Jump to content

dobio batina - sta sada???


JusticeFighter

Preporučene objave

evo ovo je moj slucaj:

sa subote na nedjelju 16. lipnja 2007. napala me grupica ljudi bez ikakvoga razloga, i iz te grupice dva covjeka su me prebila na mrtvo.......bio sam duze vrijeme u nesvijesti, te sam lezao na traumatologiji 5 dana....

ovo su posljedice:

 

1.polomljen mi je nos: na ORL-u su ga uspijeli namjestiti, ali mi se hrskavica u nosu savila i zacepljena mi je desna nosnica, sto zahtijeva operaciju za koju moram, naravno, platiti....

2.imam hematom na uhu, zavijeno mi je i stavili su mi neku dugacku traku u njega, ne cujem bas dobro na to uho....

3.pukao mi je komad zuba, ne mogu odgrizati hranu prednjim zubima jer uzasno bole, pogotovo na hladno/toplo, a kad stisnem zube osjecam kao da mi se lubanja razdvaja....

4.glava mi je rasjecena na podosta mjesta, podlivena krvlju.....

5.cijelo tijelo mi je natuceno i sve me boli, oci u modricama, ocne jabucice krvave.....itd....

-tih dvoje ljudi koji su me prebili su dva hrvatska profesionalna kickboxera, tata im je vojni general, puni su veza i vezica......nitko ne zeli svjedociti protiv njih, svi ih se boje, a ja sam protiv njih ne mogu....

-ovako ja izgledam:

 

 

-da li je ikako moguce da ja dobijem sud protiv njih???

-dajte mi bilo kakve pravne savijete, ako vas jos sta zanima u vezi ovoga slobodno pitajte......

hvala vam....

biro3nh1.th.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam odvjetnik, ali savjetujem ti da angažiraš odvjetnika.

ako to ne želiš, obavezno prijavi taj događaj policiji koji su dužni poduzeti mjere i radnje da se o svemu izvijesti nadležno državno odvjetništvo, koje će besplatno progoniti počinitelje zbog počinjenih kaznenih djela teška tjelesna ozljeda. postoji mogućnost da policija pokrene prekršajni postupak zbog remećenja javnog reda i mira.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kako si objasnio događaj mislim da možeš pronaći odvjetnika koji će te besplatno zastupati u parnici protiv počinitelja, napominjem PARNICI,

2. policija će ispitati tebe, i vjeravatno zaprimiti kaznenu prijavu, sa dokazima koje će prikupiti. Naknadno će ispitati počinitelje (osumnjićenike) te će iste prijaviti uz kaznenu prijavu

3. policiji predloži i navedi svjedoke događaja, koji su dužni u kaznanom postupku iskazivati istinu,

4. državno odvjetništvo će vjerovatno pokrenuti postupak (optužni prijedlog, istražni zahtjev) protiv počinitelja (okrivljenika)

5. Parnični postupak nije isto što i kazneni postupak, i mogu različito završiti ALI OBAVEZNO NASILNIKE PRIJAVI, a ako si prestrašen i to navedi u svojoj prijavi.

6. Sklupljaj svu liječničku dokumentaciju za fizičke ozljede i za duševne boli, trebati će ti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasada se okanite parnice i držite se policije. Čuvajte liječnički dokumentaciju (ozljede, bolovanja, račune za nejgovanje i slično). Ako ste bili na hitnoj hitna ili bolnica su bili dužni dostaviti svoj izvještaj policiji (ako ste na hitnoj rekli istinu) koja dalje sve radi po službenoj dužnosti. Kao oštećeni imate pravo provjeriti sve u policiji ili državnom odvjetništvu.

U kaznenom postupku (ili eventualno prekršajnom) bit ćete upitani da li postavljate imovinsko rpavni zahtjev i recite da postavljate i precizirajte ga. Sud će naravno uputiti vas u parnicu, ali nakon presude u kaznenom postupku. Tada ih tužite i oderite ih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani JusticeFighteru ,

ni u kom slučaju se ne selite iz vukojebine jer trebate naplatiti batine koje ste dobili i zaštititi selo od šerifa i njegovih snagatora .

 

Štujem pravnu državu no takve bi trebalo po kratkom postupku namočiti u vruči katran , posipati perjem i protjerati iz sela.

 

Svaku prijetnju obvezno prijavite i Općinskom državnom odvjetništvu i policiji jer očito se igrate sa jakim igračem koji ima dobro zaleđe i debele veze . Pismenu prijavu je najsigurnije predati u urudžbeni .

 

Želim Vam odlično zdravlje i puno građanske hrabrosti !

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam u kojoj "vukojebini" živiš, ali vjerovatno se radi o lijepom malom selu sa manjim brojem ružnih i nasilnih ljudi. Ponovo preporučujem prijavu policiji, ali kako si i sam naveo strah te je.

Postoji i drugi način podnošenja kaznene prijave a to je anonimno (to je predviđeno zakonom o kaznenom postupku). Tako ti to i napravi !!!!

Zbog okoline napravi tako, prijavu napiši najbolje što znaš, u istoj navedi svjedoke i napiši da je tamo neki (svoje ime i prezime) pretučen i da je on (a to si ti), zadobio teške tjelesne ozljede. Sve to uputi Općinskom državnom odvjetništvu (jedan primjerak) a drugi naslovi na Policijsku postaju.

Siguran sam da će oni reagirati, a kada stvar krene ti se pravi "grbav" i čudi se, te istinu o događaju navedi kod razgovora sa drž.odvetnikom ili policijom. Mislim da ti je dovoljan dokaz liječnička dokumentacija i tvoj iskaz. Kada se stvar zahukta budi siguran da te nitko neće maltretirati, a ukoliko te i dalje budu maltretirali (bilo tko), taj ponovo čini kazneno djelo. Kod takve prijetnje (da će počiniti kazneno djelo kojim prijeti) osobe se stavljaju u Istražni zatvor gdje im je i mjesto. Nitko, pa i najveći kreteni i nasilnici nevole biti u zatvoru.

Inače kada te netko napada postoji i "nužna obrana", tj možeš se braniti (ali ne ko tebe kamenom ti njega bejzbol palicom).

Stvarno me uzrujaju priče o nasilnicima :-x:-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svajetujem kao is vi prije mene, ali samo još nadodajem da zatraž

ite iz tog razloga policijsku zaštitu a da u državnom odvjetništvu zamolite da protiv istih zatraže određivanje pritvora (sumnjam da će te to ishoditi, ali nek shvate ozbiljnost situacije). Neka vide na vama strah i da se ne radi o običnim kvartovskim preucavanjima.

Sve prijavljute odmah jer ćete izgledati neozbiljno ako dođete nakon par dana. Neće vam se baš vjerovati u izraženu prestrašenost ako dođete nakon nekoliko dana.

Dakle brzina je vrlina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija