Jump to content

Kaktusi--meskalin-droga


Mahmut

Preporučene objave

Narucio sam iz holandije 2 "peyote" kaktusa(mali kaktusi 5-6cm precnika i 6cm visine) i jedan "san pedro" 25cm visok.Umjesto da mi dodju kaktusi dosla mi policija na vrata sa nalogom za pretres stana.Nisu nista nasli u stanu od droga niti bilo cega drugog,ali kaktuse nisam dobio jer valjda u sebi sadrze "mescaline"(meskalin) -droga.

Interesuje me da li mogu dobiti kakvu prijavu na osnovu ovih kaktusa jer kaktusi nisu valjda zakonom zabranjeni nego samo u njima ta supstanca meskalin.Mogu li me tuziti za proizvodnju droge i ocu li morati raditi neke testove za droge.

Prije nisam kaznjavan niti sam imao ikakvih problema sa zakonom.Student sam ..

Kad bi radio test za droge vjerovatno bih bio pozitivan na THC-travu.

Mozda koristim marihuanu jednom sedmicno nikad nisam nis jace probao niti mi pada na pamet.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na takav test te neće primorati, ali nije isključeno da ćeš zaraditzi kaznenu prijavu. Ako obe vrste kaktusa imaju aktivne psihotropne tvari, policija si je postavila očekivano pitanje "a što će njemu 2 vrste katusa iz Nizozemske i to baš one dvije koje sadrže takve tvari??!" i krenula u pretragu.

Ako je kaktus već stigao u RH pa ga policija zapljenila, očekivaj kaznenu prijavu, a ako su ti banuli u stan jer su saznali da si naručio, onda možda ništa od prijave jer nemaju kaktuse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

narucio sam preko interneta...kaktuse nisam dobio jer su oni na carini nesto sa njima uradili nemam pojma sta mozda vratili posaljiocu il ostavili nemznam.

 

Mogu li ja iznjeti cinjenicu ako me budu pitali da to uopste nije moje jer danas svako moze sjest za kompjuter i naruciti na tudju adresu neku stvar.Samo je problem mogu li oni saznati kako sam ja to platio(kreditnom karticom),jer ako ne mogu saznati kako sam platio onda nemogu ni dokazat da sam ja to kupio vec mogu rec da je neko namjerno to meni uradio i narucio ih na moju adresu ...nadam se da kontate sta ocu da kazem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istražnom radnjom se mogu pribaviti vaše transakcije preko kartice i na taj način vas se može relativno lako pronaći.

Kazna za takvo štoi nije pevelika i ne bi se trebali bojati zatvora, ali kazneni progon je ipak realna prijetnja.

Carina je sigurno zapljenila u suradnji s policijom predmetne kaktuse i njih sigurno nećete dobiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako te budu teretili za nabavljanje tvari čl. 173.st.2. :

(4) Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga,

kaznit će se kaznom zatvora od jedne do pet godina.

 

Ipak očekuj uvjetnu osudu jer je zatvor prestrog za "kaktuse". Međutim sljedeće djelo vezano za drogu nakon ovoga bi te moglo koštati

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pregledao sam popis zabranjenih supstanci i biljaka te nisam peyote ni san pedro našao na popisu, samo cocu, konoplju, i mak? tak da neznam kaj ce biti jer njima treba 5-10 g da narastu, a ne znam oce policija to uzgajati da vidi postotak mescalina.

 

s koje stranice si naručio? iz smart shopa? kojeg?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma stvar je jednostavna, narucio si nesta sto je na popisu opojnih droga to i laici znaju sto je peyotle samo to o tim propisima glede narucivanja preko interneta nezamo puno jer je to relativno nova pošast.

 

znam iz primjera jednog tipa na forumu koji je narucio neke knjige o uzgoju cannabisa i nije ih dobio jer su dvaputa bile vracene pa mu to nitko nije znao objasniti zbog cega su knjige vracene tako da je tvoj slucaj jednostavan budi sretan sto nisi u zatvoru radi glupih halucinogena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivač zakona je napisao:

 

(4) Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga,

kaznit će se kaznom zatvora od jedne do pet godina.

 

To je ZAKON, a ti to tumači kako želiš.

Isto tako carina, policija i odvjetništvo će tumačiti narudžbu po predhodno citiranome. A to ti je "Šta to on naručuje, fikuse ili biljke koje su na popisu ?"

Pa ako želite probleme, imati ćete ih.

Probajte uzgajati dinje i lubenice, sada je vrijeme

 

:-D:-D:-D:-D , a ne neki kaktusi, gljive i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne pametujem evo jednog članka Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga:

Članak 2.

(1) Pojedini izrazi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeće značenje:

1. Opojna droga jest svaka tvar prirodnoga ili umjetnoga podrijetla, uključivši psihotropne tvari, uvrštene u popis opojnih droga i psihotropnih tvari,

2. Tvar koja se može uporabiti za izradu opojne droge jest svaka prirodna ili umjetna tvar koja se može uporabiti u izradi opojne droge (kao prekursori i druga otapala te kemikalije), uvrštena u popis tih tvari,

3. Biljka ili dio biljke iz koje se može dobiti opojna droga jest svaka biljka ili dio biljke koji se mogu uporabiti za izradu opojne droge (kao opijumski mak, konoplja i druga biljka prikladna za tu svrhu), koja je uvrštena u popis tih biljaka,

4. Uzgoj biljke za dobivanje opojne droge jest nabavka i posjedovanje sjemena, sjetva, sadnja, uzgoj biljke, uzimanje i posjedovanje dijelova biljke koji služe za dobivanje opojne droge,

5. Izrada jest priprava, prerada, miješanje, pročišćavanje, proizvodnja i svaka druga radnja kojom se dobiva opojna droga,

6. Sredstvo za izradu opojne droge jest predmet ili naprava koji su namijenjeni ili uporabljeni za izradu opojne droge,

7. Posjedovanje jest faktična vlast nad opojnom drogom, biljkom ili tvari koja se može uporabiti za izradu opojne droge,

8. Promet jest svaki način stavljanja u promet opojne droge, biljke, dijela biljke ili tvari koja se može uporabiti za izradu opojne droge (uvoz, izvoz, provoz, prijevoz, kupnja, prodaja, zamjena, izdavanje na recept, skladištenje i slično),

9. Uporaba jest jednokratno, višekratno, povremeno ili redovito uzimanje ili izlaganje djelovanju opojne droge,

10. Ovisnost jest stanje neodoljive potrebe (psihičke ili fizičke) za uporabom opojne droge,

11. Ovisnik o opojnoj drogi jest osoba koja se uporabom opojne droge dovela u stanje ovisnosti,

12. Povremeni uzimatelj opojne droge jest osoba koja jednokratno, prigodno ili povremeno uzima opojne droge kod koje se još nije razvilo stanje ovisnosti,

13. Sustav specifičnih postupaka za prevenciju ovisnosti i skrb o ovisnicima obuhvaća specifične mjere i postupke usmjerene na suzbijanje zlouporabe opojnih droga, smanjenje štetnih posljedica i oslobađanje od ovisnosti o opojnoj drogi te osiguranje stalne stručne pomoći i nadzora ovisnika,

14. Pomoć ovisniku i povremenom uzimatelju opojne droge jest pomoć poduzimanjem mjera socijalne skrbi (psihosocijalna rehabilitacija, savjetovanje i resocijalizacija ovisnika o opojnim drogama),

15. Zlouporaba opojne droge jest uzgoj biljke za dobivanje opojne droge, posjedovanje sredstava za izradu te posjedovanje i promet opojne droge i tvari koja se može uporabiti za izradu opojne droge protivno odredbama ovoga Zakona.

 

Pa da ne držim moralna predavanja pročitajte gore navedeno :-P:-P:-P:-P:-P:-P

 

I UŽIVAJTE :-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za ono gdje piše da je nešto droga, pa piše u Popisu opojnih droga, ali ne treba to čitati samo u onom dijelu gdje se spominju tri biljke. Kod nas praktički nema Cannabis indic, ali se vještači konoplja na prisutnost psihoaktivne tvari THC-a, pa onda ono što ima više od čini mi se 0,03% THC-a je droga. Ako si bio u Amsterdamu onda si mogao vidjeti brdo vrsta konoplje, neke stvarno liče na kaktus, a ne na konoplju, neke su pak crvenkaste itd, ali sve ti je to droga. Isto tako i ti kaktusi i gljive, ako ima neku psihoaktivnu tvar koja se smatra droga, onda to i jest droga. Pogledaj malo tzv.dizajnirane droge, one su bile u điru dok zakonodavac nije unaprijed predvidio kemijske spojeve, koje nije imenovao, već ih je sve unaprijed proglasio drogama! :-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o UH KAKO MI JE DOBRA OVA LUBENICA

:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

hm, citao sam zakon i ne vidim po kojoj bi osnovi optuzili covjeka jer posjeduje Pejotl

 

u zakonu pise:

"(1) Pojedini izrazi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeće značenje:

1. Opojna droga jest svaka tvar prirodnoga ili umjetnoga podrijetla, uključivši psihotropne tvari, uvrštene u popis opojnih droga i psihotropnih tvari,

2. Tvar koja se može uporabiti za izradu opojne droge jest svaka prirodna ili umjetna tvar koja se može uporabiti u izradi opojne droge (kao prekursori i druga otapala te kemikalije), uvrštena u popis tih tvari,

3. Biljka ili dio biljke iz koje se može dobiti opojna droga jest svaka biljka ili dio biljke koji se mogu uporabiti za izradu opojne droge (kao opijumski mak, konoplja i druga biljka prikladna za tu svrhu), koja je uvrštena u popis tih biljaka,"

 

na kraju svake od tri stavke, u kojima se DEFINIRAJU izrazi u zakonu, jasno pise "uvrštena u popis tih tvari"

 

dakle, ako imas, biljku Ibogu, mozes biti kazneno gonjen jer je na popisu, kao i tvar koju sadrzava, ali pejotl nije na popisu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija