Jump to content

Godišnji odmor


leeloo

Preporučene objave

Od 01/01/2007 radim u trgovini na malo u obliku kisoka. Radno vrijeme nam je od 7-24h, svaki dan u tjednu, neovisno o blagdanu, prazniku ili nedjelji. Što znači da neradimo samo tri dana u godini ( Božić, Uskrs i Nova godina ). Jedan dan tjedno imamo slobodno ( nikad nedjeljom, subotom ili praznikom ). Sada bi htjela ići na godišnji odmor ( od 15 - 22.08 imam rezerviran termin na moru ) i šefica mi je ponudila 20 dana godišnjeg odmora skupa s nedjeljama i blagdanima ( Velika Gospa ) s time da 10 dana moram iskoristiti odjednom a ovih ostalih 10 dana pojedinačno, po dan dva. Što znači da isti dan moram raditi 7 - 15:30h i poslije posla otići na more i čim dođem s mora isti dan na posao što je neizvedivo.

Zanima me smije li šefica po zakonu ubrajati nedjelje i blagdane u moj godišnji odmor samo zato jer radimo svaki dan 7- 24h kao da je radni? Ako ne smije zanima me na koji članak ZOR.a da se pozovem jer je ona uvjerena da je u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zoki vam je ispravno napisao za nedjelje i blagdane, pogledajte st. 2. članak 48. Zakona o radu koji je u tom pogledu vrlo jasan pa ga pokažite i vašoj šefici.

Što se subote tiče ona se može i ne mora ubrajati godišnji odmor, primjerice subota je meni neradni dan, ali mi se ubraja u godišnji odmor jer je tako određeno Pravilnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam godinu dana radnog staža, što znači da bi trebala dobiti 19 dana.

 

ZOR- Članak 48

(2) Blagdani i neradni dani određeni zakonom ne uraču­na­va­ju se u trajanje godišnjeg odmora.

Ok ali meni je svaka nedjelja, praznik ili blagdan radni i to do ponoći?!!

Kako sad.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija