Jump to content

ugovor o doživotnom uzdržavanju


Petra38

Preporučene objave

Otac je s bratom potpisao ugovor o doživotnom uzdržavanju a da ja to nisam znala.Nitko od nas nije s njim živio u kući koju su sagradili on i majka za vrijeme svog braka.Redovito me zvao kad mu je trebalo kupiti kruh...Nikad nije rekao da je s bratom sklopio neki ugovor,za koji sam sada čula nakon njegove smrti.Što učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakon o nasljedjivanju-clanak 116. (4) kaze : ugovor o dozivotnom uzdrzavanju valjan je samo ako je sastavljen u pisanom obliku i :

- ovjeren od suca nadleznog suda, ili

- sastavljen u obliku javnobiljeznickog akta , ili

- potvrdjen(solemniziran) po javnom biljezniku.

 

preporucujem vam da prvo provjerite jeli postupljeno upravo tako......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da je sve napravljeno kako treba jer se otac stalno informirao kod pravnika.Mene samo zanima da li smo svi zajedno trebali sjesti i razgovarati.

Pretpostavljam da nije napravljeno pošteno,a da se radi o potpisanom ugovoru saznala sam na dan sprovoda kada se brat malo zaletio,ali nije više htio dalje razgovarati.

Međutim,dobro zna da je majka htjela da jedan stan u kući bude moj (ima tri velika stana od 99 m2) sa dvije garaže).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e, to i boli najvise ! imam slican slucaj(dar ) za koji sam saznao slucajno, godinu dana nakon smrti oca, i to u jednoj raspravi sa sestrom-skoro sam zakasnio reagirati. otac ocito nije imao hrabrosti reci nam osobno svoju volju ! da je to ucinio i obrazlozio opravdanost svog cina(mada mislim da za to nema opravdanja) argumentima i cinjenicama-ispostovao bih njegovu volju(oporuku nije napravio) , i sada se nebi povlacio po sudovima bez obzira na materijalni gubitak ! potpuno vas razumijem, ali koliko sam upucen u slucaju dozivotnog uzdrzavanja nemate pravo ni na nuzni dio.................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija