Jump to content

prenamjena pašnjaka u građevinsko zemljište KAKO?


ljubomir

Preporučene objave

Prvo da vam se zahvalim na savjetima, ali s obzirom da sam početnik u tim stvarima, molio bih da mi kažete u koju da se nadležnu ustanovu javim. moje zemljište(pašnjak) je tik do parcela koje su prodane i na njima su izgrađene kuće,dok je meni rečeno da moram navodno izvršiti prenamjenu jer mi se vodi kao pašnjak (Zakon o poljoprivrednom zemljištu). Volio bih znati samo od koje ustanove točno da krenem! Hvala vam još jednom na pomoći. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako želite prenamjeniti pašnjak u građevinsko zemljište onda bi to značilo da želite nešto na tom zemljištu graditi, a da bi gradili trebali bi imati lokacijsku dozvolu ili izvod iz prostornog plana ako postoji takav prostorni dokument.

Te informacije možete dobiti u Uredu državne uprave za zaštitu okoliša, prostorno planiranje, graditeljstvo i imovinsko pravne poslove.

Tamo odite s kopijom katastarskog plana koju ćete dobiti u Državnoj upravi za katastar...dakle s k.č. i k.o. odete u zupanijski ured gdje će vam reći ukratko što možete graditi na svojoj parceli i da li vam treba lokacijska ili je dovoljan izvod iz plana.

Kad prikupite info trebali bi imati nekakav svoj program što bi htijeli izgraditi u tekstualnom dijelu i nakon toga angažirate ovlastenog arhitektu kojem bi predočili svoj projektni program i informacije za vasu parcelu koje ste dobili u prije navedenom Županij.uredu, a koji bi potom po vasem zahtjevu i programu izradio idejno rješenje-projekt za ishođenje lokacijske dozvole. Kad dobijete lokacijsku dozvolu pravomočnu, onda se prenamjenjue zemljište po istom dokumentu i u istom zupanijskom uredu....a sto je za pašnjak čista formalnost, jer pašnjak nije šuma ili neko kategorizirano plodno poljoprivredno zemljište...gdje su potrebni dodatni uvjeti....

U vasem slučaju je jednostavno, prorocedura Županijski ured, pa arhitekt...pa opet arhitekt jer nakon lokacijske ide i građevna dozvola ...itd itd

 

:ideja::mase2:

ljubomir je napisao:

imam u vlasništvu zemljište koje je upisano kao pašnjak, te se prostornim planom nalazi u građevinskoj zoni. molila bih savjet kome se trebam obratiti oko izvršenja prenamjene. hvala.

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

georgia je napisao:

Trebate samo otići u nadležni ured i zatražiti detaljne uvjete za uređenje prostora za vašu česticu. Morate imati i katastarski plan za priložiti gdje je vaša čestica. Tad ćete dobiti na adresu da li je vaša čestica

u izgradivom ili neizgradivom dijelu i koji su točni uvjeti gradnje.

 

To pojasnite, što ako je u neizgrađenom dijelu a želim graditi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smotanobrlacen je napisao:

georgia je napisao:

Trebate samo otići u nadležni ured i zatražiti detaljne uvjete za uređenje prostora za vašu česticu. Morate imati i katastarski plan za priložiti gdje je vaša čestica. Tad ćete dobiti na adresu da li je vaša čestica

u izgradivom ili neizgradivom dijelu i koji su točni uvjeti gradnje.

 

To pojasnite, što ako je u neizgrađenom dijelu a želim graditi ?

Ako je u neizgrađenom području onda legalno ne možete graditi bez obzira na vaše želje i planove. :-o:vjeruj: Takva su pravila u civiliziranom svijetu.

U neizgradivim dijelovima nema uvjeta gradnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Alfaro, saznao sam da mi je zemljište u građevinskom području po dosadašnjem planu, međutim rečeno mi je da je budućim planom koji bi trebao biti odobren od ministarstvo u mjesecu rujnu, određeno da navedeno zemljište neće biti u građevinskoj zoni. Također sam saznao (ali nedorečeno) da mogu pokrenuti nekakve radnje, tako kada se usvoji i donese novi plan da neću imati nikakve zapreke za gradnju. Molio bih da mi kažete da li vi nešto znate o tim "pokrenutim radnjama". Hvala. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljubomir je napisao:

Poštovani Alfaro, saznao sam da mi je zemljište u građevinskom području po dosadašnjem planu, međutim rečeno mi je da je budućim planom koji bi trebao biti odobren od ministarstvo u mjesecu rujnu, određeno da navedeno zemljište neće biti u građevinskoj zoni. Također sam saznao (ali nedorečeno) da mogu pokrenuti nekakve radnje, tako kada se usvoji i donese novi plan da neću imati nikakve zapreke za gradnju. Molio bih da mi kažete da li vi nešto znate o tim "pokrenutim radnjama". Hvala. :-)

Da te hitne radnje odnose se na to da pod hitno trebate ovlaštenog arhitektu koji bi vam napravio nekakvo idejno rješenje (u 5 primjeraka) za zahvat u tom prostoru na vašoj parceli i čim prije zajedno sa tim idejnim rješenjem podnjeti zahtjev za ishođenje lokacijske dozvole...

Obavezno taj zahtjev treba biti podnešen prije donošenja novog prostornog plana, u protivnom gubite sva prava gradnje po sadašnjem planu i na bilo kakvu gradnju po novom prostornom planu. Osim toga će vam se dogoditi da će vam i vrijednost parcele opasti po novom planu, ako ne podnesete zahtjev za lokacijsku dozvolu.

Ako podnesete zahtjev prije roka donošenja novog plana onda će se vaš zahtjev za lokacijsku dozvolu riješavati po starom prostornom planu. :ideja: Morate biti brzi i efikasni. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija