Jump to content

Ministastvo financija iliti porezna: kako obračunavaju kamate?


greshtro

Preporučene objave

Lako pitanje za one koji znaju, za mene, hmmm.....dal' da skločim s mosta ili ne?

1. Šta znači doprinos za mirovinsko osiguranje na temelju ind.kapitalizirane štednje? i na koga se odnosi?

2. Da li postoji zastara na neplaćeni doprinos za mirovinsko osiguranje;ako da nakon koliko nastupa?

3. kako porezna obračunava kamate?.. koja je kamata? na neplaćenih 2800kn imam 160kn mjesečne kamate?!!!!

4. platio bih sve zaostatke s kamatama, ali mislim da me porezna pokušava prevariti, šta da radim? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Navedeni doprinos odnosi se na sve novozaposlene do navršene 40 godine starosti. Plaćaju ga svi oni koji su u trenutku stupanja Zakona na snagu (2002. g) bili mlađi od 40 godina.

Iznos doprinosa je 5% od bruto plaće. Uplaćuje ga poslodavac. prilikom isplate plaće.

2. Postoji zastara, Relativna 5 godina. Apsolutna 10 godina.

3. Zakonske zatezne kamate za sva javna davanja iznose 15% godišnje. Za dugovanje ispod roka od 1 godine primjenjuje se komforni obračun.

Za vaš primjer potrebno je znati kad je bila valuta plaćanja kako bi provjerili izračun kamate. U svakom slučaju porezna ima program za izračun temeljem Zakona o zateznim kamatama. Zato su grešeke u obračunu minimalne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija