Jump to content

voznja pod utjecajem alkohola..


Jaga

Preporučene objave

Prije svega pozdrav svima!

Nadam se da će te mi u kratkom roku odgovorit na pitanje i savjetovat u vezi mog slučaja...naime

 

u 11.mj. prošle godine zaustavila me policija.Napuho sam 1 promil i dobio kaznu od 2200 kn,3 mjeseca bez dozvole i 3 boda...zalio sam se, bio na sudu i svejedno dobio istu kaznu...platio sam kaznu i trenutno cekam da mi oduzmu vozacku na ta tri mjeseca....

 

međutim..

 

u 5 mjesecu ove godine ponovo me zaustavila policija i opet sam napuho 1 promil i dobio istu kaznu...žalio sam se i sad čekam sudski poziv...

 

tražim informaciju šta će mi se dogoditi kad se odazovem na taj drugi sudski poziv...kakva će mi kazna bit?...da li će oni znat da sam vec kaznjen iako mi nisu jos oduzeli vozačku ni prvi put...

 

nije mi problem platit kaznu, ni izdržat tih 2 puta po 3mjeseca, nego me zanima dali će mi još dodatno povećat kaznu?...vozačka mi je dosta bitna, jer radim dva posla i neznam dal bi mogo bit bez vozačke duže od 6 mjeseci...

 

trebam pomoć i savjet....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj forum je otvoren za sve posjetitelje i za različita pitanja.

Ja osobno nemam namjeru podržavati vozače koji voze u pijanom stanju. To sam već nekoliko puta pisala i dala sličan komentar kao Damjan3.

Razlog: Zbog jednog takvog alkoholiziranog moja kćer je teško stradala, već godinu i pol se oporavlja, iza nje je "hrpa" operacija". I sad kad pomislim na taj događaj sledi mi se krv u žilama.

Jednostavno, takvim ljudima treba oduzeti dozvolu doživotno.

Napominjem ovo je moj osobni, ljudski, roditeljski stav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste čuli onu: ONAJ KOJI JE BEZ GRIJEHA NEKA BACI PRVI KAMEN...

 

nisam vas tražio da mi pomognete kako da izbjegnem kaznu niti ju ublažimm...

ne treba mi ni podsjetnik da sam pogriješio, jer to vrlo dobro znam..znam da sam zajebo i za to ću platit..

 

žao mi je vaše kćeri i vjerojatno bi isto razmišljo da sam na vašem mjestu...

 

svako ima pravo na svoje mišljenje, al da se nekom oduzme doživotno vozačka zbog 1 promila?...

brzo bi se riješio problem parkiranja u zagrebu..

 

samo sam tražio informaciju o tome šta me čeka da se znam pripremit..

 

ako mi to može neko odgovorit onda neka mi odgovori...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da dragi gospodine, ali vama nije prvi puta da vas zaustavlja policija u alkoholiziranom stanju. Zar bi trebali skriviti kakvu nesreću sa tragičnim poslijedicama da možda shvatite koliko je alkohol u prometu opasan. Da se mene pita za kaznu vožnje u alkoholiziranom stanju bilo bi slijedeće: za prvi puta drastićna novčana kazna od 20.000,00 kuna na više, a za ponavljanje prekršaja doživotno uzimanje vozačke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skloni ste činjenju prekršaja u prometu, a sve pod utjecajem alkohola, te sukladno tomu i sudac na to ne gleda blagonaklono te vam za isti prekršaj, a radi se o većoj koncentraciji alkohola, neće ublažavati postojeće stanje, tj. možete računati na nemilost. toliko od mene. nadam se da ćete drugi puta pametnije, a ako ne, onda vam s razlogom uzimaju vozačku......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novčanom kaznom od najmanje 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako ima u organizmu alkohola iznad 0,5 do 1,50 g/kg ili miligrama u litri izdahnutog zraka, izreći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje tri mjeseca i odrediti tri negativna boda

 

 

 

vozač koji u razdoblju od 24 mjeseca unatrag od dana počinjenja prekršaja bude dva ili više puta pravomoćno kažnjen za prekršaje iz ovoga članka, umjesto novčane kazne prekršajni sud može izreći kaznu zatvora do 60 dana te zaštitnu mjeru zabrane uprav­ljanja motornim vozilom u trajanju od jedne do dvije godine i odrediti će mu se pet negativnih bodova.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon prvog puta vise ne bi covjek ni sjeo u auto jer bi otplacivo kredit za auto i za tu kaznu a valjda i za nekakav stan di ce zivjet.

Slazem se da je alkoholiziranost problem i sve,al ako popijete dvije pive ovaj pokaze 1 promil,a vi u prometu niste bas tako pijani da ne znate gdje ste, osim toga netko pijan vozi opreznije od trjezne osobe. Kolko puta je netko stradao iz ciste prebrze voznje i neopreznosti vozaca,a da uopce nije bio alkoholiziran. svi se love da alkoholiziranost povlaci i nerazumnu prebrzu voznju, da ta osoba nije svjesna sta radi itd.al to bas i nije slucaj i nakon dvije pive. Meni je zao sta sam pogrijesio itd, al znam kojom brzinom sam vozio,znam i da nisam ja kriv za pocinjenu stetu ni nista,nego je kriva trjezna osoba koja je uletila u moju traku. I sad ce ta osoba bit proglasena zrtvom,a ja krivim. Sto nije opet pravedno, ali shvacam da sam kriv. I morat cu platit zbog toga. A ta trjezna zena je mogla isto tako svojom nepaznjom ubit nekoga, i sta onda? u redu je jer nije pila? Sve u svemu covjek shvaca da je pogrijesio,a nekad je i dva puta potrebno za to....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

sinoć me zaustavila policija, napuhala sam 0,72 minus 0,10, znaći 0,62.

izrečena mi je kazna od 1000,00 kn i 80,00 kn sudskih troškova te zabrana upravljanja B kategorijom od 6!!! mjeseci.

Policajac mi je na mjestu oduzeo vozačku i rekao da se kroz 12 sati javim u II.PP Lučko po vozačku dozvolu. Dođem tamo i policajka me na porti traži NALOG!? za podizanje vozačke dozvole... Naravno da ga nisam dobila i zamolila gospođu da proba kontaktirati policajca koji mi je to trebao izdati ali ništa od toga... Slijedeće što mi je rekla da podignem vozačku dozvolu za 12!!!! dana u postaji koja mi ju je izdala... još uvijek sam u čudu. Sve što sam dobila od policajca na licu mjesta je: ZAPISNIK O ISPITIVANJU PRISUTNOSTI ALKOHOLA, 2 UPLATNICE (1000,00 i 80,00 kn) i PREKRŠAJNI NALOG...

Što mi je činiti...

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Prije 2 dana zaustavila me policija i napuhala san 0.72. Inače nikad nisan bila kažnjavana i nisam napravila nikakav dodatni prekršaj. Prijatelj koji je bio sa mnom u autu tražio je odgodu puhanja 45 min, nisam ni sigurna je li to u zakonu, ali kad sam se raspitala neki policajci to dopuštaju a neki ne znaju za to- svakako nisam dobila odgodu već odgovor policajaca "ako ćete vi odgodu mi vas vodimo u postaju na otriježnjenje, 12 h". Za odgodu 15 min od poslijednjeg pića sam saznala tek kasnije s tim da u kazni stoji da sam zadnje piće popila u 4.55 a test da je obavljen u 5 i 15 a ne znam odakle to policajcima jer im ja to nisam uopće spomenila, niti su me pitali. sada bih htjela napisat žalbu (s obzirom da sam zadnje piće popila prije nego su me uhvatili), kazna je 1000 kn, 6 mj bez vozačke i 110 kn nekih troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nepravilnosti u postupanju policajaca po pitanju provedenog alkotestiranja.

 

Dapače, upozorili su vas na posljedice odbijanja alkotestiranja.

 

U praksi policajci najčešće puštaju žene s manjom količinom alkohola, isključe ih iz prometa bez ikakve sankcije, ali pošto ste pored sebe imali prijatelja koji je policajcima sigurno digao tlak dobili ste sankciju po zakonu.

 

Sasvim sigurno možete prigovoriti na visinu troškova postupka jer je navedeni iznos protivan i Prekršajnom zakonu i Rješenju o utvrđivanju cijena posebnih troškova nastalih radom Ministarstva unutarnjih poslova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija