Jump to content

korištenje autorskog rada


zel

Preporučene objave

Čl. 20. Zakona o autorskom pravu (NN 9/99) - "Pravna osoba ili poslodavac imaju isključivo pravo, u okviru svoje redovne djelatnosti, za vrijeme od 5 godina, iskorištavati autorsko djelo što ga je u izvršenju svoje radne obveze stvorio zaposlenik u toj pravnoj osobi odnosno kod poslodavca (djelo stvoreno u radnom odnossu), bez zahtijevanja odobrenja od zaposlenika - autora tog djela."

 

Ostaju ti moralna prava, tj. pravo da budeš priznat kao autor djela, pravo na cjelovitost djela (protivljenje izmjenama i sakaćenju djela) i pravo da se djelo ne koristi na štetu tvoje časti i ugleda.

Gore citiran zakonski tekst je samo 1. stavak navedenog članka zakona pa pogledaj i ostale ako misliš da možeš naći što te zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hvala na odgovoru. Na redu je odvjetnik, koji je smjesta poslao pismo firmi X sa odštetnim zahtjevom. (uvjeren u dobivanje odšete, ponudio je rad na postotak) Sad se čeka, jer su svi na godišnjem...

Za pojašnjenje drugima:

Rad je nastao prije više od 5 godina kao rezultat javnog natječaja i sklopljen je autorski ugovor za izradu tog djela. Ja sam na ZUH-u, nikada nisam bio zaposlenik te firme. :

nastavak slijedi

hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdravljeni forumaši,

informacije radi: prvo ročište na temu autorski rad bilo je tek prije nekoliko dana. Velika i moćna firma X je poslala odvjetnika koji je većinu vremena utrošio na nipodaštavanje uloge autorstva.

Ugovor nisu predočili - kaže: nemaju ga.

Ponudili 10% od sume koju traži moj odvjetnik.

Slijedi daljnje ročište za nekih mjesec dana uz svjedočenje dizajnera koji je upotrijebio moj rad, potpisavši sebe.

Do slijedećeg ročišta...

Zel

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija