Jump to content

Vježbenik u 43. ??


MinervaST

Preporučene objave

e s plaćama je već posebna stvar...većinom po ključu - do pravosudnoga za crkavicu, a po položenom pravosudnom se može razmišljati o boljoj plaći...tržište odvjetnika je inače prenapućeno te ima i loših i odličnih iskustava što se tiće plaća, pa kako se tkom posreći...sretno i nadam se da ćete naći željeni posao... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, bila bih sretna da me netko uzme i da mi daje crkavicu, kažem, čula sam da pojedinim "jačim" odvjetnicima još treba davati da bi kao fol nešto naučio od njega. Kakva je situacija nakon položenog pravosudnog ? Ima li mogućnosti da te odvjetnik zaposli kao vježbenika s pravosudnim, tj. suradnika i kolika se plaća može očekivati u tom slučaju ? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemojte me krivo shvatiti...ali biti vježbenik u 43-oj ?!!! Ja bih vam preporučila da poslušate Kazimira.

Iz vrlo jednostavnog razloga što za vrijeme vježbeništva vas tretiraju kao zadnje smeće, radite idiotske poslove, uvijek i u svako vrijeme morate biti dostupni, principalova riječ je zadnja itd.itd. Nakon što ste već izgrađena osoba a ujedno ste i magistrirali, nisam sigurna preko čega sve možete prijeći....mislim da se ne isplati. Uistinu.

Zamislite si scenu da vas netko šalje u dućan po pecivo i sve će vam biti jasno....

Ovo je dobronamjerno, no ako uistinu imate želju...zašto ne!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolege na dobronamjernim savjetima, ali nažalost moj radni staž je obavljen u drugoj struci, a ne u pravnoj, tako da ne ulazim u kategoriju onih koji imaju pet godina staža. Znači, prisiljena sam ići od početka. Što se tiče peciva , ako to pecivo traje dvije - tri godine - nije ni to strašno. Verujte mi - prošla sam u svom radnom stažu i gore stvari u svojoj sadašnjoj firmi gdje još uvijek radim. Radeći sa SSS ponekad prala suđe, obavljala skladišne poslove. I to kao magistar prava. Što bi vi napravili na mom mjestu ?? Ostali tamo ili išli po pecivo ???? 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne odustajite, nikad se ne zna!

situacija sa plaćama je ovakva: ako ste plaćeni imate 3.600 kn, + doprinosi, ako niste, ne plaćaju vam ni doprinpose.plaćanje nema veze sa "poznatijim ili manje poznatim odvjtenicima" vec sa njihovim moralom.

na srecu, prema mojim saznanjima a i ja sam vjezbenik i imam masu prijatelja koji su isto, sve manje je tih koji ne plaćaju....

:-D

MinervaST je napisao:

Hvala kolege na dobronamjernim savjetima, ali nažalost moj radni staž je obavljen u drugoj struci, a ne u pravnoj, tako da ne ulazim u kategoriju onih koji imaju pet godina staža. Znači, prisiljena sam ići od početka. Što se tiče peciva , ako to pecivo traje dvije - tri godine - nije ni to strašno. Verujte mi - prošla sam u svom radnom stažu i gore stvari u svojoj sadašnjoj firmi gdje još uvijek radim. Radeći sa SSS ponekad prala suđe, obavljala skladišne poslove. I to kao magistar prava. Što bi vi napravili na mom mjestu ?? Ostali tamo ili išli po pecivo ???? 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Mislim , ima ureda u kojia je tempo ok, principal normalan, radno vrijeme 8 sati,odnos profesionalan,cula sam za takve ali vecinom ne.

Ja sam doduše s 28 pocela vježbeništvo i 1. godina mi je bila grozna grozna i mislim da je sad zaista ne bi mogla ponoviti.Sefu si manji od tajnice, koja si je by the way dugogodišnjim radom namijenila mjesto odmah iza sefa, starijim vježbenicim si sluga za kopiranje i uvaljivanje najbezveznijih i najmržih zadataka,dodjes na sud ko tele..

Sada sam na kraju 3 godine, i stvarno mislim da ne bih to vise mogla podnijeti odlazak na postu u pol 9 navecer,( koliko suza je proliveno na toj posti), i jer se osjecam pre staro da bi se neko tako samnom ophodio na nacin ko da nemam ni osnovnu školu.Ipak, sada mi je neopisivo drago da sam se u to upustila jer je masu rasprava i svakakvih spisa iza mene, u zivotopisu 3 godine rada u cijenjenom uredu,pravosudni.

I samo jos nesto, mislim da nikad to ne bih izdrzala da zaista ne volim taj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nemoj me krivo shvatiti ako zaista to zelis mozes,naravno.Samo sam ti zapravo htjela reci da taj posao moze biti i vecinom jeste jako tezak na pocetku, iz puno razloga.Npr. moja kolegica je dosla preko preporuke u nas ured a preporucila ju je cura koja je nekad bila nasa vježbenica, i bukvalno ju odgovarala jer joj je htjela zapravo docarati sto je ceka.Ali ona je htjela i zaista je izvrsna, dok je druga koja je dosla isto kad i ona otisla jer nije mogla pratiti taj tempo.

Vjerujem da mozes naci nesto sto ce ti odgovarati i odraditi taj pripravnicki 1,5 ili 3 godine ovisno sto dalje planiras.Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice samo naprijed!!

Ja sam bila nezaposlena dugo, odužio se studij...radila na sivo, crno...diplomirala prije par godina...odradila nešto kod privatnika - nije bilo tak loše (ali nekih stvari kada se sjetim, ne hvala).Sada sam u državnoj firmi, skupljam pet godina, položit ću pravosudni (samo se hrabrim)...Godine neka ti nisu ograničenje, ako si dogurala do magisterija, pretrpit ćeš ti i malo kuhanja kavice, drugo izgrađena si osoba, to ipak zahtijeva poštovanje.Nisu svi kolege iz odvjetničke branše gadovi...u svakom žitu ima kukolja, pa se to onda čuje...U svakom slučaju, imaš moju punu podršku, svaka ti čast na hrabrosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija