Jump to content

Očajan sam ima li pomoći?


Dubravko

Preporučene objave

Molio bih nekog stručnog za pomoć pošto nemam novca za pravni savjet.Ja i još jedna osoba smo soloidarni jamci bili rećoj osobi koja nije vratila svoj kredit a dug je 41.000kn +23%zatezne kamate godišnje.zanima me kako da izbjegnem naplatu?Plaća mi je zauzeta više od trećine tako da mislim da tu ne mogu ništa.nezam što je sa tekućim raćunom preko kojeg primam tu istu plaćicu od koje su odbijena dva kredita?imam stan koji je pod hipotekom druge banke na 30 godina a u ovršnom postupku piše pokretna imovina da je podložna ovrsi pa ako se nemogu tu naplatiti a nemogu ,zanima me mogu li izvšiti ovrhu na stan?Auto mi je prepisan na suprugu.Nezam dali mi je stan u opasnosti pa dali bi prijepis na suprugu što pomogao?ili možda na djecu(ako uopće mogu na djecu pošto sam ja nosilac tog kredita)Ako ide pois pokretne imovine dali da iznesem sve vrjedno iz stana?Molim vas za pomoć!Pa ti budi nekome jamac a njega niko ni ne dira!

Molim vas za odgovor!banka mi kao jamcu pokušava sjesti na račun druge banke preko koje primam plaću.Na plaći mi se odbijaju 2 kredita moja tako da je to puno više od trećine plaće tako da mislim da mi na plaću kod poslodavca nemogu nikako sjesti jer nisam potpisao da mi se uzima više od trećine.Ali ta ista banka će pokušati da mi sjedne i na tekući račun preko koje primam tu istu plaću pa me zanima mogu li to napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam ćemu zakonska odredba da ti ne smiju skidati više od 1/3 plaće ako ispada da ti mogu sjesti na jedini tekući koji imam i preko kojeg primam tu jednu plaću.To zbilja nema nikakve logike???Gdje mene onda tu zakon štiti da preživim od ostale 2/3plaće?Pa ako mi sve uzmu od ćega da se hranimo ja i moja obitelj?Gdje je tu pravna država?Ne preostaje ćovjeku ništa drugo nego izvršiti nažalost samoubojstvo!!!??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan ti nije u opasnosti, jer je pod hipotekom, iz pokretnina teško da se netko može naplatiti, a i banke baš ne prakticiraju pokušaj naplate po njima jerbo, tko će to kupiti? Dakle ostaje ti trećina plaće, koje nema i eventualno štedni ulozi. Ukoliko nisi potpisao kako veliš da ti mogu plijeniti i preko toga, ovrha ide kod tvog poslodavca, u naplatni red, no o tome moraš razgovarati s posodavcem, da ne bi bilo nismo znali.

 

U biti, stigla ovrha na nešto ili ne stigla, ti si definitivno kao i većina hrvata prezadužena osoba i s tim se treba znati nositi i živjeti.

 

Ovo što navodiš kao rješenje tvog problema u biti to nije i s tim potezom ne bi rješio ništa, problem bi ostao tvojoj supruzi i djeci, a to valjda ne želiš.

 

Pričekaj kad nešto stigne na nešto, pa onda postavi ovdje upit. A za to vrijeme probaj uvjeriti onog tko je kredit uzeo da ga plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija