Jump to content

Dijete sa dva prezimena!


fikus

Preporučene objave

Danas je bivša došla na ideju da djetetu naljepi pored mog prezimena, prezime Harlekina za kojeg se misli uskoro udati! Nevjerojatno, ali istinito! Moj odgovor je bio decidiran: "NE"! Eh, sada mi se prijeti da će to sudskim putem napraviti!

Pitanje:

Da li ona može naljepiti prezime tog Harlekina uz moje prezime djetetu od dvije godine i devet mjeseci, bez moga pristanka?

 

Da li to može sudskim putem kako ona to kaže "izganjati"?

 

Mogu li se ja zbog toga požaliti Centru, s obzirom da će tu biti pritisaka i ucjena?

 

Danas je moj maleni zaplakao na rastanku i čvrsto me zagrlio! Nije se mogao odvojiti od mene, iako je ova inzistirala da je sat vremena prošlo i da dijete mora ići! Dijete me voli i želi i nikada ne bih prihvatio ovakvu monstruoznu ideju. Rješenje suda je ipak u opticaju jer je su sve stranke preuzele i čeka se pravomoćnost za otprilike deset dana! Baš sam se uzrujao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Mogu li se ja zbog toga požaliti Centru, s obzirom da će tu biti pritisaka i ucjena?

Možeš, ali kad ih bude i ako ih bude.

A i ne trebaš ako to riješiš jednostavnim- ne.

Ako ne želiš.

 

Naravno da NE ŽELIM! To je toliko gnjusno i strašno da sam već dva dana pod sedativima! Kako je mogla doći na tu monstruoznu ideju!? Jel ona voli svoga sina?? Nisam više siguran nakon ovoga. Užasno su me naljutili i ovi iz poliklinike za djecu sa kojim sam razgovarao. Imam blagi osječaj da su to zaposlenici, blago rečeno, feminističke orjentacije. To je dobro znati, jer ponuđena pomoć od njih može polučiti i neke negativne konotacije s obzirom da je bivša tražila od njih dokument da mi se zabrani pristup djetetu. Jasno, taj papir nije dobila i svaka daljnja njena suradnja sa poliklinikom dolazi u pitanje. Ali ja bih trebao biti taj koji će dati njoj poticaj da sa klinikom surađuje!??? Ma ko sam ja taj?? Otac koji viđa svoje dijete svaki tjedan po sat i pol vremena i koji se nalazi u ulozi bankomat-tate! Naravno, ako ona ne želi suradnju sa poliklinikom, onda je moja uloga totalno izlišna i nema nikakve svrhe! Ma dosta mi je institucija koji mi samo zagorčavaju život i unaprijed me gledaju kroz prizmu oca-orangutana, a moje dijete pati i plače na ramenu jer hoće tati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma molim te lijepo, i nakon priče koju smo svi imali priliku pratiti u 2 podulja topica, ti padaš s Marsa "kako joj može padati na pamet mostruozna ideja"? E, zbilja....

 

I čim ti netko zviždukne ti: hop! Kao i ovo s poliklinikom. Misliš da su i tamo kao i na drugim mjestima ljudi koji rade to što rade, rade jer im je stalo? Nisi dovoljno do sad naučio?

Nisu ti zabranili pristup jer nisu imali na temelju čega.

A čemu sada toliko čuđenje? Prvi put se susrećeš s nečim takvim možda? Ne kažem da je to normalno ili bi trebalo biti normalno, ali svakako nije neočekivano, pa si se mogao na takvo što pripremiti.

 

Nije tvoje da brineš o zdravlju bivše već da se u nezavidnoj situaciji pobrineš za dijete i ne odustaješ od njega, a nju promijeniti nećeš, kad nisi do sad, nećeš ni sad. A da ti sustav neće pomoći, neće, a da se trebaš boriti trebaš.

 

Kome nije dosta institucija koje dijete ne vide? Sad ti je klinac mali, a kasnije ćeš to vidjeti na svakom koraku. Nažalost. Tim više mu roditelj ima što za dati.

 

A glede prezimena, ako ti se zamisao ne sviđa, nećeš pristati, a onaj tko to hoće može lajati na Mjesec i amen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To se i meni učinilo pred barem mjesec i po, ali fikus drži da joj se jako žuri udati. Da joj se baš toliko žuri, ne bi bilo toliko odgoda i ročišta, niti toliko komplikacija koliko je bilo.

 

Zato, fikus pripremi se jer očito da nisam jedina koja ti to trubi odavno. Samo se pripremi. Odvjetnik za županijski nije greda, jedan iznosić više-manje, ne vjerujem da bi joj to bio presudni čimbenik, a tamo se ne šeće i prešetava, samo potraje. I nema više daljnjih žalbi.

 

Bolje se pripremi, a dabogla se ne dogodilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh! Danas sam bio sa svojim švrčićem DVA sata u prostorijama igraonice u Super-Konzumu na Zagrebačkoj aveniji (bivša Ljubljanska)! Fakat me izmorio na onim toboganima, a bivša je bila kooperativna (vjerojatno, jer sam danas, odmah dole ispod u Konzumu, za potrebe dječijih potrepština platio oko 500 kn sa zadovoljstvom i srećom!). Toliko se veselio bageru da je cijeli Konzum odjekivao od sreće moga malenog švrčića!

Nije na sreću imala danas nikakvih "ideja" koje bi me bacilo trenutak u komu i evo, sretan moj dan sa mojim švrčićem! Presretan otac, jer je moj švrčić mislim napokon shvatio da ide stričeku Harlekinu, a da je tata ipak bio s njime! Ma koliko muka je trebalo da dođem do toga - JUUUUPPPPIIIII!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne može ona minjati prezime bez tvog pristanka nikako. IUli da oboje pristanete napismeno ili švrćo da minja sa 18 godine, što neće biti šanse jer ćete tada zajednički bariti komade he-he :-D (nisam misla pretjerivati već kazati da ćete biti u super odnosima)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

"Znaš - htio bih s tobom nešto ozbiljno razgovarati"! Ja i x ćemo se vjenčati i željeli bi...Prekid, jer sam zaurlao iz sve snage kroz slušalicu: "PA KAKO VAS NIJE SRAM TO PREDLOŽITI NAKAZO JEDNA ODVRATNA! SPOLOVILO U ŠAPE I PRAVITE SVOJE DIJETE,AKO IMATE S ČIME, A MOJE DIJETE OSTAVITE NA MIRU, ODVRATNI TVORE GNJUSNI! MOJE DIJETE IMA IME I PREZIME, A ŠTO SE MENE TIČE OSOBNO, VAŠE DIJETE SE MOŽE ZVATI I ADOLF HITLER, GNJUSOBO ODVRATNA! NEMOJTE DA SE MOME DJETETU NEŠTO DESI, ZABIT ĆU VAM PAJSER U TA VAŠA ODVRATNA USTA, SMRDLJIVO SMEĆE JEDNO!" I poklopio sam slušalicu.

Ma Newbie! Kako mogu prihvatiti tog čovjeka da mi bude očuh moga djeteta?? Ubit ću ga! Raznijet ću ga svojim golim rukama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo jednostavno.

Da shvatiš da sebe trošiš najviše, dozvoljavaš da te isprovociraju toliko da i sam reagiraš na način neprimjeren, iskazuješ koliko te nešto izbacilo iz takta, a najjednostavnija stvar je: svatko može imati želje, ali ako se ti kao njegov otac s tim ne slažeš onda je sljedeći korak na samom djetetu kad jednom to bude moglo samo napraviti i ako ikad bude htjelo.

I amen.

Oni su izrazili želju, ti je odbio, kazao si da ti je bivša rekla da će to pokušati sudom. U međuvremenu su svi shvatili da je to nemoguće ako ti na to ne pristaješ. I sami prestali sa pričom o tome.

Divne si rečenice izgovorio, prekrasno razgovarao, padaš na svaku i najsitniju sitnicu. Pretpostavljam da se ne bi libio ispada i pred djetetom ili bi ipak zakočio?!

Daj se priberi i ne histeriziraj na svaku stvar.

 

Nije najveća fora pribiti nekog na križ nego iznaći rješenje.

 

A ti, br'te, kako o'š.............................................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Privikni se na činjenice:

1. bivša se udaje i možda je time sretna

2. sin ti tim činom dobiva očuha službeno, a realno ga ima doma već duže

3. tvoj sin živi s majkom i očuhom i oboje imaju ulogu u njegovom životu, svatko svoju a ti baš i nisi neki faktor koji će uređivati odnos očuha i pastorka i imaš se pravo buniti samo na ono u čemu ta treća osoba djetetu eventualno nanosi štetu

4. ti si svom sinu otac, tata, ali prvenstveno kao osoba a ne imenovanje s ordenom reda toga-i-toga, pa će on i saznati što je to tata po TVOM ponašanju, baš kao što će saznati i što je to očuh ili "stlicek zeko" po njegovom.

 

I samo nemoj sebi dozvoliti da izbacivanje iz takta i spuštanje na jednake ili gore komunikacijske grane "neću više" bude... do sljedeće (ne)prilike.

 

I opet: sretno!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A moj Fikuse, sto puta ista stvar. Planeš kao šibica... Kome to koristi? Tebi? Ne. Klincu? Ne. Bivšoj? Ne vjerujem da joj išta mijenja na stvari. Čitam i vidim da su ti ljudi već rekli da je sasvim normalno da se bivša uda. Prihvati to isto kao i činjenicu da to nema veze sa time jesi li ili nisi tata. Ti ćeš biti ili nećeš bit otac samo po tome kakav odnos izgradiš sa sinom!!! A dio toga odnosa je, eto i meni je teško kazat, ali dobar odnos sa njegovom mamom. I točka. I na kraju sa njenim mužem. Ne morate si kupovat cvijeće, ali morate imat dovoljno strpljenja da možete imati komunikaciju vezanu za dijete maksimalno dobru i korektnu. I sve je to u interesu djeteta. I gdje si čuo da ljudi kad se razvedu ostaju samci i ne udaju se ili žene? Na kraju, zar ti nije bolje da budeš dobar sa njima i znaš šta se događa u okruženju u kojem ti dijete živi? Oni će ionako raditi što žele i što im zakon dopušta.... I još nešto, bolje da taj frajer voli tvoju bivšu i tvog sina, jer se to ne kosi sa tvojom ljubavi; samo je nadopunjuje, a djetetu daje više mira i stabilnosti kad nije s tobom. I moli Boga da i ti nađeš nekog tko će prihvatiti i voliti tvoga sina kad bude kod tebe... A mogli su te i ne zvati da ti kažu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glib je napisao:

Oni će ionako raditi što žele i što im zakon dopušta....

 

Ma ne baš! Ni u kom slučaju, dok sam ja živ, neće Harlekin priljepiti svoje smrdljivo prezime na moga sina, A NEEE! To bi bilo, kao da stavim svoj potpis na odricanje od svoga švrčića kojega volim beskonačno! Moj švrćko bi me S PRAVOM popljuvao kada bi to saznao, a i ja si to sebi nikada ne bi oprostio! Ma ja nisam kaktus da se odreknem svoga sina, oooo neee! To se neće desiti dokle god sam ja živ! Mrzim ga iz dna duše!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle, fikus. Sad ću pribjeći nećemu što inače izbjegavam: ponovit ću ti ali ovaj put polaaaaaako, a ti uloži trud i pokušaj pratiti.

 

NITKO od nazočnih ti ni rječju nije spomenuo prezime, a ako si uspio primjetiti, samo smo te svi obavijestili kako je to bez tvog pristanka nemoguće i time si bio umiren. Barem što se same promjene prezimena tiče.

 

Ono što ne uspjevaš primjetiti a valjda skoro jedini jest: ni za tebe a niti za tvog sina kojeg voliš i želiš mu najbolje nije dobro skupljati baš TOLIKU mržnju prema osobi koja VEĆ jest očuh tvom djetetu i s njim živi, a NAROČITO ako komunicira (kad komunicira) uljuđeno ili to barem pokušava.

 

A ti ako ti se urla zbog činjenice da ti dijete ima i oca i očuha a ti urlaj, deri se, arlauči koliko te god volja. Sin ti to možda sad trenutno ne čuje jer to radiš na tečlefon, ali već će vremenom osjetiti i te kako. Preko tebe. I ako taj čovjek bude normalan prema njemu nemoj misliti da će te baš jako razumjeti. O tome ti pričamo.

A ti vrti svoje filmove i mrzi koliko te goooood volja!!!

Samo, sjeti se katkad da to ne radiš samo sebi.

Bilo bi lijepo, onako čist' zgodno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glib je napisao: Oni će ionako raditi ... što im zakon dopušta....

E, fikus, fikus... tc, tc, tc...

Da, hoće. Smiju, preciznij: majka smije sve što joj zakon dopušta.

Bez tebe ne može djetetu mijenjati prezime, ali mu smije napraviti putovnicu, smije ga prijaviti na drugoj adresi...

A za tebe i dijete bi bilo jako lijepo da prihvatiš glibov savjet i budeš uključen i obavještavan. A nekom malko tolerantnijom komunikacijom ćeš postići da budeš obavještavan i o mnogim sitnicama koje ti inače baš ne bi bile u izvješću...

Scooliraj se malo i zbroji se!

Iskazivanjem mržnje na svakom koraku nećeš postići ama baš ništa. Ili barem ne nešto konstruktivno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Užasno me strah svega! Užasno se bojim za svoga švrćka. Nikako da si utuvim u glavu da je to normalna osoba, već jedna retardirana budala koja će odgajati moje djete. Ja se u tom prostoru ne mogu snaći. Možda sam prestar za tako nešto, ali sam ubojit rječima i snagom da izdržim. BOJIM SE UŽASNO! TO JE PATOLOŠKA SITUACIJA, ALI TU SI NE MOGU POMOĆI! Bože! Kako me je izbacio iz moje ravnoteže i ulio nevjerojatan strah u meni za svoga sina! To je opsesija koja me muči mjesecima i koju na svake načine želim olakšati odnosom prema svom sinu. Velika je sreća da je moj švrćko inteligentno dijete i da je odmah zapazilo da su neke razlike bitne. Tu sam ja da mu pomognem da locira pravog oca, a ne tu budalu koja bi još k tome htjela nakeljiti svoje prezime mome sinu. ma to je strašno i to me muči. Kako biti normalan pored svega toga? Kako živjeti s time? Volim svoje dijete beskrajno i ne dam ga nikome. Pogotovo ne tom Harlekinu! Doći će, nadam se i moje vrijeme...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle, briga je nešto normalno.

Opsesija nije.

Znaš li kakav je odnos tvog švrćka i očuha mu?

Ne baš.

Želiš vjerovati da je tip baš totalni idiot u baš svemu?

Tvoja stvar.

Strah te i da ne otkriješ kako to možda tako i nije?

Opet tvoj problem.

Sina možeš imati i nikad ga ne izgubiti tako da te ne vidi i on u ovom svjetlu mržnje ikad, a da mu istovremeno budeš najbolji mogući otac na svijetu.

A da ti to dijete, a naročito inteligentno i koje raste i rast će, odrastati i shvaćati sve više, uočavati neće primjetiti eeee, tu se malko gadno varaš.

 

Prijetnjama nećeš postići ništa osim onog što piše na jadnim papirima i to kad ih dobiješ.

Mržnjom- još manje.

Destruktivna je.

 

O'ladi malo!

Smiri loptu.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što ako bude nasilan prema njemu? Ako mi se dijete požali da je grub i primjenjuje silu u odgoju? Ako pribjegava metodama odgoja , od koje mi se diže kosa na glavi? Ako će mu kupiti motor sa deset godina starosti i ako mi sin zbog toga strada? Ako ga bude emotivno ugnjetavao i zabranjivao susret sa svojim ocem? Ima milion "ako"! Eto zbog čega me je strah!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postupio si onako kako mislis da je najispravnije,cinjenica je da u nekim situacijama covjek mora biti smiren i ne dozvoliti se isprovocirati ali u nekim slucajevima treba zauzeti jasan stav i neznam kako je tom tipu dosla samo ta pomisao na tako nesto i pokazati da imas zube ali da ne grizes nego samo zastupas prava svoga sina .Nekim osabama nikad nije dosta tog provociranja to znam iz iskustva, ali kad malo okrenes plocu stvari se mjenjaju a u svemu tome potrebno je razviti dobar odnos sa djetom a oni ce ga odgajati po svojim zeljama.Pozdrav i nadaj se tako lako isprovocirati,uskoro ce doci i to rjesenje pa ce stvari biti mnogo jasnije i ti ces sigurno provoditi vise vremena sa svojim sinom sto i je tvoja zelja. sretno

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a što ako ne bude nasilan, a ti budeš... nervozan, arlaukao, činio nervozu njima i oni o tome budu raspravljali. Što ako mu ne kupi motor nego ga upiše u dobru školu...

Za nasilje i ugnjetavanje uvijek imaš lijeka kroz pravni sustav, ali nemaš lijeka ako bude dobar....

E zato ti moraš biti dobar otac, jer kad bude imao 10 12 godina, on će moći kazati sam s kime će željeti živjeti. A do tada se potrudi da to budeš ti, ili da ti barem želi doći. Jer nervozu koju stvaraš, prenosiš i na bivišu i očuha, a oni i u najboljoj namjeri ne mogu to u potpunosti sakriti od djeteta.

Dakle, manje nervoze jer utječe na dijete.

Nadam se da smo riješili pitanje prezimena.

Strahovi su razumljivi, ali ako donose štetu onome za kog govoriš da ti je najviše stalo moraš se kontrolirati.... A milion ako imamo svi. Svi odgovori su ti napisani pa ćemo vidjeti kako napreduješ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tc, tc, fikus...

Pa ti kao da uživaš sebi upucavati kojekakve filmove...

Nasilan?

Hoćeš li smatrati nasiljem ako ti se dijete požali da mu majka i očuh brane izlazak do 1 sa 14 godina i on se zbog tog osjeća jako loše i zlostavljano?

Ako ga nekako natjeraju da sjedne i uči 2 sata i popravi jedinicu i ne osjeća se zbog tog dobro?

Hoćeš li urlati na telefon kad te netko nazove, bilo majka bilo očuh samo zato jer im čuješ glas, a osobu mrziš iz dna duše ili ćeš priskočiti u pomoć nekom nježnom metodom tebi već svojstvenim, taktičnom i miroljubivom?

Kad mu daju da vozi motor s 10 godina i ubija se po cestama velegrada hoćeš li otić nekom pajser ugurat u usta ili ćeš se sjetiti da ima neka dob kada se nešto smije a nešto ne i da su roditelji odgovorni za svoju djecu, a da imaš pravo reagirati na zakonom predviđen način i usput provesti i opet taktičnu i odgojnu mjeru sa svojim djeteto, opet onako mirno i tebi svojstveno?

 

Ma daj ne kompliciraj filmovima jer još malo pa ćeš premirati od straha ako se majka uda za tipa s kojim već uhuhuj vremena živi i već je očuh tvom djetetu a uskoro će i imati službeni status da će mu dogodine kupiti pištolj i šleper metaka pa pustiti dijete nek se igra malo...

 

Aj se malo prizemlji i o'ladi.

Netko av a ti hop! pa nastaviš još skakati u svom stilu.

Radije se skoncentriraj na ono što se zbiva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne neću! Smatrat ću ga tada konstruktivnim sudionikom u odgoju moga djeteta. Za sada to nisam uvjeren, jer, recimo, kupovina elektromobila za 2000 kn djetetu od 2.5 godina je za mene velika idiotarija i smatram ga i zbog toga retardiranom budalom. Ma grozno je ,Newbie, da moje dijete nema još uvjek prava na svoga oca, a homoseksualci traže puna građanska prava FUUUUUJ! Vratih se malo nazad u svom ogorčenju i neću više. Vidjet ću ja kasnije kako će se ponašati Harlekin prema mom djetetu, a do tada ću biti njegova sjena i neka me se boji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji je vas cilj?

Kad dijete dodje do nekih razumnih godina da zamrzi i vas i majku i navodnog harlekina???

 

Mislim, dijete i sada osjeca vasu nervozu, bijes i netrpeljivost i to jako dobro, samo jos ne razlikuje vjerojatno razloge...

 

Ne biste li trebali prvenstveno nastojati da vam dijete odrasta u sretnom okruzenju, pa makar i u kuci s harlekinom?

Dali ste mu naziv koji upucuje i na to da bi ocuh vaseg djeteta mogao biti i zabavna osoba...

 

I za ovaj elektromobil... Kako da se VAMA ugodi???

Vama nista nije dovoljno dobro... Sto da mu je kupio kukuruz i prisilio ga da kleci na njemu??? Jel bi to bilo ljepse???

Pa on da vase dijete i voli kao da je njegovo, vi cete opet imati razlog da prigovarate.

Dajte malo razmislite sto radite cijelo vrijeme...

 

Nazad vise nema... Sad bi VAMA kao roditelju trebao biti cilj da vam dijete odrasta normalno u uvjetima kad ima tri roditelja... ali ne, vi cete uspjeti, kako mi se cini, od djeteta napraviti malu osobu koja ce posjecivati bolnicu u Kukuljevicevoj zbog opsesija svoga oca...

 

Hajde malo odbijte s tom svojom deklamacijom ljubavi prema klincu i pokusajte ga voljeti tako da njemu bude dobro, a ne samo vama...

Unistit cete dijete tim negativnim emocijama, a onda ce vam biti kasno za bilo sto.

Sad mozete biti roditelj i pokazati da i kad je tesko, znate se nositi sa situacijom...

 

Iako mi se cini da od vas previse ocekujem s obzirom na dosadasnje postove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma vi ste obična birokratska ambrozija koja samo nudi demagogiju u vašim "savjetima". Prema vašim postovima čovjek se osječa bespomoćno i ugroženo od razno - raznih Harlekina i inih drugih koji upropaštavaju tuđu djecu, a vi prema svom starom birokratskom i feminističkom klišeju napadate njegovog oca, vjerojatno mu hoteći oduzeti i ono malo prava koje ona ima naspram svog vlastitog djeteta! Ja bih Vas molio da mi se ne javljate više sa vašim "savjetima" - djeluje demoralizirajuće, provokativno i nadasve veoma bezobrazno. Ostavite me na miru da se borim za svoje dijete po mojem načinu i da poslušam savjete onih ljudi koji nisu opterećeni feminističkim i birokratskim načelima! Pozdrav

chez je napisao:

Koji je vas cilj?

Kad dijete dodje do nekih razumnih godina da zamrzi i vas i majku i navodnog harlekina???

 

Mislim, dijete i sada osjeca vasu nervozu, bijes i netrpeljivost i to jako dobro, samo jos ne razlikuje vjerojatno razloge...

 

Ne biste li trebali prvenstveno nastojati da vam dijete odrasta u sretnom okruzenju, pa makar i u kuci s harlekinom?

Dali ste mu naziv koji upucuje i na to da bi ocuh vaseg djeteta mogao biti i zabavna osoba...

 

I za ovaj elektromobil... Kako da se VAMA ugodi???

Vama nista nije dovoljno dobro... Sto da mu je kupio kukuruz i prisilio ga da kleci na njemu??? Jel bi to bilo ljepse???

Pa on da vase dijete i voli kao da je njegovo, vi cete opet imati razlog da prigovarate.

Dajte malo razmislite sto radite cijelo vrijeme...

 

Nazad vise nema... Sad bi VAMA kao roditelju trebao biti cilj da vam dijete odrasta normalno u uvjetima kad ima tri roditelja... ali ne, vi cete uspjeti, kako mi se cini, od djeteta napraviti malu osobu koja ce posjecivati bolnicu u Kukuljevicevoj zbog opsesija svoga oca...

 

Hajde malo odbijte s tom svojom deklamacijom ljubavi prema klincu i pokusajte ga voljeti tako da njemu bude dobro, a ne samo vama...

Unistit cete dijete tim negativnim emocijama, a onda ce vam biti kasno za bilo sto.

Sad mozete biti roditelj i pokazati da i kad je tesko, znate se nositi sa situacijom...

 

Iako mi se cini da od vas previse ocekujem s obzirom na dosadasnje postove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo ti, fikus, uživaj u ulozi zastrašitelja...

 

Samo, zanima me što ćeš kad shvatiš da te se nitko ne boji?

 

Prekini više sa homoseksualcima, jer je i to jedan dio kojim samo ispucavaš svoju mržnju koju preusmjeravaš s jednog objekta na drugi, s drugog na treći i tako u nedogled... Homoseksulaci nisu tvoj osobni problem i nemaš pravo ih povezivati sa sobom i svojom situacijom pa se onda ložiti, a vjeruj, ni u terapeutske svrhe iskaljivanje riječima za tebe neće imati koristi, već si probao u caffeu, pa vidiš....

Život se zna poigrati s ljudima pa im se zna dogoditi upravo ono što bi najmanje htjeli...

 

Sorry, tvoje dijete pravo na oca ima, lijepo si ih krenuo ganjati, majka se primirila, počela surađivati onako kako nisi mogao ni zamisliti i sam to tvrdiš. Zato sad sve svoje bjesove i mržnju usmjeravaš na očuha svog djeteta...

 

Ma samo ti pucaj, dragi fikus, ali pazi samo da ti se vrati kao boomerang... A to znači da taj hitac ne ispaljuje nitko nego ti sam....

 

Peče te i pričaš stalno kako ti je majka nabila na nos kako očuh na tvoje dijete troši više nego ti, a na shvaćaš da ovo nije natjecanje između vas dvojice u ničemu i da dijete ima mjesta za vas obojicu, svakog u svojoj ulozi.

Iskreno, jednako kako je on pokušao (ali ne on nego njih dvoje!) ti osporiti ulogu oca, a kasnije i dodati drugo prezime djetetu, tako i ti osporavaš nečije pravo da bude očuh, već bi uređivao i odnose očuha i pastorka i majke i njenog nevjenčanog supruga i redom tako dalje.

 

Pa vrti, dragi fikus, kolo dalje kako ti se god svidi, ali dok ne uspiješ shvatiti da se ne radi o kokošinjcu, kokoški i piliću sa dva pijetla, već djetetu, i dalje ćeš sipat svašta na sve strane i šizit na ono na što imaš razlog i na ono što uopće ne trebaš niti je neki problem.

 

Btw. Pokušavaš nas uvjeriti kako će majka i očuh dijete poslati samo u vrtić vozeći se na elektomobilu ili?

Možda ga ujutro pošalju na plac u nabavku jer ima prijevozno sredstvo?

Ma daj, molim te............................................

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... iznimno sam bezobrazna i uopce nisam feministkinja...

...ali mi vi isto tako iznimno idete na zivce svojom kuknjavom, a ne mislite ni sekundu kako je vasem djetetu... isto tako ne misli ni vasa bivsa...

... primjer ste roditelja koji preko djeteta rjesavaju medjusobne nerijesene emocije...

...i ne pada mi na pamet ne komentirati ovo, pa zato vi to ovdje i pisete, zar ne?

... mi vam dodjemo kao dnevnik pokusaja, uspjeha i neuspjeha, zar ne?

... a ako zelite da vam netko samo povladjuje i kima glavom na sve vase ideje, onda si kupite psa...

... i to nekog jako dobro dresiranog

... bez problema bih vam dala podrsku... i mislim da smo zato tu... ali dajte, covjece, sjetite se da je to dijete nemocno i izmedju 2 vatre, mislite na njega... i pokusajte to objasniti i bivsoj...

nemojte razvlaciti dijete kao zvakacu gumu :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak bi bilo lijepo da maaaaalko barem pokušaš uzeti u obzir i

se ne radi o kokošinjcu, kokoški i piliću sa dva pijetla...

I dozvoliš mogućnost da dijete ima tri osobe među kojima ne primjećuje toliku mržnju. Barem ne od oca, jer ako mu bude iole suvisli očuh, neće tako lako nalaziti opravdnja za tvoje riječi kojih se trenutno pred njim suzdržavaš, samo je pitanje kad će prosukljati van......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba mi niko povlađivati, ni u kojem slučaju, ali opet mi niko ne treba sipati demagogiju i uvjeravati me u ono što NIJE ISTINA! Ja sam otac ovom djetetu i mislim da se treba poštovati načelo DJETETOVIH PRAVA koje do sada nije imalo, a vi mi uporno pričate (ma ne pričate - kokodačete) o potrebitom kompromisu i ostalih gluposti koje sam jedva jedvice progutao i apstrahirao kao uopće normalan post. I ovo je demagoška analiza situacije, jer sa vaše strane dolazi stalno poruka "treba zabiti glavu u pjesak". E pa to nisam taj! NITI POD RAZNO! Kako je tek onim očevima koji imaju isti problem sa svojim bivšima u pogledu svoje djece, a njihov spis se nalazi vašem stolu? Jel ti očevi uspjevaju vidjeti svoju djecu, npr.?? Ma bilo bi najbolje da se zakonskim dekretom jednostavno po vama donese odluka da se djetetu udjeli novi otac i da mu se sva prava priznaju, a da se "zakonskog oca" eliminira iz djetetovog života bez prethodne analize i razloga! Vi biste tada imali više vremena za kavu u vašoj kancelariji! Prava osoba za ZIMBABVE nema šta!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A TKO ti je, molim te uopće ikad ovdje spomenuo da nisi otac ili da na to prava nemaš?! IMENUJ NICK!!!

 

NISU LI TI SVI POMAGALI NA NEKI NAČIN DA IH OSTVARIŠ???

 

Nisu li ti pomagali da ohladiš svoju usijanu glavu i ne radiš sebi i malcu još veću štetu nekim ispadom?!

 

E, dragi fikus, ako smatraš da ti se bivša NEMA pravo udati po vlastitom izboru, ako smatraš da očusi imaju samo pravo spavati u majčinom krevetu, e da te obavijestimo: u zabludi si.

 

A ti IMAŠ pravo biti djetetu najbolji mogući otac.

A to se ne radi uvjeravanjem kako drugi ne vrijede, nego odnosom svojim s djetetom i osobama s kojima to dijete dijeli svoj život. Odnos s tim drugim osobama je bolji nikakav nego pajseri gurani u usta jer ćeš jednom zaraditi prijavu, tužbu i slično, pa pjevaj borbene, a to ti baš i nije najpametniji izbor.

 

Pa ti radi što te volja, tvoja stvar i tvoj izbor.

:amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sjeti se onih postova i upita na koji nismo dobili odgovor. Napad na mene od ove ambrozije bio je strašan, samo zato što sam imao veliki problem da vidim svoga sina i što su mi se javljali izuzetno divni ljudi sa sličnim iskustvima, kao i ti i pomogli mi da prebrodim ove teške trenutke. Evo i sada mi se javlja sa svojom jezivom birokratskom floskulom po sistemu "BRIGO MOJA PRIJEĐI NA DRUGOG!" Neću više da to čitam i gotovo!

Mene još uvjek bude strah, da moje dijete zamjeni roditelja samo zato što ga viđam još uvjek premalo! Ni zbog čega drugog. Ma nemoj se ljutiti na mene, jer sve to ima argumtirane razloge, i nije to bez vraga! Nisam ja kriv što svom vlastitom djetetu ne mogu pružiti svu onu ljubav i osječaje koje imam u sebi, a ne mogu ih dati, jer mi to ne dozvoljava ona i pravni sistem u kojem živim! Fakat ste mi pomogli, a moje dijete će vam zahvaliti u moje ime, jer je zahvaljujući vama MOJE DIJETE DOBILO SVOGA OCA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E konacno jedno pitanje na koje se moze dati konkretan odgovor...

Upravo to- sudu...

Dok se ne okonca brakorazvodna parnica u kojoj se odlucuje i o povjeri djeteta, bilo koji roditelj moze traziti donosenje privremene mjere kojom se reguliraju vidjanja s djetetom...

Nakon toga, kad sud donese presudu, a netko od roditelja ne postuje odredjeno o susretima i druzenju, opet se ide na sud i trazi se ovrha dijela presude u kojem se odredjuje tko se s kim vidja i kad...

CZSS ima po novom ObZ, koji i nije vise tako novi, samo ulogu po kojoj ne moze vise nista uredjivati sluzbeno u odnosima roditelja i djece...

Sve se rjesava na sudu...

CZSS je samo institucija koja u tim slucajevima obavlja poslove po nalogu suda...

 

Meni pitanje uopce nije bilo glupo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stani malo!!!!!!!

 

Jel tvoj problem viđanje djeteta?!

Je.

Jesi li ga maknuo s mrtve točke?

Jesi.

Jesi li na pragu ostvarenja djetetovih prava?

Jesi.

Jesi li uspio sve ono što se držalo nemogućim?

Jesi.

jesi li se hvalio da su tvoji odnosi s bivšom sada jako dobri i konstruktivni i mirni i da je kooperativna?

Jesi.

Je li ovaj topic otvoren kao pitanje može li tvom djetetu netko nagurati još jedno prezime pored tvoga, a ti se s tim ne slažeš?

Jesi.

Jesi li dobio jednostavan odgovor: ne može?

Jesi.

Jesi li dobio i objašnjenja zašto ne može?

Jesi.

Jesi li nastavio iskazivati mržnju jer ti se bivša udaje?

Jesi.

Jesi li lijepo rekao da ćeš osobu mrziti i dalje?

Jesi.

Nastavljaš li sipati kojekakve riječi a radi nečeg što ti zasmeta, ali pak nikakve veze nema ni sa pravom ni sa tvojim odnosom s djetetom a ni s ničim drugim?

Jesi.

Govoriš li u svakoj rečenici kako netko djetetu daje oca a svi ti pomažu da shvatiš da si mu otac TI?

 

Trebamo li zaključiti da te strah te uloge dakle, a radi toga jer si svjesan da nekog trećeg ne možeš niti imaš pravo potjerati ni iz života bivše žene niti iz života svog sina?!!!!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda je to pak stvar koja može trajati godinama, a centar nema ovlaštenje mimo suda ništa uraditi! JEZIVOOOO! Znači ocu nište ne preostaje, nego da ode od svog djeteta, prema "novom zakonu"! Sudeći po mojoj brako-razvodnoj parnici koja traje DVIJE GODINE (alimentacija i susreti), pravo roditelja prema privremenom rješenju suda (a koji sam i ja imao) je još manje! Sada sa tim privremenim rješenjem vjerojatno svaki otac može obrisati jednu izvjesnu stvarčicu umjesto toaletnog papira ili se varam?? Jadna naša djeca!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa donekle ste u pravu, ali s druge strane, donosenje privremene mjere je hitan postupak, pa ne bi trebao trajati dugo...

 

Iskreno, i meni je blesavo da se otislo od fleksibilnosti upravnog postupka u CZSS u izvanparnicni postupak i tako zatrpanih sudova...

 

Ali, zakon je, pa se sad svi skupa slikamo...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajde...

 

Ponovimo pitanje.

Dijete si viđao jednom tjedno uz nadzor centra kad je imalo 7-8 mjeseci.

Pa ste se klali na pas mater.

Pa se to zbog tih pm-ova koji private message nisu i nastavilo dalje.

Pa ti se prijetilo.

Pa si to zaustavio.

Pa te se htjelo maknut iz djetetovog života i percepcije svijeta.

Pa si i to riješio i lijepo se pohvalio.

Pa je majka postala kooperativna.

Pa si se pohvalio.

Pa je počela tebe oslovljavati ocem djeteta.

Pa više nema budućeg očuha na vašim susretima.

Pa je majka počela zvati i češće.

Pa si se pohvalio.

Pa je počela zvati da se vidite i kad je ona slobodna.

Pa si se i time pohvalio.

Pa se i ona počela udaljavati pri susretima i ne stajati kraj vas i ostavila vas na miru.

Pa se i time hvališ.

Pa je uljudna u komunikaciji.

Pa se hvališ: ja imam sasvim novu osobu (primjedba je: nemaš je- ti)

Pa sve čak i bez suda i centra kreće nabolje.

Prestaneš li arlaukati i vrištati i derati se čim nekom čuješ glas a nemaš pojma ni o čemu je htio razgovarati, lako moguće da će sve ići daljnjim tokom kako je i krenulo, jer je više postignuto NAKON cirkusa po centrima nego za vrijeme. Očito da iskazuju dobru volju, a ti bi je i mogao iskoristiti i prihvatiti.

Misliš da će ti rješenje suda dati nešto puno više?

Ne, to ćeš postići odnosom prema djetetu i onima s kim ono živi. Inače je maksimum ono s papira.

 

A da ćeš ikada vremenski imati priliku biti s djetetom više nego majka mu, a time i očuh već samom činjenicom da žive zajedno, vjenčani ili ne, to si u startu izbij iz glave i ne udaraj glavom o zid, već obrati pozornost na predhodni paragraf: kako postići više od sudskog papirića.

A lijepo ti je bilo krenulo.

I ti se hvalio....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ima fikus privremenu mjeru, ali prikladnu za dijetešce vrlo maleno, 2x sat dva, ako si pratila objave prije...

...i to je prejadno...

 

No, očito i da obavještava kako majka surađuje i više i sad bez ikakvih urnebesa glede viđanja djeteta i čak samoinicijativno, i sve bolje. Zato bi bilo lijepo krenuti tim putem dalje, jer je funkcioniranje ovih naših "hitnih postupaka" u koje spadaju razvodi ne prejadan i ne prebijedan nego zaista odvratan i na štetu svima.

 

No, to pak nema puno veze sa ostalom problematikom i lightmotivima koji se provlače pričom... samo je podgrijava ionako već jako usijanu. I to je jeza sustava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je to točno Newbie! Sada imam drugu situaciju koja je puuuno bolja nego prije par mjeseci! To me raduje i to je svakako veliki izazov i primjer ostalim roditeljima da se maksimalno bore za svoju djecu, ne zbog sustava, nego zbog svoje djece, a i zbog svojih bivših koji će, sasvim sigurno, ipak shvatiti činjenicu da trebaju surađivati s ocem u pogledu djeteta. Ja se jako naježim, kada dobijem prijedloge ove vrste na koju sam eksplodirao ili ako mi se dešavaju stvari koje su van svakog normalnog razuma. Jedan od slučaja je i taj da se djeteta obmanjuje (nažalost još uvjek) sa roditeljem koji to nije! Prijedlog promjene prezimena je sasvim logični slijed takvih htijenja i slijed događaja na koji se trebam pripremiti i bogme pokazati malo i svoje zube. Kada takvu stvar rješim i kada budem bio pored svoga djeteta barem onoliko koliko piše u sudskoj presudi, ja ću biti presretan otac svom djetetu kojega toliko volim i želim. Pa zar je to puno što tražim od toga??? Želim samo da budem uz svoje dijete i da me djete voli kao oca i ništa više! Sve drugo je nevažno! Ma, nije više važan ni pravni sistem niti CZSS koji bi trebali bitno odigrati ulogu kod realizacije djetetovih prava, već htjenje roditelja da voli i da bude uz svoje dijete, makar i u mislima! I volim se pohvaliti sa dobrim vjestima koji me veoma raduju. Opet ne mogu biti zločest a ne spomenuti i CZSS koji mi je jako pomogao da ostvarim ono što sada imam, naravno prije "donošenja novog zakona". Mogu li postići još bolje?? Može li se napraviti još više?? Ma može, samo da rješim neke odnose u ovom đavoljem krugu koji me tišti i muči! Tu moram fakat biti i malo energičan, pa nisam ja baš neki mlakonja koji prihvata sve opcije zdravo za gotovo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Bivša želi djetetu drugo prezime dodati, ti se ne složiš, pokuša te nazvati i njen partner, pa malčicu zubiće pokazuješ ovako?

"Znaš - htio bih s tobom nešto ozbiljno razgovarati"! Ja i x ćemo se vjenčati i željeli bi...Prekid, jer sam zaurlao iz sve snage kroz slušalicu: "PA KAKO VAS NIJE SRAM TO PREDLOŽITI NAKAZO JEDNA ODVRATNA! SPOLOVILO U ŠAPE I PRAVITE SVOJE DIJETE,AKO IMATE S ČIME, A MOJE DIJETE OSTAVITE NA MIRU, ODVRATNI TVORE GNJUSNI! MOJE DIJETE IMA IME I PREZIME, A ŠTO SE MENE TIČE OSOBNO, VAŠE DIJETE SE MOŽE ZVATI I ADOLF HITLER, GNJUSOBO ODVRATNA! NEMOJTE DA SE MOME DJETETU NEŠTO DESI, ZABIT ĆU VAM PAJSER U TA VAŠA ODVRATNA USTA, SMRDLJIVO SMEĆE JEDNO!" I poklopio sam slušalicu.

 

2. Da se prisjetimo bijesa na sutkinju koju ćeš "uništiti" pa makar i "po cijenu svog djeteta"?

ILI DA TE CITIRAM I U OVOM SLUČAJU?!

 

Zaključak:

Samo ti nastavi tražiti s kim ćeš se svađat, urlikati i na njega otresati svoje porive, pa ako se ne dogodi nešto što bi te moglo izbaciti iz takta, a ti nastavi fantazirati o motorima i odgojnim metodama i tome kako će očuh kad postane očuh braniti djetetu da te vidi i nemoj se sjetiti da si već i lakšu situaciju uspješno riješio, pa upucavaj sebi i dodatne filmove pored ovih koje već imaš, moguće da ti nije dovoljno i previše, pa...uživaj....

 

Samo je jedno sasvim sigurno: neće tvoja veličina doći do izražaja što više ukazuješ koliko drugi na vrijede, pa makar i prepostavkama.

Zadaća ti je biti dobar otac a ne se natjecati s nekim tko je bolji.

 

A ti, br'te, kako ti god paše.

 

Umjesto da fantaziraš što sve može netko drugi napraviti kako bi ti ubio dijete po cesti ili ne znam čime, toliko si mogao imati ideja kako provesti sat vremena s malcem ili kako konstruktivno pokušati riješiti neki problem, ali ti radi kako god ti više odgovara. Pa histeriziraj i oko nečeg što osnova baš jakih i nema. Go on....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijedlog promjene prezimena je sasvim logični slijed takvih htijenja i slijed događaja na koji se trebam pripremiti i bogme pokazati malo i svoje zube. Kada takvu stvar rješim...

 

...a riješio si je već nepristankom da se djetetu doda i drugo prezime, što onda?

 

Još malo zubiće van?!

Tek toliko da ne padne u zaborav?!?

Ma samo ti uživaj u tome ako ti je baš toliki užitak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fikus je napisao:

Kako mogu prihvatiti tog čovjeka da mi bude očuh moga djeteta?? Ubit ću ga! Raznijet ću ga svojim golim rukama!

 

Baš me zanima da li će naš Fikus istu priči pričati kad on jednog dana nađe sebi partnericu/suprugu koju će njegova bivša onda nazivati Harlekinkom i sl. Svaka čast ogorčenosti i ljutnji i svemu ali što je previše je previše. Ako vas dvoje, Fikuse, ne možete zajedno, ne morate. Ali to ne znači da ovaj drugi nema pravo na sreću i partnera. A dijete samo može profitirati kad ima toliko ljudi kojima je stalo do njega i koji se brinu o njemu. Kako ti uopće možeš znati kakav je "Harlekin" (gluog li nadimka) prema tvom sinu? Ovakvim ponašanjem i stavom nikada nećeš ni saznati.Možda čovjeka blatiš bezveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da ima osnove smatrati osobu nedovoljno kvalitetnom prema nekim svojim mjerilima, spomenuti ispadi su redovito na štetu djeteta koje jednog dana s tim nekim može imati i sasvim dobre odnose, pa ne imati razumjevanja za ovoliki bijes i komunikaciju koja vrlo lako može završiti i policijom ili sudom, samo kad bi osoba koju naziva Harlekinom htjela na to trošit novce...

 

Nepotrebno dovođenje sebe u loše pozicije i nezavidnu situaciju, argumenti u korist majčinim tvrdnjama, a zbog čega?!

Sasvim suvišno.

Sasvim nepotrebno.

Ali očito vrlo potrebno ispucavanje.

 

A i argument u korist majke i očuha i njihvog "scooliranja" i trenutne volje da se situacija počne malo smirivati.

 

Čemu onda?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

chez je napisao:

Pa donekle ste u pravu, ali s druge strane, donosenje privremene mjere je hitan postupak, pa ne bi trebao trajati dugo...

 

Iskreno, i meni je blesavo da se otislo od fleksibilnosti upravnog postupka u CZSS u izvanparnicni postupak i tako zatrpanih sudova...

 

Ali, zakon je, pa se sad svi skupa slikamo...

 

Tipično prevaljivanje svoje odgovornosti i svog dijela zadatka na višu hijerarhiju pravnog sustava. Ovako vaše tumačenje generira općenito besperspektivnost, nasilje u obitelji, opći kaos i demoralizaciju u borbi za našu djecu! Mislim da je najbolje da mi se uopće ne javljate na ovaj topic, bio bih Vam zahvalan! Centri i te kako imaju odgovornost i svoj udio u rješavanju obiteljske problematike, a ne sjecište u kojem se pije kava i dodjeljuje socijalna pomoć, zar ne??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako možeš ovdje imati ispade bijesa gdje moraš tipkati što traje puno duže negoli se može izreći sve se pitam kakave si sve riječi u stanju izgovoriti u živo. Ako si takav ničemu se ne čudim što je bila takva prema tebi ili ti prema njoj, sada se to i pitam tko je tu bio gori. A onda ima još i nešto možda se svi ponašaju prema tebi kako i zaslužuješ jer se ti tako i odnosiš prema drugima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nema veze, fikus....

 

Ako se odlučiš brisati vlastite riječi kojima dokazuješ uljudnu konverzaciju te svoju miroljubivost i nepodgrijavanja situacije, svoje pokušaje unošenja mira u djetetovo okruženje te zoran prikaz kako komuniciraš sa osobama koje s njim svakodnevno žive, imaš citat u mom odgovoru, a to nećeš moći obrisati, pa nek ti posluži kao podsjetnik ili zrcalo, kako god poželiš......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veličina čovjek se ogleda u njegovom ponašanju i u tome ćeš biti uzor svojoj djeci ( možda ćeš se skrasiti i imati još dijece ). Misliš li da možeš kontrolirati svoje osjećaje ili nedaj Bože da te Švrćić vidi takvoga da se bijesno istresaš na njegovu mamu i čovjeka koji živi s njime. Zar si spreman sve odbaciti samo zato što je ona odlučila živjeti svoj život kako smatra da bi htjela. Što misliš da sve ovo čini kako bi tebi napakostila ili .... Možda si previše sebičan i misliš samo na sebe, u biti ljubomoran možda. Djeca osjećaju sve što se događa oko njih, misliš li da Švrćo ne primjećuje kad si s njim da su ti misli možda negdje drugdje. Ili kad doma harlekin i majka pričaju o tebi što si napravio ili rekao. Da te se malo kklepne po glavi pa da dođeš sebi i nastaviš živjeti, što je bitnije da te dijete kroz cijeli život zove ocem, još bolje tatom, ili da te ostavi zbog tvojih gluposti oko prezimena.

Odijelo ne čini čovjeka, niti titula niti ime niti prezime. Samo dijela, a tvoja dijela su preuveličavanje i ispadi bijesa. Pa sad ti malo razmisli jer i dijete će narasti i početi imati svoje stavove a koliko vidim ti već u startu gubiš. Ali imaš još vremena se promjeniti. Stoga PRESTANI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, možeš ti mnogo oko djeteta i s djetetom...

Ali izgleda da ti treba skrenuti pozornost na jednu malenu sitničicu...

Pitao si se nešto:

Mogu li postići još bolje?? Može li se napraviti još više?? Ma može, samo da rješim neke odnose u ovom đavoljem krugu koji me tišti i muči! Tu moram fakat biti i malo energičan, pa nisam ja baš neki mlakonja koji prihvata sve opcije zdravo za gotovo!

 

Da, možeš i zaista je tako...

Ali ono što ćeš morati primitat baš zdravo za gotovo jest da ti se bivša udaje i to upravo za onog s kim živi. I da tvoj sin zaista već ima očuha a što nije nikakva značajna razlika od one kad se uskoro i vjenčaju.

I ti u tom njihovom odnosu nisi ama baš nikakav faktor.

I to apsolutno nikakve veze nema s tvojom očinskom ulogom.

I zapitaj se zašto sada, kad znaš da će se vjenčati, još te lijepo o tome obavijestili a nisu uopće trebali da nisu htjeli, ti najednom još više živci rade, još više te progoni koješta, još više preuvaličavaš svoje strahove nekim sasvim hipotetskim stvarima koje bi si malo tko uopće dozvolio a kamoli netko tko zna da postoji u blizini i otac koji o djetetu vodi računa, pa tako redom dalje....

I zašto svaku stvar jako, jako, jako potenciraš znajuć da je unaprijed riješena u tvoju korist kao npr. ova s djetetovim prezimenom.

 

Ali sad se lijepo vrati na onaj dio oko citata tvojih riječi i shvati da ti apsolutno na to niti imaš utjecaja niti ga imaš pravo zahtjevati niti imati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fikus je napisao:

Pa donekle ste u pravu, ali s druge strane, donosenje privremene mjere je hitan postup

Tipično prevaljivanje svoje odgovornosti i svog dijela zadatka na višu hijerarhiju pravnog sustava. Ovako vaše tumačenje generira općenito besperspektivnost, nasilje u obitelji, opći kaos i demoralizaciju u borbi za našu djecu! Mislim da je najbolje da mi se uopće ne javljate na ovaj topic, bio bih Vam zahvalan! Centri i te kako imaju odgovornost i svoj udio u rješavanju obiteljske problematike, a ne sjecište u kojem se pije kava i dodjeljuje socijalna pomoć, zar ne??

 

Stvarno smijesno... Komentar koji ste dali na moje rijeci je PREsmijesan...

 

A opet vam kazem, ne mozete birati tko ce vam odgovarati...

A ako trebate nekoga tko ce vam povladjivati, predomislila sam se, nemojte uzimati psa- i oni imaju limite za maltretiranje, uzmite ogledalo u ruke...

 

Btw, pretpostavljam da nemate odvjetnika ili ste uzeli nekoga kome mozete tumaciti Obiteljski zakon kako vama pase...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 89.

 

(1) Dijete ima pravo tražiti zaštitu svojih prava pred nadležnim tijelima koja su o tome dužna obavijestiti centar za socijalnu skrb.

 

(2) Dijete ima pravo na posebnog skrbnika u slučajevima određenim ovim Zakonom.

 

(3) Posebnog skrbnika imenuje centar za socijalnu skrb za slučajeve kad o povredi djetetovog prava odlučuje drugo tijelo, a sud kad je donošenje odluke o djetetovom pravu u nadležnosti centra za socijalnu skrb.

 

(4) Poseban skrbnik dužan je podnijeti izvješće o zastupanju djeteta na zahtjev i u roku kojeg određuje tijelo koje ga je imenovalo.

 

(5) U postupcima u kojima se odlučuje o nekom djetetovom pravu ili interesu, dijete ima pravo na prikladan način saznati važne okolnosti slučaja, dobiti savjet i izraziti svoje mišljenje te biti obaviješteno o mogućim posljedicama uvažavanja njegova mišljenja. Mišljenje se uzima u obzir u skladu s njegovom dobi i zrelosti.

 

Članak 90.

 

Dijete je dužno poštovati svoje roditelje i pomagati im, te biti obzirno prema članovima obitelji.

 

2. Roditeljska skrb

 

Članak 91.

 

(1) Roditeljsku skrb čine odgovornosti, dužnosti i prava roditelja, s ciljem zaštite dobrobiti djeteta, osobnih i imovinskih interesa.

 

(2) Roditelj se ne može odreći roditeljske skrbi.

 

(3) Roditeljska skrb može se ograničiti ili oduzeti samo odlukom nadležnih tijela iz razloga i na način propisan ovim Zakonom.

 

Članak 92.

 

(1) Roditelji su dužni skrbiti o životu i zdravlju djeteta i omogućiti mu korištenje mjera za unaprjeđenje, čuvanje i vraća­nje zdravlja, sukladno propisima iz područja zdravstva i zahtjevima medicinske znanosti.

 

(2) Roditelj je dužan štititi dijete od ponižavajućih postupaka i tjelesnog kažnjavanja drugih osoba.

 

Članak 93.

 

(1) Roditelji imaju dužnost i pravo odgajati dijete kao slobodnu, humanu, domoljubnu, moralnu, marljivu, osjećajnu i odgovornu osobu, poštujući načela ravnopravnosti spolova, kako bi bila pripremljena za skladan obiteljski i društveni život s pozitivnim odnosom prema prirodi.

 

(2) Odgoj djeteta mora biti u skladu s njegovom dobi i zrelosti, te s pravom djeteta na slobodu savjesti, vjerskog i drugog uvjerenja.

 

Članak 94.

 

(1) Roditelji su dužni čuvati i njegovati dijete i skrbiti za njegove potrebe.

 

(2) Roditelji ne smiju dijete predškolske dobi ostaviti bez nadzora odrasle osobe.....

 

--------------------------------------------------------------

 

Narodne novine 2006 godine! Pa kome vi to prodajete fore?? Molim Vas da u interesu djece, obavljate Vaš posao sa punom odgovornošću i da omogučite djetetu pravo NA OBA RODITELJA! Možda bi trebalo po Vama ukinuti centre kao potpuno nekorisne institucije? Možda bi se takve zgrade trebale prilagoditi u dječije vrtiće dekretom? Molim Boga da će te prolaskom kroz Vaše bivše radno mjesto u budućnosti moći vidjeti koliko je djetetu potreban otac! Iz ovoga se vidi da Sud nadležnost prebacuje na CZSS i da Vi upravo trebate biti ti koji će djetetu osigurati njegovo pravo na oba roditelja! Imate za to jasnih ingerencija!

Ma koliko ste Vašim radom i prebacivanjem odgovornosti na nekog drugog, uništili dječijih života i ogorčili očeva koji su željeli viđati svoje dijete/djecu i biti prisutni u dječijim životima, a naišli na ovakvu bezdušnu birokratsku ambroziju koja je prebacila svoj dio odgovornosti na nekog drugog, tumačeći Zakon na svoj način? Koliko je zbog Vas, bilo trauma u obitelji? Mene bi pekla savjest i ne bih se više pojavljivao na ovim stranicama. SRAM VAS BILO!

Tipična birokratska ambrozija, ali gdje je kombajn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hehehehe, sad me zabavljate...

Iskopali ste nesto sto sto bih i ja iskoristila, ali izgleda u suprotnom smjeru :)

 

Zao mi je Svrcica, trudite se svim silama da vidi kako je odrastati u ratnom stanju...

 

Vidite, ja sam prosla 8 semestara fakulteta da bih dobila pravo da tumacim zakone... I mislim da Obiteljski zakon ima malo vise clanaka od ovih nabrojanih... koje ste, btw, u potpuno krivom smjeru poceli navoditi...

 

Kad vec znate gdje su stranice Narodnih novina, potrudite se procitati i ostatak zakona...

Mozda vidite tko je nadlezan za sto...

Ima jedna glava posebno o tome... ;)

 

I hvala na svim komplimentima koje ste mi uputili...

 

:-D:-D:-D

 

Fakat bi trebao kombajn...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I moj plinovod, ako ugradim krivi ventil, kao inžinjer koji ima završenih devet semestara fakulteta, može cijeli sistem eksplodirati! Tu ne pomažu više nikakvi članci niti klauzule! Tako ni kod djeteta ne pomažu članci, nego vaš rad! Vi nemate smisao za odgovornost, već živite u Vašim člancima i ja jednostavno takav vaš fakultet sa osam semestara ne cijenim niti malo! Žao mi je zbog toga, ali vaš rad nikako nije u duhu života niti daje doprinos zdravom razvoju djeteta i socijalne komponente čovjeka, nego je beskorisno lamentiranje o člancima koje imate na stolu. Možda je i moje dijete jedan članak i baš vas briga za to! BITNI SU VAŠI ČLANCI, ali ni to ne znate tumačiti jer to nije istina! Treba pročitati pažljivo Narodne novine i ne da mi se sve copy paste na ovaj forum staviti. Prestanite se baviti člancima, počnite se baviti sa ljudskim sudbinama, sa djecom koja trebaju VAŠU POMOĆ! Budite jednom čovjek pred takvim problemom, a ne hladna i bezdušna BIROKRATSKA AMBROZIJA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar smo sa dodavanja još jednog prezimena koje se pokazalo neizvedivim, preko odbijanja pomisli da se majka djeteta udaje a dijete dobiva službeno očuha, pravdanja pajserića i ubit'- zaklat' (kako koga) -uništiti- po -cijenu -vlastitog -djeteta opet završili na priči za koju postoobjavljivač tvrdi da je sve bolja i sve normalnija i sve ide nekim boljim tijekom?!

 

Što je veći problem?

Ne imati papir ili imati priliku za preuzimanjem mirne i stabilne uloge oca?!

Eh, neobuzdani temperament opet valjda......

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I moj plinovod, ako ugradim krivi ventil, kao inžinjer koji ima završenih devet semestara fakulteta, može cijeli sistem eksplodirati! Tu ne pomažu više nikakvi članci niti klauzule!

I kad ti je to jasno onda znaš i da se plinovodu ne tolerira neobuzan temprerament ventila, koji tebi, dragi fikus, pušta na sve strane, a najgore je što ti pušta kad komuniciraš s nekim tko ima veze baš sa tvojim klincem, a ovo drugo nije toliko značajno.

 

A ni tu ne pomaži nikakvi ni stavci niti članci, već samo onaj tko brine o ventilu i održavanju sustava.

Toliko ti je valjda poznato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušaj još jednom...

Kažem: pušta ti ventil, ne onaj na Mažurancu nego tvoj osobni, kad god i što god bilo kada komuniciraš sa nekim tko IMA veze s tvojim djetetom a to su i majka mu i očuh.

Nema nikakvog opravdanja za tvoje ispade niti histeriziranja i preuveličavanja. Imaš sjajan primjer s prezimenom, sa sutkinjom i ono što si u stanju izvaliti da si u stanju napraviti makar te stajalo vlastitog djeteta i redom tako dalje. To ti je samo dokaz koliko u trenutku kad god i ma šta god se dogodi, velikog ili manjeg ne vidiš ama baš ništa osim svog vlastitog osjećaja MRŽNJE i BIJESA.

 

Inžinjeru, servisirajte taj ventil, inače će explodirati Vaš osobni Mažuranac.

A to za tvoje dijete ne bi bilo dobro.

Ako to biraš kao svoj vlastiti put, samo lijepo ti izvoli, široko ti polje, ali imaš i dijete. Koje malko gubiš iz vida čim ti se netko pojavi na nišanu. Primjer smo imali.

I daj zovi servis ili servisiraj sam, u struci si.

 

Dodatak: e, ni tu ne pomažu ni stavci ni članci ni klauzule ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hehehe, to bi TI želio da tako bude kako bi imao bolje opravdanje svojih postupaka!!!

 

Što možeš?

Ako ne možeš sam, potraži u tome pomoć. Možda bliskih ljudi, prijatelja, dobronamjernika ili neke kompetente osobe.

 

Ali prestani se hraniti MRŽNJOM i BIJESOM već jednom.

Stradat ćeš ti i stradat će zbog toga i tvoje dijete.

A sve drugo ćeš lakše od toga.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... da gospodin ima smisla za medjuljudske odnose, pokazao je vise puta vrijedjajuci mene...

...koja mu nisam uzvratila niti jednim epitetom...

... i sva sreca da se gospodin bavi plinovodima, jer s ljudima ne bi imao sanse...

... i cekajmo svi zajedno novi izlet gospodinov u pravne vode... mogli bismo kojesta nauciti...

 

... A ZA TO VRIJEME JA ODOH MALO POPRAVLJATI I GRADITI PLINOVODE... mislim da imam za to smisla kao i fikus za pravo... :-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

chez je napisao:

... da gospodin ima smisla za medjuljudske odnose, pokazao je vise puta vrijedjajuci mene...

...koja mu nisam uzvratila niti jednim epitetom...

... i sva sreca da se gospodin bavi plinovodima, jer s ljudima ne bi imao sanse...

... i cekajmo svi zajedno novi izlet gospodinov u pravne vode... mogli bismo kojesta nauciti...

 

... A ZA TO VRIJEME JA ODOH MALO POPRAVLJATI I GRADITI PLINOVODE... mislim da imam za to smisla kao i fikus za pravo... :-D:-D:-D

 

Bavite se više problemom djeteta i socijalnim problemima u društvu. Ostavite moje plinovode na miru! Budite čovjek, humanista, a ne HLADNA I OKRUTNA BIROKRATSKA AMBROZIJA! Možda bi trebali otići na Kaktusov topic i njemu objasniti o nesvrsishodnosti daljnje borbe za svoje dijete, možda tamo nađete sugovornika. Ja to neću čitati budite uvjereni, ali vas još jednom molim da mi se više ne javljate, jer ja ću koristiti sva pravna sredstva i poduzeti sve pravne radnje što je u mojoj moći da dobijem i vidim svoje dijete! Vaše poruke su u tome destimulirajuće, besperspektivne i nadasve uništavajuće u tim htijenjima. Vi imate članke, a ja svoje dijete. Molim Vas evo odite do kaktusovog posta i njemu sve ovo recite, to što ste rekli meni, a ja to neću čitati OBEČAJEM!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet preusmjeravaš, fikus?

 

Ajde, nahrani se malo, pa se onda malko sredi i promisli oko čega se uopće i s kim naganjaš.

Ne sjećam se da si išta konkretnog iznio, ali bitno da se reži i pomalo grize...

 

Kakve ovo ima veze sa topicem koji si otvorio?

Ima li tko što konkretno za reći ili ćemo prosipati uvijek iste fraze?

Fikus, daj se sredi i bavi se djetetom i sobom i ne arlauči na ama baš svakog koga sretneš putem.

I'm out, nastavi se hraniti svojom dozom, vrijeme večere je....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fikuse, ne znam kako funkcioniraš u životu kad vidim da moraš 77 puta čitati istu stvar i opet ne razumiješ.

Jel ti newbie lijepo napisala koje si stanje imao i koje sada imaš? A ti se ponavljaš beskonačno, istim tonom....

Jel ti Jadnik isto napisao kao i ja zadnji put, a ti kompletno prešutio i ne shvatio ili odbio shvatiti činjenice?

Jel ti chez OSOBNO NEŠTO SKRIVILA da je vrijeđaš?

PROČITAJ SVE PONOVNO, SVE ŠTO SMO TI NAPISALI, SVE TI PIŠE!!!

Imaš mnogo načina da rješavaš svoju situaciju, a samo malo ispravnih.

I UVIJEK SE SASTOJE OD DVA PARALELNA:

1. Pravni

2. Osobni odnos sa bivšom i njenim partnerom.

1. Pravni ide kako ide, mi ovdje ti sigurno nismo osobno krivi za to, kao što ni ti osobno nisi kriv što u npr. Dalmaciji nema plinovoda, i što je svima nama na sudu isto. Nije dobro stanje na sudu i u centru, a ti imaš izbor kojom ćeš metodom to rješavati. Savjetima koje si ovdje dobio, imaš što imaš, postigao si što si postigao i priznaješ da si napredovao. Da ne bude zabune, svojom sadašnjom metodom prijetnji i neurotičkih ispada izravno ŠTETIŠ SVOME ŠVRČIĆU. A u njega se zakljinješ. Pa ti vidi što želiš.

2. Isto ti je sve objašnjeno sa više strana. Sa boljim kontaktom imat ćeš bolji uvid u sve vezano za sina i možda još više viđanja djeteta. Možda i više nego ti sud dosudi. Ako ne možeš to shvatiti kaži nam odmah da nemaš mentalni kapacitet za to shvatiti i mi smo riješili svoj problem, nećemo se javljati više (barem ja neću). A ti svoj problem nisi riješio, a o VAŠEM klincu da i ne govorimo. Da ne bude ponovno zabune, svojom sadašnjom metodom načina komunikacije sa bivšom i njenim partnerom i u ovom dijelu izravno ŠTETIŠ SVOME ŠVRČIĆU. A u njega se zakljinješ. Pa ti ponovno vidi što želiš.

Ako pitaš za savjet, jer, zato si tu, onda ga poslušaj!

Ako ne želiš slušati nego vrijeđati svih i svakog primijeti da si jedini... Inženjeru.

A sad možeš i mene vrijeđat... Ali ja ti ništa nisam skrivio, niti radim u centru, niti na sudu, nego sam otac djeteta koje živi sa mamom koja je odselila i koja ima ljubavnika, al ne vozi hitnu.... I isto nemam papir od suda....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče cheza, lijepo sam je zamolio da me zaobiđe u velikom krugu i da mi se više ne javlja. Neka ode na kaktusov topic i neka tamo nađe istog sugovornika o nesvrsishodnosti daljnje borbe za svoje dijete, ja to čitati neću. Neka i dalje živi u svojim člancima. Ja i dalje tvrdim da to nije istina, jer mi je centar itekako pomogao da dođem do sadašnje situacije koju sada imam i da centri imaju ingerencije da rješavaju takve probleme, a ne Sudovi-glupost! Istina da me neke stvari raspigaju, ali nikada, baš nikada ne bih to napravio pred mojim sinom. I suzdržat ću se od daljnjih ispada i otići na Sljeme i izgalamiti se na jedno drvo. Ovo sa chezom je vrlo ozbiljno i stvarno, NE ŽELIM ČITATI NJENE "SAVJETE" NITI KOMENTARE! Samo želim čuti kako na legalan i ljudski način mogu doći do svoga sina i biti njegov otac. Ne zanimaju me paragrafi, članci, tumačenja koja su skroz pogrešna i prevaljivanje svojih moralnih, ljudskih i profesionalnih obaveza prema nekim drugim institucijama. Čovjek se za svoja prava ne obraća dječijem vrtiću ili upravi vodovoda, već institucijama kompetentnim da rješavaju tu problematiku, a to su SAMO CENTRI! I takvu sam informaciju u petak dobio od psihologinje poliklinike za djecu, koja meni se čini više zna od neke "kvazi pravnice sa osam semestara fakulteta"! Samo dalje od mene, pogotovo što još nemam još pravomoćno rješenje, a sugerira mi se neizravno NASILJE! To ne želim i ne želim prihvatiti činjenicu da sam bespomočan u traženju osnovnih djetetovih prava! Ne želim te Glib vrijeđati, ali želim ti reći da su neke moje reakcije ipak s opravdanim pobudama, kao npr. komentar koji dobijem od cheza. Ne ljuti se prijatelju i ti si mi puno pomogao u ostvarenju ove situacije do koje sam došao, a to je da mogu normalno, bez stresova, vidjeti svoje dijete. Pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam u to siguran! Nema ona puno veze sa mojim klincem, a inače svi moji sistemi koje sam projektirao rade besprijekorno! Sada gradim plinovod na Mažurancu

 

Mislim da ti neće sistemi raditi besprijekorno ako nastaviš se baviti drugim problematikama kao kako tko tumači zakone i kako ih sprovodi NEMOGUĆA MISIJA. Sada te pitam možeš li se ti iskopčati kada dođeš na posao i nemisliš na ništa drugo nego na posao. Jer u protivnom bi mogao pogriješiti i nebi više bio besprijekoran. A bogami ne postoji netko tko je besprijekoran jer bi i moja baka sada živa bila da nije eksplodirao besprijekorno izrađen plinomjer i cijeli sistem. Pa gle čuda došli ljudi iz plinare i kuku lele nismo mi krivi mi smo savršeni a njihovo savršenstvo odletilo u zrak. Previše se hvališ a drugačije se ponašaš, zbunjuješ nas u svemu. :-?:-?:-?

Počni se baviti svojim djelima a ne tko je kriv a tko ispašta. A inače poslovica kaže drži prijatelja blizu a neprijatelja još bliže.

Zamisli ovo ti postaneš dobar prijatelj harlekinu i ona tvoja svisne, a ti dobiješ još više vremena sa svojim švrčićem hehehe :jupii:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ti Jadniče pogubio nažalost živce! Evo se tješim da mi je bivša postala kooperativna i danas iščekujem poziv kada mogu vidjeti svoga švrčića! Zadnji puta sam ga vidio u srijedu prošli tjedan. Da li će me nazvati...? Užasno je to iščekivanje koje traje gotovo dvije godine, a ja nemam još to pravomoćno rješenje! Puno se toga ružnoga desilo da to nije ostavilo traga na mojoj psihi. Gledam u svoj mobitel, mobitel šuti, hoće li me bivša danas nazvati...? Slijedeći tjedan ide sa svojim Harlekinom na more dva tjedna. Još jedna strepnja u nizu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I kaj sada, ajmo zaustaviti vrijeme. Hm pa i nejde baš. Ili ajmo nešto destruktivno činiti pa bijesniti i gubiti živce. Loša odluka. Sve u životu se trenira pa i strpljenje i smirenost i cijeli život ti je škola. Onih devet semesara objesi na klin jer te nisu i neće te pripremiti za život. Kaže se sve je to život. E sad hoćeš li ga ti provesti u bjesu i gubljenju živaca ili nekako drugačije.

Mene život nije niti mazio niti pazio ali sam ostao dostojanstveno stajati pred svime i svačime. Moj lik i pojavu neće uništiti pa da se objese naglavačke. Dok nisi sa sinom smišljaj stvari koje češ činiti dok si s njime, a ne raspravljati s drugima na što nemaš utjecaja. Vrijeme ionako prolazi a ti ga nećeš vratiti, jedino ako si Jules Vern pa da smišljaš vremeplov, ako jesi mogu li se predbilježiti za koju vožnjicu, ha.

Što je tu je idemo dalje uzdignute glave, sudbini tako i onako nećemo pobjeći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, fikus, bilo bi lijepo da prestaneš nuditi opravdanja svojih ponašanja i skoncentriraš se na problem kad ga imaš.

 

Jednostavno ne prihvaćaš kad pogriješiš a kad vidiš da je to svima očito a tebi još nije onda počneš o neviđanju i nekog uzimaš na nišan, ali jasno u svom stilu.

 

Prvo si za bivšu imao sve najgore za reći i dijete nije nikako smjelo biti kraj takve osobe.

 

Potom czssi nisu odradili svoje i imao si dobru metu.

S pravom.

 

Zatim si prisilio czzs da nešto napravi i bivša je bila na meti, ali si je pripitomio.

 

Zatim je uletjela spika sa sutkinjom koja je krivo poslala rješenje odvjetniku tvoje bivše pa si prijetio razapinjanjem na TVu i Latinom, ali u svemu tome ni riječi o tvom malci nije bilo, već dapače: izrjekom rekao na ovom mjestu kako ćeš je uništiti makar te to stajalo i vlastitog djeteta.

To ti je živi dokaz koliko si u stanju ne vidjeti ništa osim sebe i u trenu bijesa i preusmjeravanja mržnje koja ti treba kao zrak ne vidiš ništa osim vlastitog ispucavanja na nekome, izgleda da nije jako bitno na kome.

 

Kao dokaz u prilog toj tvrdnji, u trenu kad te nitko nije maltretirao, a bivša se smirila i počela surađivati i ti sretan obavještavao ovaj forum, pojavi se homoseksualac na ovom forumu i ti se obrušavaš na njega vrlo neprimjereno, ali tebi sasvim svojstveno, i u Obiteljskom pa je urednica stavila ključ.

 

Nije ti bilo dovoljno, jer kad tebi netko u okolini smeta (čitaj: nemam drugu metu) ne postoji riječ: zaustavljanje. Nastavljaš šiziti po caffeu. Jer? Znaš da će se tamo pojaviti i nalijepiti mnogi s kojima ćeš moće urlati i vrijeđati. A to je očito tvoja potreba da bi se osjećao bolje.

 

Zatim se pojavljuje ovdje chez koja ti je, ako se dobro sjećam, a sjećam se jer smo ti tada svi pomagali da održiš bistru glavu i usmjeriš se na rješavanje problema a ne zviždiš o glupostima, skrenuvši ti pozornost da se takav živčan, histeričan i bijesan ne možeš pojaviti na czss-u jer će te gledati kao faktor destrukcije. Ne da ti je time pomogla nego ti je itekako pomogla. A ti sad okreći priču kako te god volja ne bi li ti bilo lakše.

Da, osoba ti nije odgovorila na pitanje i privremenom rješenju, ali ti je odgovorila sada: ovršno je i imaš zakon ne koji se smiješ pozivati.

Isto tako, nije ti na pitanje odgovorio AMA BAŠ NITKO od pravnika na ovom forumu, a sumnjam da ga nitko nije primjetio, a još više sumnjam da to i ne znaju jer je vrlo očito i jasno da piše u zakonu to što piše: da, ovrha se može provesti.

 

Da, isplivao je i tzv. Harlekin koji je ostao meta kad ti se bivša počela ponašati ljubazno.

Najgore je što se izgleda čak ni on ne želi nastavljati s tobom u tebi odgovarajućem stilu, pa da stvar bude gora, ne možeš mu nalijepiti da je šarplaninac koji ti prijeti i padaju ti u vodu priče i postovi kako će te namlatiti, kako ti treba zaštita policije, kako ti kolege savjetuju da staviš cijev u auto da se braniš od "napada" pa si je i stavo i tako redom dalje.

 

Hoćeš li histerizirati čim ugledaš IKOGA tko na tvoje pitanje nije odgovorio?

Hoćeš li svakog gledati izmišljanjem kako je protiv tebe?

Nije li to samo jedna osoba u nizu kojima se služiš u vlastite svrhe: da imaš na koga bjesniti i koga mrziti?

 

PS. Da, svakako.... Ide bivša na more s djetetom. Sve bi bilo sigurno i dobro da ne ide i tzv Harlekin, a sad kad znaš sa ide, onda će im dijete upasti u more i utopiti se. I to čak iz aviona ispasti ili kroz prozor od auta, a oni to neće ni primjetiti.

 

Misliš da nitko ne uočava ovaj zbroj naveden u svim predhodnim rečenicama?!

 

Isprike i opravdanja na račun "tempermenta" nema odrasla osoba.

 

To se lijepo sebi u zrcalo kaže:

ne kontroliram se niti to uopće želim- jer mi ne odgovara.

U komunikaciji uživo ili na forumima.

Tko mi kaže da bih trebao, ja ću mu lijepo reći da ne mogu, a izvući ću se na račun nečeg što mi se dogodilo. Ako mi se i ne dogodi ja ću lijepo još malo potencirati i opravdao sam sebe.

 

Tc, tc, tc....

 

Da, ovo je zbroj tvoja 4 topica.

Iz ugla koji nije provođenje onog što s pravnom problematikom ima veze.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nisi pomogao što se ne ljutiš na mene. A nisi odgovorio na ništa drugo osim na chez. I opet ništa pozitivno, nisam siguran da je ona kriva za tvoje stanje i tvoju situaciju. Prije bih rekao da je nastojala pomoći. Pročitaj molim te 78. put šta sam ti napisao. Ako ti ne pašu njeni postovi nemoj ih čitati, ali ne vrijeđaj.

Skoncentriraj se na sebe, I NA DIJETE!!! I slušaj ove ljude i ČUJ što ti govore.

Mirno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam svojoj bivšoj za dva tjedna koje će provesti na moru i za troškove djeteta dao 2000 kn, te kupio brdo stvari i igračaka za dijete te zaštitnih kremica i ostalih potrepština u iznosu od 600 kn! Proveo sam sa svojim sinom predivnih i nezaboravnih 2 i po sata i na rastanku mali se opet rasplakao gledajući u mene! Oko pola osam nazvao me Harlekin i rekao je da želi sa mnom ozbiljno razgovarati pomirljivim tonom! Prihvatio sam poziv i u četvrtak, nakon što provedem vrijeme sa svojim djetetom idemo na piće u šoping centar Prečko. Možda je to idealna prilika za kopanje ratne sjekire, bilo bi mi drago! Samo promjena prezimena i roditeljski odnos prema djetetu NEMA RAZGOVORA! Decidirano NE! Evo, moj happy end se približava i da mi dođe ta pravomočna presuda-nitko sretniji od mene!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo fikus!!!

Financijsko izvješće je hvalevrijedno, a i ostatak namjera, dapače, vrlo pohvalno.

 

Obzirom da smo navikli da u jednoj minuti možeš vrištat i vrijeđat urlajući a u sljedećoj se već smješkati, ostaje da vidimo kako ćeš sve ove krasne nakane provesti u djelo, pa prvo ide skok pa tek onda ćemo čuti hop!

 

Nadajuć se da će ipak sve biti onako kako si planirao i da te neće sitnica navesti da vrištiš i urlaš i sipaš riječi rječnikom već poznatim.

 

Držimo ti fige, a ti se potrudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Fikuse !

Čestitam i klanjam se do poda tvojem pomirljivom tonu i financijskoj darežljivosti .

 

Nadam se da pokazana dobra volja nije rezultat snifanja plina , kojekakvih sedativa , halucinogenih droga .....već je rezultat opijenošću prekrasnom očinskom ljubavlju .

 

Ima jedna američka poslovica koja otprilike glasi :"Ako ti jedna osoba reče da si konj slobodno to zanemari . Ako ti to isto reče i druga osoba onda se zamisli . Ako isto čuješ i od treće osobe kupi si sedlo .".

Ja bih dodao i četvrtu osobu nakon koje počni rzati i njištati ...

 

Molim te samo da se ne počneš ritati i udarati ubitačnim kopitima , jer ti očigledno treba vrlo malo da se digneš na zadnje noge ....

 

Troje čine društvo , a i kod svake borbe je dobrodošao sudac pa sam ti na raspolaganju za četvrtak .

 

Ako želiš bit ću ti katalizator u dvojakom smislu .

 

1.Usporavat ću tvoje nagle i nepromišljene reakcije , usporedive sa erupcijom vulkana i atomskom bombom .

 

Nisam teška voda jer sam bio poluverter kategorija , ali znam osjetljiva mjesta na tijelu pa u slučaju potrebe mogu poslati u bebu i tebe teškaša .

 

2.Ubrzat ću mirovni proces koji je u interesu prvenstveno tvoga Švrće , a potom i svih vas njegovih dobročinitelja .

 

Ne pljugam no zapalit ću vam lulu mira i na skrovitom mjestu ću iskopat duboku rupu za ratnu sjekiru .

 

Znajuć da te u životu muči kvalifikacija pa znaj da imam vss , a imam i malo više od pola stoljeća životne škole .

Bolja polovica i ja imamo dva ženska i dva muška bisera i iza nas je dvadeset devet (29) ljeta necrkvenog braka .

 

Jedini uvjet moga mirotvorstva je tvoja iskrena isprika poštovanoj Chez , koja te nokautirala nakon odličnih direkta , krošea i aperkata koje si primio od Newbie , Gliba i Jadnika .

 

Koristim ovu priliku da čestitam , na ustrajnosti i izvrsno obavljenom poslu dobročinstva , svakoj latici te tvoje djeteline s četiri lista .

 

Želim ti odlično zdravlje , te mir i ljubav u srcu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zerjav je napisao:

Dragi Fikuse !

Jedini uvjet moga mirotvorstva je tvoja iskrena isprika poštovanoj Chez , koja te nokautirala nakon odličnih direkta , krošea i aperkata koje si primio od Newbie , Gliba i Jadnika .

 

Koristim ovu priliku da čestitam , na ustrajnosti i izvrsno obavljenom poslu dobročinstva , svakoj latici te tvoje djeteline s četiri lista .

 

Želim ti odlično zdravlje , te mir i ljubav u srcu !

 

Znaš! Kada čitam neke objave, sledi mi se krv u žilama. Ima veoma mnogo očeva koji svoju djecu ostavljaju, ili zbog vlastitog nemara ili nezainteresiranosti ili zbog nemogućnosti se nositi sa vjetrenjačama pravnog sustava. "Poštovana chez" je po mojem mišljenju jedna vetrenjača kojem se obračaju mnogi očevi ili majke sa ciljem borbe za svoje dijete i kakav odgovor dobijaju: " Pa znate, zakon se promjenio i sve vaše probleme rješiti će Sud. Eh, sada na Sudu isto tako: morate se obratiti centru, pa tek otići na državno odvjetništvo. To su te ambrozije koje proklamiraju "prava djeteta" , a u stvari nisu ništa drugo nego pokretne naštrebane budale koje se još tome hvale "da imaju osam semestara fakulteta" i sa tim semestrima ne vide ništa drugo, nego običan komad papira koji zadovoljava ili ne zadovoljava njene pravne kriterije. Da li je centar za to kompetentan ili nije (a znamo da je) da pomogne u ostvarivanju djetetovih prava propisane konvencijom UN-a ili Europske unije, ali i našeg OZ-a. Grozomorna ambrozija od koje odmah dobijem peludnu alergiju je i jedna dotična koja je izjavljivala "kako treba promjeniti ili unaprijediti (više neznam) Obiteljski zakon". Ma svašta! Ne želim se ispričati dotičnoj gospođi, jer ona mora prije svega svima nama reći da je njen posao u centru za dobrobit djeteta i roditelja koji će dijete odgajati, a ne baviti se glupostima i prebacivanjem odgovornosti na "nekog drugog". Ta dotična gospođa Chez bi barem trebala shvatiti ako je pročitala strašan kaktusov post, da će svojom demagoškom analizom, bljuvotinama i kvazi savjetima stvoriti još takvih kaktusa i demoralizirati one očeve koji su spremni se boriti za svoje dijete! Kakva poruka dolazi od nje nama očevima koji imamo malo dijete. Napustite svoju djecu, odite i inozemstvo i osnujte novu obitelj, a svoje dijete prepustite nekim smrdljivim tvorovima koji će se zvati očusima i odgajati vašu djecu, ma FUUUUJJJJ, jer ne možete preko centra dobiti baš ništa, pa ni riječi ohrabrenja ili utjehe, gadne li spodobe! Ne neću se ispričati toj Chez, ona se mora ispričati svakom djetetu kojem je svojim "radom" prouzročila zlo i nesreću, pa i mojem djetetu! Toliko, a sada pucajte po mom temperamentu, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine fikus,

 

... ako ne znate čitati - jako mi je žao Vas i svih onih s kojima živite ili ćete živjeti...

 

... ako ne znate cijeniti tuđu pomoć u tumačenjima koja su Vam dana, zašto ste uopće više ovdje ?

 

... ako ne znate cijeniti pomoć svih ovih dobrih ljudi koji su na Legalisu, pitam se da li je to u skladu sa vrijeđanjima prema onima koji Vam nastoje objasniti kako stvari stoje u našoj lijepoj, pa zato pljujete po kome Vam se prohtije i kada Vam se prohtije ?

 

Gospodine fikus,

 

s dužnim poštovanjem prema Vama i prema Vašim problemima nisam se uključivao u ovu raspravu jer mi u njoj nije mjesto.

 

Sa svojom suprugom sam 15 godina u braku, zajedno živimo 22 godine, imamo 2 kćeri i vjerujte da znam što je roditeljska ljubav prema vlastitom djetetu i vlastitoj djeci !

 

Zato suosjećam s Vama u dijelu problema koji Vas muče !

 

Ali,

 

gospodine fikus,

 

sada ste pretjerali !

 

Čudim se svim urednicima i moderatorima ovog portala da dozvoljavaju uopće nastavak Vaših vrijeđanja i pljuvanja po kome Vam se prohtije, dok u isto vrijeme druge postove zaključavaju i za manje grijehe !

 

Čudim se i poštovanom Zexu da do sada nije reagirao iako je trebao odavno reagirati !

 

Čudim se Vama gospodine fikus,

 

da još niste shvatili da Vam mnogi uistinu žele pomoći,

 

čudim Vam se da niste shvatili

 

da mi - Vi, ja, svi forumaši ovdje ... ne možemo promijeniti zakone, posebno ne preko noći... a njihova tumačenja ste dobili !

 

Što, zar su Vam sada forumaši krivi što su zakoni takvi kakvi jesu ?

 

Idite pred Sabor i tamo glasno vičite zbog nepravdi koja se nanose zakonima Vama i svima ostalima u sličnoj situaciji !

 

Vaša vrijeđanja samo pokazuju koliko ste nedostojni bilo kakve pomoći i koliko u svojim problemima nikoga ne cijenite,

 

pa čak i onda kada Vam pomažu !

 

 

Gospodine fikus,

 

ako niste shvatili još do sada, nikada i nećete ... Iskreno, Vama u stvarnom životu ne bih se usudio okrenuti l jer biste mi zabili nož u leđa čim bih se okrenuo !

 

Pa gdje Vam je pamet ?

 

Vrijeđati ljude koji Vam žele pomaći ?

 

Gdje Vam je pamet kad od bijesa ponekad ništa ne vidite ?

 

 

A poštovanim kreatorima ovog portala, njihovoim urednicima i moderatorima savjetujem da budu manje dvolični i jednako kritični u ocjenama koje postove uistinu treba zaključati, koju diskusiju uistinu prekinuti ... jer ovo što Vam fikus radi ...

 

... nedostojno je Legalisa, fikus se pokazao kao nezahvalna osoba koja jedva čeka da pljuje i vrijeđa po nekom kako mu se prohtije ...

 

... čime je to fikus zadužio Legalis da se njegovo ponašanje dalje tolerira ?

 

Svaka Vam čast, gospodine fikus !

 

Žao mi je Vas i Vaše situacije, dodao bih što bih ja učinio na Vašem mjestu daleko efikasnije, normalnije, ljudskije, postigao bih više od Vas, imao bih ono što želim... ali pošto Vi uredno napadate svakog tko Vam pruža pomoć, onda je sve ostalo -

 

b e s m i s l e n o.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takva mi pomoć ne treba, a ne treba nikome! BAŠ NIKOME! Moderatori su inače dosta inteligentni ljudi (neznam zašto ih podcjenjujete) da shvate razloge moje ogorčenosti na ljude koji bi trebali raditi svoj posao i koji bi trebali po svojoj profesionalnoj dužnosti dati i neke suvisle savjete, a ne biti pokretna reklama za svoje aktivnosti! Fakat ste na krivoj strani!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, gospodine fikus, samo dokazujete da ne znate čitati... jer da znate čitati, vidjeli biste da sam Vam dao do znanja da Vas iskreno cijenim i poštujem Vaše probleme...

 

... ali nije ni ljudski, niti je lijepo od Vas da pljujete po onima koji Vam pomažu ! Zapravo, to je jako žalosno od Vas, kao osobe ... i to Vam nikako nije potrebno !

 

Ovo je bilo kratko i jasno !

 

Vi ste odabrali vrijeđanje i pljuvanje, a to nije u interesu ovog foruma !

 

Uvijek imate mogućnosti iskazivati svoje mišljenje, ali za takvo nešto ... vrijeđanja nisu potrebna, gospodine fikus...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja fikusu skidam kapu zbog hrabrosti, volje i ustrajnosti i ne bih mu bila u koži jer su to vrrlo teške stvari. Neki, koji nisu okusili ni pol od toga svega...ma ni pinkicu od svega (žive sretno 22 godine u braku, s čoporom djece, bez problema i slično....) ne mogu razumijeti kako mu je.

Činjenica je da je i on samo čovjek i da ima emocije i da je temperamentan pa ponekad i pretjera (TKO JE OD VAS BEZ GRIJEHA NEKA BACI PRVI KAMEN...!), a činjenica je i da je ovdje došao (kao i svi mi) da mu se pomogne i pruži podrška, a ima ovdje fakat ljudi koji jedva dočekaju novi problem da popljuju osobu koja ga ima...dosta smo demoralizirani neučinkovitošću pravne države i birokracije, ovdje smo došli po PODRŠKU I POMOĆ! Ukoliko nemate takvo nešto za reći, moooolim vas, nemojte demoralizirati ionako izmučene ljude. Mislim da svi vrlo dobro znamo koje su nam prepreke u ostvarenju cilja, zato smo i došli ovdje, da nam pomognete preskočiti te prepreke, a ne da nam ih nabijate na nos!

 

Hvala na razumijevanju. Samo hrabro, fikus, ne daj se isprovocirati!

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I to jako dobro znam čitati, kada je moje dijete u pitanju! Ovo što sam pročitao, djeluje destimulirajuće za daljnju borbu za svoje dijete, destruktivno, demoralizirajuće i nadasve poziv na OBITELJSKO NASILJE neposredno! U tome je moj bijes prema dotičnoj! Ako to niste pročitali, a trebali ste, onda se stavite malo u moju kožu! Inače nikome ne bih zabio nož u leđa, ali sam direktan i uvjek ću reći ono što mislim bez uvijanja. Ovo što sam pročitao je bljuvotina vrijedna prezira i srđbe i bolje da mi nije ništa napisala, bilo bi mi veća pomoć! Treba vidjeti ostale primjere njene "pomoći"! Jednom rječiju UŽAS! To je Gausl stvar na koju treba reagirati, kao što treba reagirati na reklamiranje cigareta i svih vrsta droge preko javnih medija, ili se varam??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti Sharon na podršci! Treba se boriti za svoje djete svim pravnim sredstvima i autoritetom, znam da čovjek MORA uspjeti u svojim htjenjima, ali moje dijete koje ima samo dvije godine i devet mjeseci, nije krivo što u jednoj instituciji radi neki chez, koji dobiva plaču od nas poreznih obveznika, a prosipa demagogiju tu na legalisu i razara svojom demagogijom i svojim djelovanjem dječiju psihu i dovodi do strašnih traumatičnih stanja obitelj! Obične ubice dječijih duša!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija