Jump to content

Otkaz za vrijeme trudnoće - molim pomoć


chvarkica

Preporučene objave

Dragi legalisti :)

 

Dugo vec pratim ovaj forum no nazalost do sada nisam trebala osobno nikakvu pomoc niti savjet.

 

Moj problem je vrlo kompleksan i ne znam ni sama sto cu.

 

Primljena sam na neodredeno vrijeme sa najduljim probnim rokom.

U meduvremenu sam ostala neplanirano trudna,a do isteka probnog roka ostalo je manje od 2 mjeseca. Poslodavac mi je za vrijeme bolovanja zbog komplikacija u trudnoci urucio negativnu ocjenu probnog rada bez ikakvog suvislog obrazlozenja osim da se nisam uklopila u radnu sredinu (tipicno), dok me prije toga usmeno upozorio da ce mi slijediti otkaz i da za mene vise nece biti mjesta nakon sto sam ovako bezobrazno ostala trudna i iznevjerila kolege. Naravno ovu odluku mi je poslao kada sam molila potvrdu koju banka trazi o sigurnosti radnog mjesta kako mi ne bi ukinuli dozvoljeni minus. Umjesto potvrde-dobila sam ocjenu, te naravno, vjerojatno iza ovog slijedi otkaz koji nece biti valjan dok god sam ja na porodiljnom (toliko i sama znam)...

 

 

Da stvar bude jos bolja - RADIM U SINDIKATU!!!!

 

Da li imam kakvu mogucnost naknade stete i pobijanja odluke koja nije obrazlozena, niti sam za vrijeme radnog odnosa ikada dobila bilo usmenu bilo pismenu opomenu - naprotiv dobivala sam pohvale.

Moram dodatno napomenuti da sam zbog soka zavrsila u bolnici i dijagnosticiran mi je sok uzrokovan stresnim dogadajem te sam dobila lagane kontrakcije :-( zbog kojih sam i morala prvotno na prisilno bolovanje .

 

Hvala za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve promjene u vezi radnog mjesta i plaće moraju Vam biti uručene u pismenom obliku. Ukoliko dobijete otkaz, svakako u roku od osam dana napišite svojem psolodavcu "Zahtjev za zaštitu prava radnika" Vas. Skupljajte medicinsku dokumentaciju i liječite stres i čuvajte trudnoću. Nemate li u sindikatu pravnu službu da Vam pomogne, uputite se do odvjetnika po nečijoj preporuci.

Da Vas sindikat tako šikanira koji Vam je ujedno poslodavac to ima samo kod nas

:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

da li itko zna da li probni rad tece bez obzira na bolovanje ili se prekida za vrijeme bolovanja. Naime cula sam neke price o tome da probni rad tece jedini bez obzira na bolovanje, te ako se smatra da se mora produziti da o tome mora prethodno biti odluka poslodavca ukoliko je tako predvideno ugovorom o radu ili pravilnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovana Chvarkice !

 

Mislim da je sretna okolnost da Vam je poslodavac Sindikat , koji između ostalog proklamira i zaštitu trudnica i majki od gramzljivih poslodavaca .

 

Treba ih nabiti na stup srama , jer je osuda javnosti vrlo djelotvorna .

 

1.Predlažem da poslušate poštovanog novinara , te uz njegovu pomoć neka Vaša priča dođe do čitatelja .

 

2.Treba iskoristiti i snagu radija 101 :

 

Parlament show

Ponedjeljkom od 10:45 i četvrtkom od 16:45

...jedna je od najslušanijih emisija RaDiJa lOl. Emisija se zasniva na pitanjima slušatelja iz bilo koje sfere života. Pri tome slušatelji ostaju anonimni, a oni imenuju osobu od koje traže odgovor, s mogućnošću da ponuđeni odgovor prokomentiraju u idućoj emisiji. PaRLiaMeNT SHoW traje oko 50 minuta

Pitanje možete napisati i na njihovoj stranici .

 

3.Preporučam Vam da posjetite stranice Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova i pitajte je za savjet.

 

4.Niste trebali nikoga obavijestiti o svojoj trudnoći :

 

" Članak 247.

(1) Novčanom kaznom od 31.000,00 do 60.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj poslodavac pravna osoba:

 

13. ako traži podatke o trudnoći žene ili uputi drugu osobu da traži takve podatke, osim ako žena osobno zahtijeva određeno pravo predviđeno zakonom ili drugim propisom radi zaštite trudnica (članak 64. stavak 2.),

 

Krajnji rok u kojem trudnica mora obavijestiti poslodavca o svojoj trudnoći je mjesec dana prije početka korištenja prava na obvezni porodni dopust."

 

5.Na stranicama Legalisa sam jednom bokcu na mozak napisao tekst koji bi mogli dati osobi koja odlučuje o Vašoj radnoj sudbini :

 

" Dok ste bili u maternici majčino srce kucalo je samo za vas.

Kad ste se rodili majčino mlijeko vas je održalo na životu,a dok ste bili na njenim grudima otkucaji njezina srca davali su vam sigurnost i bili vam najljepša uspavanka.

Davala vam je svu svoju ljubav,pazila vas,mazila ..

Kad ste bili bolesni strepila je i brinulla te probdjela mnoge noći uz vas.

Odgajala vas je sa željom da budete dobar,pošten i plemenit čovjek.

Nisam siguran da bi vaša majka bila oduševljena sa vašim razmišljanjima."

 

 

Želim Vam odlično zdravlje , ugodnu trudnoću i rođenje zdravog djeteta !

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

samo da jos napomenem da sam im uputila zahtjev za zastitu prava, te su mi odgovorili da sam zbog trudnoce i dalje u radnom odnosu te da oni nisu povrijedili moja prava... Napomenuli su mi da izgovaram neistine jer oni stite trudnice i da oni zive za najugrozenije skupine radnika...

Za mene su oni najobicniji licemjeri... nazalost.. usmene prijetnje koje sam dobila kada sam priopcila da sam trudna nisu nigdje zapisane, a kolege koje su na mojoj strani molili su me da ne diram sindikat jer oni zbog straha za radno mjesto nece moci svjedociti a nalaze se pred penzijom...

Ostale mlade kolege iz Saveza samostalnih sindikata Hrvatske zgrozeni su postupkom ovih imbecila, no svi sute i boje se... samo sam saznala da nazalost su svi ti sefovi korumpirani da brinu za svoje interese i da imaju ogromne place...

Neka... ja cu se snaci nakon porodiljnog, znam da moram u meduvremenu naci drugi posao, zato i ne zelim u novine s ovim... a njihov moral je njihova sramota...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija