Jump to content

Putni nalog - privatni auto - saobraćajna nesreća


karlovcanin

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam pitanje kako sam privatni auto koristio u službene svrhe, i to auto od frenda, doživio prometnu nesreću jer se teta u auto ispred mene iza zavoja zakopala na cesti bez žmigavca i ičega, stajući frendici da uđe u autu, kako sam naleti i napravio na svom autu štetu od preko 30000,00kn, zanima me da li poduzeće u kojem radi ima obavezu ili je zakonom reguliurano da sudjeluje u pokrivanju nastale štete, dijela štete ili to ovisi o dogovoru od poslodavca do poslodavca?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slazem se da je moja greska, ali nije da sam na taj put isao svojevoljno, eto tako nego za potrebe poduzeca. A ako prema PN-u ja moram imati valjanju registriraciju, osiguranje, tehničku ispravnost vozila, što ne postoji negdje u pravilniku o PN-ovima ili Zakonu o radu članak gdje se ograđuje poslodavac odgovornosti. Šta ja znam čisto pitam...jer kada mi se u bivšem poduzeću desilo da su mi provalili u auto u Sarajevu, privatni, moj, onda su mi novo staklo, postavljanje stakla i novi CD player isti kupilo poduzeće. To je dobra volja ili opet pitam kako je to sa pravilnicima, zakonima regulirano, jel ima tko kakve ideje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnikom o porezu na dohodak definirano je da zaposlenik može koristiti osobni automobil u službene svrhe i u tom slučaju ima pravo na naknadu za prijeđene kilometre. Iznos naknade je 2,00 kn po kilometru. (Tom naknadom je predviđeno da se pokriju svi troškovi u svezi automobila: tehnički pregled, amortizacija, servis.....)

Naravno, u putnom nalogu mora pisati da će se tim vozilom obaviti službeni put.

Zakonski nema druge obveze firme prema radniku s aspekta upotrebe osobnog automobila za navedeni službeni put.

Dakle, preostaje samo dobra volja firme da pripomogne u popravku automobila.

Međutim, pitanje je zašto nemate kasko osiguranje jer bi u ovom slučaju šteta bila pokrivena kaskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija