Jump to content

Pravnici pobogu pomozite nama smrtnicima.


revoltirani

Preporučene objave

 

link:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=18064&forum=29

 

možda će vam nešto od ovoga pomoći.

btw.

Na forumu postoji pretraživač pomoću kojega možete pronaći odgovor na vaša pitanja.

Samo se malo više potrudite to pronaći.

Jako puno pitanja se ponavlja.

 

Svi mi koji posjećujemo ovaj portal pomažemo koliko stignemo.

No, trebali biste znati da nitko od nas ovdje ne "kampira" već navrati kad ima malo slobodnog vremena.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Revoltirani !

Evo mene iz kućice za peseke jer ste u svojoj objavi i zalajali : " svi samo gledaju i ni vau ..".

 

Iako nisam pravnik dati ću Vam informaciju koja bu Vam možda nekada trebala, a u svezi je vaše rečenice :" Da li je moguće da je teško dobiti besplatan pravni savjet u ovoj državi".

 

 

Nedostatak love za odvjetnike rješava " Siromaško pravo" , a pod određenim uvjetima oslobođeni ste i sudskih troškova.

U praksi se pravo na besplatnog punomoćnika realizira tako da se potencijalni

podnositelji zahtjeva moraju osobno obratiti središnjoj upravi HOK-a u Zagrebu, gdje

zaposlenici odvjetničke komore provjeravaju ispunjavanje postavljenih kriterija,

temeljem čega predsjednik Komore donosi rješenje o postavljanju besplatnog

punomoćnika.

Kriteriji i uvjeti za podnositelje zahtjeva nisu pobliže definirani. U praksi se

status socijalno ugrožene osobe dokazuje samo ispravama - uvjerenjem o visini

primanja (trenutačno je visina iznosa do koga se smatra da je riječ o socijalno

ugroženoj osobi 1.700 kn). U pravilu se ne ispituje ostala imovina (nekretnine,

pokretnine, drugo vlasništvo), kao ni imovina bračnog druga i bliskih srodnika. U

slučaju da zahtjev bude usvojen, donosi se rješenje kojim se postavlja besplatni

punomoćnik (vezano uz određeni postupak) i dostavlja podnositelju zahtjeva i

postavljenom odvjetniku. Odvjetnici koji se postavljaju u pravilu se biraju abecednim

redom s popisa odvjetnika koji komora vodi.

Više saznajte na :

http://alanuzelac.from.hr/Pdf/access.pdf

 

Želim Vam odlično zdravlje !i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je cijeli ovaj forum za jednu veliku pohvalu, te da se veliki broj ljudi zaista trudi pomoći, Ukoliko se i dogodi da ne dobijete odmah odgovor na svoje pitanje, a vidite da je otvoreno puno puta, možda se išlo za tim da je bolje ne odgovoriti na pitanje za koje netko nije potpuno siguran, nego dati pogrešan ili nepotpun odgovor.

U svakom slučaju, mislim da olako podcjenjujete ovdje uloženi trud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se sa nina_d u pogledu toga da ako netko nije siguran u odgovaranje na postavljeno pitanje, onda je bolje ne odgovarati, a ne pisati samo da se piše. nemojte odmah drvlje i kamenje, mislim da je ovuda prošlo puno zadovoljnih ljudi koji su dobili odgovor na svoje vapaje i nisu bili revoltirani, kao vi. stoga, smireno i vi ćete doći na svoje. pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najlakše je sa tuđim mlatiti i biti u pravu.

Inače, kao i za druge struke potrebno je minimalno sjediti u klupama 16 - 22 godine, te se "ubijati od knjiga". Nakon toga, ako imaš sreće i zaposliti se negdje, šljakati cijele dane, nakon posla kući pručavati spise i zakone, otići na Legalis i odgovarati na upite, za koje već postoji barem 3 odgovora, i to na istom Legalisu. Većina traži odgovor na životne probleme, ali dio Vas traži "čarobnu formulu" izbjegavanja sankcije za počinjeno kazneno djelo, ili prekršaj, a ja osobno na takve stvari ne odgovaram.

I da ne zaboravim, gdje mogu naći besplatnu pomoć arhitekta, automehaničara, električara, vodoinstalatera, zubara, keramičara........, i da mi svi u roku jučer riješe problem besplatno.

Najbolje bi bilo da ti upišeš pravni fax i da naknadno daješ savjete besplatno svima, 24 sata na dan ;-) , a to i nije neki problem jer kada završiš pravo imaš sve zakone, pravilnike, sudsku praksu.......... u malom prstu, i kada te netko upita istreseš znanje iz rukava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pan je napisao:

I da ne zaboravim, gdje mogu naći besplatnu pomoć arhitekta, automehaničara, električara, vodoinstalatera, zubara, keramičara........, i da mi svi u roku jučer riješe problem besplatno.

 

Ja dajem besplatne savjete i pomoć što se tiče nabrojanih zanimanja i/ili zvanja osim zubara besplatno, i ne samo preko legalisa.

 

Bože pomozi, nadam se da neće biti navala.

:idea: :idea: :idea: :idea:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani revoltirani,

 

da li ste pogledali bazu podataka koju su do sada neumorno gradili tvorci Legalisa zajedno sa svim korisnicima - osobama iz struka vezanim uz pravo, odvjetništvo, sudstvo, te osobama ostalih struka ?

 

Mislim da niste, kao što očito ne čitate ni poslane Vam poruke !

 

Na Legalisu postoji dosta dobar pretraživač kojim svatko od korisnika može pronaći temu srodnu svojem problemu te često na taj način riješiti problem bez čekanja !

 

Pitam Vas, gdje to još imate danas - da uz malo traženja, utipkavanja riječi ili dvije, pronađete odgovore na svoja pitanja vezana uz pravo i probleme srodne pravnim područjima ?

 

Legalis je bio među prvih deset stranica u Hrvatskoj, po broju posjetitelja, korisnika i svim ostalim parametrima je među prvih 100 u Hrvatskoj, govorimo o desecima tisuća posjetielja ...

 

Sad je na Vama red da se ispričate... možete biti revoltirani ako Vas je volja, ali nitko od ovdje prisutnih koji odvajaju mnogobrojne slobodne sate da bi pomogli drugima nije plaćen niti lipe za tu pomoć, koju VEĆ imate a koju očito ne znate cijeniti !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija