Jump to content

prometna,bez prekrsajnog naloga


ps1ho

Preporučene objave

skrivio sam prometnu nezgodu, nista strasno,dotaknuo sam drugi auto,al zena se nije htjela dogovorit nego je inzistirala na policiji, napuhao sam 1,1 ,dok je ona napuhala 0, posto mi auto nije bio na tehnickom pregledu nego je samo bilo placeno osiguranje, oduzeli su mi tablice dok ne registriram auto i vozacku na 72 sata. dobio sam papir o tome da su mi ih oduzeli i papir na kojem pise koliko sam napuhao i da je svjedok da sam toliko napuhao osoba koja je bila u vozilu koje sam udario. policajci nisu nista puno pitali tko je kriv za nesrecu ni nista slikali. i nisam dobio nikakav prekrsajni nalog. vjerojatno su napravili neki zapisnik jer su nas trazili police osiguranja. Sad to vjerojatno ide na sud. Interesira me da li ce mi oduzimat vozacku sad opet nakon sta je podignem za 72 sata, i pisat kaznu za alkoholiziranost i neregistriran auto ili ce me cisto okrivit za nesrecu i naplatit od osiguranja stetu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

protiv vas će biti podnijet zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka prekršajnom sudu. teretit će vas za uzrokovanje prometne nezgode, za alkohol i za neregistriran automobil. vozačku su vam oduzeti , te će vam ju vratiti po proteku 72 sata. u redovnom postupku pred sudom sudac će odlučiti koliko će vam zabrana trajati, te će vam se uračunati vrijeme od 72 sata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad mi je doslo od osiguranja da napisem kako se dogodila nesreca,a ukoliko ne napisem smatrat ce se da je policijski zapisnik tocan. ja uopce nisam dobio nikakav policijski zapisnik onda,tako da ni ne znam sta je tamo navedeno... i kad sam doso dignut vozacku koju su mi oduzeli covjek me trazio neki papir koji ja uopce nisam dobio. jel moguce da me nece krivit za alkoholiziranost ili neregan auto,tj da nece bit sudenja ako ja napisem u zapisniku samo da sam kriv ili je to sve uobicajen postupak pred sudenjem?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E to je ono što ja šaljem svakodnevno. Zahtjev za isplatu štete. Naime osiguravajuca kuca ce pokriti troškove štete a onda će te iste troškove prebaciti tebi na leđa, onako laički receno.

Onda ces ti biti dužan osiguravajucoj kuci.

Sljedece pitanje ce glasiti. Imam plaćeno osiguranje.

Sljedeci odgovor je. To nema veze ukoliko je utvrđeno prisustvo alkohola.

Pozitivna stvar je u tome da se možda pokušaš nagoditi sa osig.kućom pa da to ide na neke rate bez kamata itd. To se može postići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

steta na njenom autu je mizerna... ali svejedno vrlo idiotski. zasto placam uopce to osiguranje ako ne vrijedi ako je ovo, ili ono... uzmu 5 soma kuna za osiguranje i 75%ljudi nista ne napravi .. 15% uzmu od ljudi koji su bili u alkoholiziranom stanju a 10% pokriju stetu... jaka fora...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije problem u visini odštetnog zahtjeva,tj visini štete. Nije problem niti u osig.kući. Problem je samo i jedino alkohol. Niti jedna osig.kuća na svijetu to ne pokriva, pa čak i da je kasko. Šteta je mogla biti i totalna, a osig. je dužno da je isplati i o tome Vi ne brinete. To što Vam vozilo nije bilo registrirano, pa i to bi se moglo tolerirati iz razloga što je bilo plaćeno osiguranje. Osiguranje ne provodi reg. vozila, tako da se to osiguranja u konačnici i ne interesira. Ukoliko se radi o mizernoj šteti, tim po vas bolje. Kada vam stigne regresni zahtjev, Vi svakako uložite žalbu ukoliko se ne budete slagali sa visinom zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija