka čast da ima ljudi kao kaj je Xsara, ti i ostali, pa se može koliko toliko savjetovati i ako ništa drugo malo me to sve skupa i rastereti. Pozdrav tebi i ostalima :-D .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 godina kasnije...

Poštovani.

Trebao bih samo jednu informaciju.

Naime bio sam sudionik prometne nesreće koja se dogodila 18.8.2015.godine

Naime prošao sam liječenje, odnosno završio sam sa liječenjem ozlijede.

Ali još uvijek nisam bio kod odvjetnika da pokrenem postupak za naplatu odštete od osiguranja osobe koja je skrivila prometnu nesreću. Dali postoji, i koliko iznosi rok u kojem imam pravo pokrenuti postupak za naplatu odštete od osiguranja?

Hvala i srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ozljede su bile kakve naravi? Radi li se o kaznenom ili prekršajnom postupku?

 

Poštovani!

 

To Vam ne znam sa sigurnošću reći jer nisam bio kod odvjetnika.

Zanima me samo postojili rok u kojem moram pokrenuti tužbu protiv osiguranja radi naplate odštete zbog dobivenih ozlijeda prilikom prometne nesreće?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali rok vam zavisi od kvalifikacije nedjela. Ako je riječ o prekršaju, rok je 3 godine od saznanja za štetu i štetnika (subjektivan rok) i 5 godina od učinjene štete (objektivan rok).

 

Ako je riječ o kaznenom djelu, onda vrijedi rok propisan za zastaru kaznenog progona za to djelo, koji zavisi o točno kojem djelu bi se radilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija