Jump to content

uništeni


kreki

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...

6a ti je mirovina u koju mogu otići pripadnici oružanih snaga ako nakupe 20 g staža,u čega im se računa i ratna beneficija,znači .....radiš u vojsci.....15 godina si vojnik...i bio si u ratu...imaš 5 g beneficije..to se sve zbraja i možeš u mirovinu....ili neki drugi omjer...nije bitno...17 ...3...uglavnom moraš imati 20g.Uz tu mirovinu vojnik dobiva da je profesionalno nesposoban za posao vojnika,što nosi otpremninu u iznosu od 525 kn po mjesecu rata + 6 bruto plaća od čega se odbija porez.Ova mirovina se računa kao invalidska i toje mirovina za stare islužene vojnike koji ne mogu u nato nego su dali svoje za hrvatsku i sad u miru mogu čekati starost..........11 mirovina je također invalidska mirovina ,ali se u nju ide iz sustava,iz službe,bez obzira na staž........a razlog je dugotrajno bolovanje......dakle nakon dugotrajnog bolovanja....morh vojniku izdaje rješenje po kojem mu se priznaje bolest kao posljedica domovinskog rata (ili obnašanja službe) i takav vojnik se upućuje na procjenu radne sposobnosti,gdje dobiva rješenje o profesionalnoj( ima pravo na otpremninu kao i u 6a) ili općoj nesposobnosti (mirovina oko1500- 2000 kn veća od profesionalne)......te poslije par mjeseci vojnik dobiva rješenje o časnom otpustu s pravom na mirovinu 11 (opća ili profesionalna)......e sad... caka je u tome da svi oni koji su podnijeli zahtjev za hrvi.....a odbijeni su na prvostupanjskoj komisiji....pa su dali žalbu drugostupanjskoj komisiji.....dobivaju samo privremeno rješenje dokle god se status.....hrvi-a ne riješi.....što može trajati mjesecima....konkretno kod mene je to 8 mj.....dokle god ne dobijem konačno rješenje o hrvi-u...(pozitivno ili negativno) neću dobiti konačno rješenje o mirovini iz mirovinskog.......a budući da sam dobio profesionalnu nesposobnost i imam pravo na otpremninu.....mogu predati zahtjev tek kada dobijem to ...konačno rješenje....eto...nadam se da sam pomogao bar nekome da uvide kroz koja sranja moramo proći mi koji smo bili 15 g u vojsci! pozdrav! :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš status,dobiješ privremeno rješenje,......što znači da si ipak umirovljenik....najbolji pokazatelj ti je zdravstvena iskaznica.....morh-ovu za sebe i djecu sam vratio,a dobio ljubičastu....umirovljeničku...i to sam zaboravio...dobiješ 1600 kn akontacije....pa kad ti izračunaju mirovinu.....i dobiješ konačno rješenje onda dobiješ razliku ....pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to istina kaj je maystor napisao,jedino se ne slažem da nemože dobiti konačno rješenje o mirovini bez rješenja o rvi.Ako si podnio zahtjev za rvi i dobio <20%,tada dobivaš mirovinu po koeficjentu 1,50 a ne 1,85-jer zakon o HB DR nam omogučuje inv.mirovinu,bez statusa RVI,dok to prošli (Pančućev) zakon nije dopuštao..... ja sad upravo čekam 2.stup.rješenje o rvi,pa da mi onda napišu rješenje o mirovini-sretno svima!!!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to istina kaj je maystor napisao,jedino se ne slažem da nemože dobiti konačno rješenje o mirovini bez rješenja o rvi.Ako si podnio zahtjev za rvi i dobio <20%,tada dobivaš mirovinu po koeficjentu 1,50 a ne 1,85-jer zakon o HB DR nam omogučuje inv.mirovinu,bez statusa RVI,dok to prošli (Pančućev) zakon nije dopuštao..... ja sad upravo čekam 2.stup.rješenje o rvi,pa da mi onda napišu rješenje o mirovini-sretno svima!!!! :-)

 

P.S.Ovaj gornji post zanemarite,Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to istina kaj je maystor napisao,jedino se ne slažem da nemože dobiti konačno rješenje o mirovini bez rješenja o rvi.Ako si podnio zahtjev za rvi i dobio <20%,tada dobivaš mirovinu po koeficjentu 1,50 a ne 1,85-jer zakon o HB DR nam omogučuje inv.mirovinu,bez statusa RVI,dok to prošli (Pančućev) zakon nije dopuštao..... ja sad upravo čekam 2.stup.rješenje o rvi,pa da mi onda napišu rješenje o mirovini-sretno svima!!!! :-)

 

P.S.Ovaj gornji post zanemarite,Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mirovinu možeš ići bez obzira na RVI. Pacijent ne može beskonačno biti na bolovanju (nekada je mogao) i pravilo je da ga liječnik nakon dužeg bolovanja (preko 6 mjeseci) upućuje na procjenu preostale radne sposobnosti. Ako komisija ocjeni da nije sposoban za službu daje mu častan otpust s pravom na mirovinu. Zbog bolesti dobije mirovinu, ali je ta brojka veoma malena (pričamo o mirovini bez RVI). Ako čovjek ima takve liječničke nalaze da može ostvariti RVI i to dobije onda zatraži obnovu postupka i ide ponovno na komisiju u HZMO, te oni postupe po pravilima koja važe za takve pripadnike, invalidska mirovina. Ova može biti jednako mala ako nemaš sreće, tj. ako ti stave mali postotak ratnog utjecaja na gubitak radne sposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma znam da se može otići i bez statusa hrvi,nije mi ni bila namjera reći da se ne može,napisao sam gore da možeš dobiti konačno rješenje o mirovini jedino ako dobiješ rješenje o hrvi....pa bilo to pozitivno...ili negativno...s tim rješenjem ideš u mirovinski i oni ti obračunaju,......a ako nisi niti podnio zahtjev za hrvi....onda ideš u mirovinu bez tog faktora i gotovo....pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,mene nazvala referentica iz HZMO-a i pitala dal imam rvi-rekao sam da imam ali čekam rješenje,sad svi čekamo to rješenje pa će onda napisati rj.za mirovinu.Kojim slučajem da sam rekao da nemam rvi,pisala bi sa faktorom 1,50 i bok.Eto to su moja iskustva.

Mislim da smo mislili isto samo ............BOG I HRVATI !!!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene nit ko zove niti pita.Prije mjesec dana sam dobio rješenje iz Zagreba sa drugostupanjske da mi se priznaje žalba na prvostupanjsko rješenje ,ali ne iz razloga koje sam ja naveo ,odnosno da tražim oštećenje organizma , veće od 20 %,nego da vraćaju papire radi proceduralne greške....naime tetka sa mutnim pogledom i prorijeđenom kosom koja mi je zaprimala papire ,nije lupila mur na sve papire, pa sam morao odnijeti originale na uvid, pa prvostupanjska ponovo piše negativno rješenje, pa se ja ponovo žalim,pa vjerojatno čekam opet 5-6 mjeseci dok ova nova žalba dođe na red,...jer sad sam opet na kraju repa.....sa 1600 kn...sva sreća pa je vojnik naučio trpjeti...oguglao kao mazga.....samo ponekad pukne....e to je problem ...za kojeg ljudi ne vjeruju da postoji.....pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija