Jump to content

podnošenje optužnog prijedloga općinskom sudu


Celeste

Preporučene objave

dragi kolege, ovom području uopće nisam vična pa lijepo molim pomoć i unaprijed dajem do znanja da će stručnjaci za kp vjerojatno crknut od smijeha kak mi to nije jasno :-)

 

dakle imam rješenje o odbacivanju kaznene prijave jer se radi o djelu za koje se kazneni postupak pokreće privatnom tužbom i napisana je uputa da u roku 8 dana možemo podnijeti optužni prijedlog općinskom sudu.

 

meni nije jasno, kako izgleda taj optužni prijedlog, jel to isto ko privatna tužba, kako se to piše ako se radi o nepoznatom počinitelju ???

 

help!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Celeste!

Nema glupih pitanja.. Zato se nemoj ustručavati.

Optužni prijedlog (isto kao i privatna tužba i tužba) moraju imati propisani sadržaj (procesne subjekte, opis događaja, dokazne prijedloge, prijedloge vrste i mjere sankcije...).

Budući da si laik u tome, najsigurnije ti je da ti to sastavi netko stručan.

 

Ali, vidim da se kod tebe radi o nepoznatom počinitelju. U tom slučaju nemoguće je voditi kazneni progon protiv nepoznatog.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Recite, da li su ODO i policija vršili uopće kakve izvide po kaznenoj prijavi, te jesu li prikupljeni kakvi dookazi?

U svakom slučaju, predmet se drži u evidencijama do zastare, pa vi možete svako malo skoknut do policije, te neformalno priupitati da li ima nešto novog.

To možete i formalno, pošaljete dopis, te zatražite obavijst kakve se radnje poduzimaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da iskoristim volju za pomaganje :-)

radi se o kd krađe manje vrijednosti (utočeno je gorivo a nije plaćeno)

policija je izašla na mjesto krađe i obavila neke izvide što li, i još su od nas dobili snimke nadzornih kamera(!) ali nas ni o čemu nisu obavijestili, jedino su nam dali ime vlasnika vozila u koje je utočeno gorivo, ali on tvrdi da ga je bio prodao i blabla.

pa si ja sad kontam da mi pošaljemo privatnu tužbu (ili optužni prijedlog??) protiv tog vlasnika vozila, pa nek se on na sudu vadi i dokazuje da nije bio tamo? i uostalom kakva je to glupa uputa u rješenju DO-a, ako se nemože protiv nepoznatog počinitelja voditi progon, kak nam onda to u uputi mogu napisat:-/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje i uputa o pravnom lijeku su u redu, tako vam se daje uputa o vašim pravima, ako se želite njima poslužite, tj. ako smatrate da imate rezona se njime poslužiti.

Što se tiče vlasnika vozila, možete pokušati goniti njega, ali ipak pokušajte od njega saznati kome je prodao vozilo, pa nek vam predoči i ugovor (ako postoji). Tako da izbjegnete troškove postupka i gubitak vremena, ako se dokaže da je doista vozilo prodano.

Ako imate snimku možete i sami procijeniti radi li se o vlasniku vozila ili o nekome drugome.

 

Možda bi bilo dobro da vam se javi netko sa detaljnijim poznavanjem policijske tehnike i metodologije o vršenju izvida.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnik nije iz istog grada, telefonski smo se čuli i tvrdi da je vozilo prodano već više puta, ali nema ugovora tj. nije ni prenosio vlasništvo službeno..osim toga, imamo na umu da nam možda ne govori istinu...na snimci se vidi da se radi o mlađoj muškoj osobi, ali suvozaču koji je samo uskočio u auto, vozač nijie ni izlazio..

hvala svejedno na pomoći, ako tko možda ima konkretnu ideju kaj dalje, nek se javi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.

Ukoliko imate broj tablca vozila, to je jednostavno. Nema veze koliko puta je isto vozilo prodano i kod koga je sada. Kod nas u BiH vozilo ne može ni da se ponovno registrira ukoliko to ne obavlja vlasnik naveden u prometnoj dozvoli. Ukoliko je prodao vozilo on je dužan da isto i odjavi ili izda punomoć na novog vlasnika, ali davanjem punomoći on ne prestaje biti vlasnik ukoliko nema kupoprodajni Ugovor. Ukoliko je prijavljena takva stvar MUP-u, a jeste posao traženja osumnjičenog je službena dužnost MUP-a, a ne Vaša. Ako se ipak radi o manjem iznosu (rezervoar goriva ne košta ni upola koliko košta proces) mislim da bi ovo najbolje bilo da prihvatite kao neku vrstu škole i ne zamarate se procesima.

Celeste je napisao:

vlasnik nije iz istog grada, telefonski smo se čuli i tvrdi da je vozilo prodano već više puta, ali nema ugovora tj. nije ni prenosio vlasništvo službeno..osim toga, imamo na umu da nam možda ne govori istinu...na snimci se vidi da se radi o mlađoj muškoj osobi, ali suvozaču koji je samo uskočio u auto, vozač nijie ni izlazio..

hvala svejedno na pomoći, ako tko možda ima konkretnu ideju kaj dalje, nek se javi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovorima

 

po meni policija tu ima mogućnosti da "pritisne" vlasnika al mi je jasno da ih zaboli uvo za naših 500 kuna goriva...

slažem se da je vlasništvo vozila relevantno za gp zahtjeve, a u kp bi mi morali dokazat da je upravo vlasnik vozio u vrijeme krađe.. a mi to neznamo.

još mi je palo na pamet, budući je suvozač točio gorivo, zapravo su zajedno počinili kd, a njegova faca se dobro vidi na snimci pa bi mogla policija do njega doć??? :-/

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija