Jump to content

čudna presuda


sumo

Preporučene objave

Molim vas za mišljenje o mojem slučaju.Prije 5 godina sam se razvela te odselila iz zajedničke kuće. Prije nego je brak rastavljen, podizala sam novac s poslovnog računa obrta mog tadašnjeg supruga, za taj sam poslovni račun imala punomoć i karticu a i suprug je znao da dižem novac, te mi nije opozvao punomoć iz ne znam kojeg razloga. Taj poslovni račun je bio jedini koji smo imali i s kojim smo se oboje služili u vrijeme braka. Dvije godine nakon toga, podigao je tužbu u kojoj me traži povrat tih sredstava koje sam podigla i uz to i kamatu. Prva rasprava bila je prošli mjesec, sudac je odmah nakon prve rasprave donio i presudu koja glasi da sam ja neovlašteno podizala novac s tog poslovnog računa! Na raspravi je bivši suprug na upit moje odvjetnice priznao da je znao da se koristim tim računom, te objasnio da mi nije opozvao punomoć jer se nadao da ću mu se vratiti. Punomoć je opozvao tek nakon rastave braka i naravno da nakon toga nisam više koristila taj poslovni račun tj.sredstva s tog računa više nisam mogla ni podizati. Potražila sam ugovor o korištenju poslovnog računa i u njemu lijepo piše da dok god imam punomoć, mogu se tim računom koristiti. Isto tako,čak postoji napismeno da i za neovlašteno korištenje, odgovornost snosi vlasnik kartice, a ja definitivno nisam bila neovlaštena.Ne razumijem na koji način je sudac donio presudu da sam ja neovlašteno dizala novac s tog poslovnog računa, ako sam imala punomoć i karticu kojom sam podizala novac na šalteru banke uz naravno, osobnu iskaznicu, pa predpostavljam da mi djelatnici banke također, ne bi isplatili novac ako ne bih bila ovlaštena. Dakle, bila sam još u braku, iako odselila od supruga, imala sam punomoć koju on nije opozvao i znao je sve vrijeme da podižem novac jer smo bili u kontaktu. Presuda je napisana šturo, bez nekih objašnjenja, tj. napisao je sudac da sam neovlašteno podizala novac s poslovnog računa svog supruga a odselila sam od njega. Molim savjet. Znam da sad trebam pisati žalbu na tu presudu, što ću sutra i ućiniti, ali eto, zanima me vaše mišljenje o tome. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija